Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Не ,не миришат като тези по морето :D Поне супата от водорасли не мирише така със сигурност. Иначе ким си има специфична миризма, но не точно като на морето B) Аз на нашите им занесох ким, а те още не са го изяли, защото им миришел. Аз също не съм голям фен на ким. Някои корейци си ядат ориза с ким. Една лелка в стола толкова настояваше да си вземем ким, нямаше отърване просто. Но в кимпап не ми прави впечатление миризмата, може пък аз вече да съм деформирана, не знам :D

Всички тук ми казаха, че съм извратена, задето ям супа от водорасли, че даже и ми харесва. Но наистина е добра, пък и се приготвя супер лесно :) Иначе аз там две седмици упорито отказвах да я опитам, голям пропуск :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме накараш да взема потърся водорасли в китайския магазин, да видя що за чудо е. Аз не съм яла нито суши, нито кимбап досега! Веднъж дъщерята купи миди Сен Жак, с такъв мерак ги опекох на грила, че бях гледала как ги правят и лиги ми течеха, но не ми харесаха. Кучето се облажи с миди за почти 100 лева. Черупките още ги ползвам за пепелници, а и много подарих на съседи и приятели.

 

midi.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ненгмьон ли е? Аз май съм го яла веднъж, но след това вече не рискувах :D

Самгетханг и на мен не ми хареса, също ми беше гадно, по принцип не обичам кожата на пилето, а така направено ми е супер гнусно.

Ти и кимпап ли не харесваш? Не вярвах, че има такъв човек. И не вярвам, че има човек, който да не обича кочуджанг... Това не е човешко просто. А супата от водорасли и на нея ли не можеш поне бульона и да изпиеш? И пулгоги ли не харесваш? И мръвката на скара??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако само го помиришеш наистина ще ти се обърне хехе :lol:

Отворила съм си с гугъл снимки на корейска храна, но освен печеното месце, нищо друго не ми се прияжда. И то само ако не мирише на някакви непознати подправки! И аз явно съм си традиционалист :lol: , харесвам си нашата храна. Ако отида там, ще ми се чудят, как така не искам да хапна нищо тяхно! А като видя да режат с ножица храна, веднага си представям , :blink: как някой си е рязал ноктите с тая ножица и после ми реже храната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не нищо не ям, единствено риба (пържена или печена като при нас), месото на скара и може би някой пържен ориз, това кочуджанг какво е, тея червените сосове ли? значи като видя червено изобщо не искам и да го опитвам :lol:

Ццц, как може да не знаеш какво е кочуджанг, поне имената не си ли им научил? Кочуджанг и на нашите им хареса даже. Това е паста от червен пипер, прилича по вкус на кетчуп или лютеница, само дето е люто. Много е хубаво, ама аз по принцип съм фен и на кетчупа, и на лютеницата, затова сигурно ми харесва. Жена ти не прави ли кочуджанг? Ако си го прави тя, може да не го прави толкова лют.

Иначе и аз не обичам треви, като малка мама се опитваше да ме излъже да ям супи от спанак и коприва, но опитите и бяха безуспешни :D Затова обичам мръвката в която и да е кухня, както и някое и друг постно ястие, стига да не е тревисто.

А това тук ми е любимото корейско ядене, пулгоги се казва. Няма такава вкусотия, месото е толкова крехко и въобще не се усеща от какво е. Много ми липсва такава мръвка тук. Веднъж с една преподавателка го приготвихме, тя ни каза как. По принцип месото трябва да се накисне в марината и да престои една нощ, за да омекне, а после му се слагат другите неща. За да омекне, му се слага соев сос, мед, може круша, тя каза, че в България и ракия му слага, и резултатът е наслада за небцето. Всеки ден мога да го ям, даже след това тукашното месо освен ако не е от вратни пържоли ми е жилаво :)

47720435.jpg

 

А кимчито на мен хич не ми е любимо, но се научих да го ям. Е, винаги го ям с ориз, като съотношението кимчи:ориз е 1:2 или даже 1:3 :D Всъщност ако не прекалиш, добре се отразява на стомаха.

