Jump to content

Recommended Posts

Аз искам да попитам за една тема, която корейците доста обичат да премълчават по филмите- за кучешкото месо. Какъв процент от населението го консумира и какво е отношението към животните като цяло.

да трябва да се проверява кога имат промоции, също провери сайта на Аерофлот, там ако пише Operated by Korean Air, значи че софия-москва е с аерофлот а москва сеул е с Korean Air.

сега се сещам че от сайта на Air China не може да се купи билет от България, ние ги купувахме от Корея

според мен най-евтино е през Франкфурт, защото има много полети до там и почти винаги има промоции, а от София до Франкфурт с Lufthansa също много често има промоции - 99 евро в двете посоки.

През Москва излиза много по-скъпо. При всички положения над 1000 евро :(

Май ще си пътуваме с турските авиолинии или Катар Еърлайнс :)

Много интересна дискусия е станала :) dete очакваме те на някоя форумна сбирка в София, бихме се радвали на още от личните ти впечатления от Корея :)

Много сериозно искам да попитам за въпросната екскурзия , явно вие сами си организирате нещата и може би не желаете да приемете нови кандидати? Да или не?!!!

Много сериозно искам да попитам за въпросната екскурзия , явно вие сами си организирате нещата и може би не желаете да приемете нови кандидати? Да или не?!!!

Само се пошегувах ;)

Па и може ли човек да забрани на някого да ходи някъде (освен властите, разбира се) :P

Екскурзия до Корея - сега като увеличат минималната работна заплата, вече ще можем да си го позволим :D

Аз искам да попитам за една тема, която корейците доста обичат да премълчават по филмите- за кучешкото месо. Какъв процент от населението го консумира и какво е отношението към животните като цяло.

Виетнамците и китайците са с кучешкото, доколкото знам, даже главно виетнамците.

Каквото съм гледала, в Кореа доста се опитват да се показват като защитници на животните, то не са кампании, приюти, реклами...

Виетнамците и китайците са с кучешкото, доколкото знам, даже главно виетнамците.

Каквото съм гледала, в Кореа доста се опитват да се показват като защитници на животните, то не са кампании, приюти, реклами...

Вчера ми предложиха да ям кучешко , среща се. Явно не е било само мит.

Разбира се, че не !!! Блах ... никога !

В малка уличка , не много добре изглеждаш нелегален ресторант. Нищо нито миришеш добре, нито изглеждаше

Яде се, как да не се яде. Все още има такива ресторантчета, но са полулегални и верно много схлупени. Кампаниите се водят (както повечето в Корея) за замазване на очите на чужденците, макар че голяма част от хората наистина са приели западното мнение по въпроса. Мъжете ядат кучешко заради вярването, че увеличава потентността, а жените - за хубава кожа. Доказателства за тия "чудодейни" свойства на кучешкото не съм чувала да има, но за корееца е характерно, че ако обявиш нещо за полезно за здравето, моментално го прави. Па ако ще да си казал да свари шкафа от кухнята и да го изяде на кашичка.

Колкото до информацията за това в корейската преса и по сериалите - че нали ако покажат нещо такова, моментално ше затворят заведението, ше изпоуволнят всички в предаването и ще има мигновена реакция от сума ти организации за защита на животните! Изобщо в Корея много неща се вършат, но е табу да сеговори за тях.

Сега се сещам, че в "Ирландия" ядоха кучешко. И казаха, че било от малко кученце, затова било още по-полезно. :P

Някъде четох, че и в Корея имало такива ферми. Демек всичко е легално и под контрол, а не хващат горките кученца от улицата. :)

Румен много галантно избягва конкретните отговори, така че аз разбрах и повече няма да питам нищо. :D

Но идеята на Нико е добра и ме кара да се замисля.... Последния път като решиме да отидем на нашето си море, резервацията си я направихме през чужбина, оказа се , че е двойно по-евтино и то за 15 дни. Така че може да сме бедна нация, ама стандарта ни е висок :P

Дали е легално или не, няма никакво значение. Това, което пишете, е супер отвратително. И не го казвам само защото съм вегетарианка. Всеки нормален човек би се отвратил. А си мислех, че българите се отнасят жестоко с животните. Преди време бях гледала някакъв репортаж за някакво турско село в БГ, където едни старци на развален български обясняваха, че ядат малки кученца за здраве. Тогава бях шокирана, ама това, което пишете ми дойде в горница. :mad2: