Jump to content

Има ли въобще азиатски групи, които не свирят поп, rnb и подобни?


Recommended Posts

Здравейте :)

 

Напоследък все се чудя какво да слушам.. и се досетих, че до сега не съм дърпал нищо "дръпнато" :lol:

Единственото, което имам на компютъра е саундтрака на Lost in Translation и няколко техно микса на Ayumi Hamasaki.. пробвах да потърся малко корейско, малко японско.. но единствено попадам на разни us wannabe-та, много лигаво. :-/

Случайно някой да се сеща за хубава (по възможност корейска) рок, лаундж или клубна музика?

 

Благодаря предварително!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се. Азиатската музика е точно толкова разнообразна, колкото и неазиатската, просто трудно излиза от границите на континента си, а това което е излязло си е точно най-популярното, най-комерсиалното, което да привлече публиката. Ако не си слушал нищо азиатско в началото винаги се набиваш на едни неща, но ако се зарибиш или заинатиш можеш да намериш много стойностни неща. Дори и в попа.

 

K-rock няма толкова много и лесно достъпен, колкото J-rock, заради размера на двете индустрии и продуцирането на различните стилове. I И наистина Корея главно продуцира попа си, докато Япония залага и на поп и на рок.

 

Ето ти k-rock:

Nell

The Trax

Cherry Filter

Schizo

Loveholic

The Seed

Moon Hee Jun(문희준)

Eve

 

J-rock:

Тука е малко по-сложно, защото не знам вижуъла ще ти хареса ли, няма ли, макар той да е основно течение в японския рок, но тъй или иначе давам ти малко вижуъл и малко не. Абрстархирай се от фактът, че вижуълите се гримират, а някои дори рокли носят, и слушай музиката, може и да ти харесат. Ако желаеш мога и парчета на групите да ти препоръчам. Не вижуъл групите правят също много добри парчета, плюс че не са толкова мрачни. Мияви специално ако ти хареса отиди в темата, има линкове.

 

Gackt

Miyavi

Dir en gray

Screw

Sadie

The Gazette

Alice NIne

An cafe

X Japan

Due le quartz

Kagrra

 

Non visual

 

UverWorld

T.M Revolution

ASIAN KUNG-FU GENERATION

the pillows

ACIDMAN

ORANGE RANGE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

За съжаление успях да си отбера само десетина по-нормални песни.. явно източната твърда музика не ми е много по вкуса :-/

 

Остава само въпроса за Lounge...

 

За момента намерих малко лигавни на две корейски групи. Пускам клипове, да ги чуете и вие.

Humming Urban Stereo -

Caster - http://www.youtube.com/watch?v=YWYbv9__BAQ

 

По-късно ще потърся и японците какво имат по въпроса..

Остава да намеря от къде мога да изчовъркам някое албумче на вече споменатите групи. Случайно някой да се сеща за торент-тракер специално за източна музика? Или някои международен с поне 1 сийдър на група?

 

Много ще съм признателен, ако ми споделите малко инфо за dl на източна музика! И благодаря още веднъж за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Авистата освен филми има и азиатска музика. :)

 

 

aimini.net е един от основните ми изтоници, а по медияфайър и мегаъплоуд има масово..www.asiatorrents.com е фул макс.

 

 

Ето и линкче към JRock сайт има албуми, клипове ,аз предимно слушам Jrock и много по малко Корейско и прочие :hehe: , но остава ти да си харесаш някакъв стил музика и слушаш с удоволствие.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...