Иначе повечето корейци не могат без кимчи, но някои не го харесват. Познавам един, който каза, че като малък са пробвали да го накарат да яде, но той повръщал и накрая се отказали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли разлика в миризмата на кимчи и нашето кисело зеле? Ааа сега се сетих, ориз ям още в сърми и пълнени чушки!

 

Аз купих вратни пържоли, но не разрязани, а цяло парче, изрязах само шаренкото месце, нарязах го на много тънки филийки, мариновах го в соев сос,лимонов сок и подправка за пилешко Маги, и малко олио, и като го изпекох на грил тигана стана разкошно, крехко и сочно! Същото правя и с бялото пилешко месо!Вече няколко пъти правя и се омита още горещо.

 

024238050.jpg?r=0 Пилешко от онзи ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата е колкото от марулите до зелето :lol: кимчито мирише на вкиснато зеле и нещо средно между бензин и газ :unsure:

Забрави чесъна :lol:

 

Каприс, сложи му и малко мед, ако намериш и сусамово олио също. Също и сок от круша - прави месцето супер крехко, аз не вярвах. А преподавателката обясни, че крушата неутрализира нещо си и затова месото става по-полезно.

 

е това също мога да го ям, но не ми харесва особено :) а имената не ги знам защото не ми трябват, едва ли някога ще ги ям тея работи :)

а жена ми нищо не прави в нас, защото тя не яде много, а и не и се занимава, майка й носи от време на време, преди правеше кимчи, но аз и казах да го маха, защото целия хладилник се беше вмирисал на кимчи и квото сложиш вътре миришеше на кимчи :rolleyes:

Аз съм чувала, че има специални хладилници или фризери за кимчи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мед и с чесън съм правила, а лимоновия сок или портокалов или от мандарина, правят също месото много крехко! Пробвала съм го!

 

А това опитвали ли сте - салата от сурови тиквички? Разкошно е, но само аз го ям у нас, никой не ще да го опита. На снимката е преди да съм му сложила магданоза и копъра!

 

019393483.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това опитвали ли сте - салата от сурови тиквички? Разкошно е, но само аз го ям у нас, никой не ще да го опита. На снимката е преди да съм му сложила магданоза и копъра!

 

Няма шанс мен да ме навиеш да пробвам :D Първо, в салатата има тиквички, а аз не обичам тиквички, второ, има магданоз, него също го недолюбвам, а копърът ми мирише ужасно и не мога да го ям :D Дай по-добре пържолите B)

А супа от кимчи пробвал ли си, Нико?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

My link

 

Ето тези гъбки отгоре бих опитала, много ми е интересно какви са на вкус, но по нашенски, задушени в масълце!

 

Няма шанс мен да ме навиеш да пробвам :D Първо, в салатата има тиквички, а аз не обичам тиквички, второ, има магданоз, него също го недолюбвам, а копърът ми мирише ужасно и не мога да го ям :D Дай по-добре пържолите B)

А супа от кимчи пробвал ли си, Нико?

Хаха, копъра и магданоза може да не се слагат. А иначе и аз две години се каних да я опитам и като се реших накрая, съжалих,че не съм я направила по-рано! Ти си опитвала толкова други неща, това е нищо в сравнение с тях. Има балсамов оцет,черен пипер, мед, чесън, сол и олио. Най-обикновени неща. Все едно салата от краставици ядеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет :)

Мен пък ми е интересно как толкова почитат билките и всякакви билкови отвари. Забелязали ли сте? При тях те са на абсолютна почит и се предпочитат пред всякакви химии за разлика от нас. Приемат ги за тонус, за лекуване, за общо подобряване на организма и освежаване, изобщо за всичко. Възхищавам им се за това, защото са на прав път по въпроса. Бихте ли казали нещо повече за това. Благодаря предварително.

п.п Забравих да попитам - а ориза който се предлага подсолен ли е в тузи купички или без никакъв вкус. Онзи със зеленчуците омешания с нещо като лютеница много би ми харесал. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...