Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Аз пък се сетих за севернокорейския дядо, който разправяше и показваше каква е разликата между това как ходят по малка нужда мъжете от Европа и от Източна Азия :lol: Разликата беше в захвата - азиатците си го държат така, че да си го покажат, а европейците си го прикривали :D Не знам има ли нещо вярно в това и нямам особено желание да проверявам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, и в какъв стил пее, не бях чувала за секс рап :lol2: То не че в рапа има голяма разнообразие от теми, то ако не е за наркотици, ще е за секс.

Ще им се на белите мъже дръпнатите да не стават, но смятам, че това е просто един стереотип. Все пак колко момичета тук припадат по разни азиатци (някои от които категорично не ги разбирам, какво му харесвам на мъж, който прилича на жена и се гримира като жена, но има и хубави като Уон Бин примерно, лично мнение).

Между другото, не знам другите какви наблюдения имат, но аз като гледам повечето корейци и най-вече корейки нямат никакво чувство за ритъм и са абсолютни дървета в танците. Нещо не им идват отвътре на повечето, честно казано. То и музиката им една такава, имат хубави бавни песни, ама бързите не предразполагат много към танцуване, никакъв плам няма, никаква страст в тая тяхна музика. затова и танците им се изразяват в мятане на ръцете насам-натам. Традиционните им танци също са нещо подобно, не знам дали сте виждали по исторически филми, може и да ги има. Е, аз все пак съм фенка на латиното и може за това така да смятам, но пък това супер много ме дразнеше там. Няма почти никъде, където да може да се танцува, на партита само пият и повръщат, скука и половина. Е, признавам, някои са много забавни на норебанг да ги гледаш, такова шоу изнасят (няма да казвам кой високопоставен кореец съм виждала да прави шпагат във въздуха, защото толкова силно се е вживял в песента, хехе)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не че в рапа има голяма разнообразие от теми, то ако не е за наркотици, ще е за секс.

 

Всъщност има, само че не е тоя по ТВ и радио, но това е друга тема, иначе и аз не съм чувал за секс рап като реално съществуващ стил, просто щото няма такъв.

За латиното съм съгласен, а пък един Те Йанг например танцува доста добре пичът (а и не е намазан толкова като колегите от Биг Бенг), ама всичко е до вкус:)

А по клубовете дали хората там танцуват както тук, това не мога да кажа......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямах време много да ходя, затова съм била само в един клуб, но там просто е доста трудно да се развихриш, понеже е много, ама много тъпкано. И е супер жега. Там, където е климатикът пък, блъсканицата е толкова голяма, че дъх не можеш да си поемеш. Иначе аз си изкарах супер :) Предполагам не навсякъде е така, пък и не по всяко време, но аз не можах да обиколя достатъчно. Този клуб ми го препоръчаха две корейки, които питахме на улицата къде да отидем :D Явно се води добро място (наистина музиката беше доста добра, никакъв корейски поп).

Иначе все някоя звезда ще танцува добре, то не може всички да са дървета. :D Някой ми беше казал и че имат добра школа по спортни танци, даже и салса имало в Сеул (ако пак отида там, непременно ще я пробвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сгрешиш, ако се запишеш. Имаше един филм за спортни танци (Innocent Steps) и не беше лош, може да го погледнеш ако не си;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си забелязала, не им иде отвътре ни танца кой знае колко, ни музиката. Имат много добри певци, но липсата на какво да е разнообразие в стила ме влудява. Певец, който да излезе и да си отпусне гърлото, та чак да ти текнат сълзички от очите, така и не съм срещала досега при тях. Те по принцип са си по-прибрани като повечедение и култура, това е ясно, ама щом се занимаваш с изкуство, се предполага, че имаш душа за това и съответно червейчето отвътре те ръчка да си излееш де що има емоция. При това музиката е съвършения начин да го направиш. Само че при тях има само техника, поне у болшинството. А нещо прави ли се без сърце....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте

и го сравнете с
или дори с това.
пък въобще не може да става дума за сравнение :D

Загадка - кой наподобява най-много дърводелски метър? То просто от векове така са се развивали. Явно там, където правят хубава техника, ги няма в други неща :D То и всички цигани са музикални, ама не съм чула за някакви други техни постижения, ако греша, поправете ме :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз като гледам, тея Кпоп са "величия" са медиен продукт, ама то навсякъде по света е така. В смисъл, че това е популярната музиката на Ю. Корея, не че си нямат друга.

 

Корейския клип малко ми напомня на българска автентична народна музика, особено ударните, които вървят отдолу, а по логиката за техниката в Тайланд и Индонезия трябва да са големи танцьори.......

Ако говорим за любими стилове---

и
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами познавам едно момиче от Индонезия и тя каза, че там всички пеят и са музикални, сега не знам дали е така :rolleyes:

Вижте обаче до какво откритие са стигнали не други, а корейските учени (явно и те искат да догонят британските по... безсмислени изследвания).

My link

Та вече става далеч по-лесно да се отговори на вечния въпрос за размера на корейските мъже :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това съм го гледал преди 1-2 години, май в Sport Science беше:),само че беше само за нивото на тестостерона разбира се.

 

П.П. В Югоизточна Азия успешно се конкурират по тен с братята :)

.....може би и не само, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех ,че на всички показалеца е по къс от безименният пръст :rolleyes:

Послепис: моят показалец е по къс :lol:

:rofl: Ти сега реклама ли си правиш? :i love this:

Ужас, оспамихме темата, не знам как не са ни дръпнали ушите още.

Хайде, да замажа положението малко...

Та съществена част от културата на корейците е, че обичат да черпят и да ти дават храна. Те ядат непрестанно и само те питат ял ли си. За чревоугодник като мен това е супер B) Е, малко е досадно, като всеки божи ден те питат какво си ял на обяд, ама при условие, че често изявяват желание да те черпят с някоя вкусотия, се преживява. Шефовете често излизат със служителите си на обяд и плащат всичко. Там този с по-висок ранг плаща сметката, така че не винаги е лошо да си с по-нисък статус B) По принцип там даже и приятели да ядат заедно, само единият плаща, не си делят сметката (не помня дали споменах). Освен това не са стиснати, поне такива са ми впечатленията, обичат да дават подаръци. Може пък аз на щедри корейци да съм попадала, не знам. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една хубава новина за любителите на Южна Корея. Днес са били избрани за домакини на зимните олимпийски игри през 2018 година.Ето и статия за това : цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една хубава новина за любителите на Южна Корея. Днес са били избрани за домакини на зимните олимпийски игри през 2018 година.Ето и статия за това : цък

Малко встрани от темата, но това е супер неграмотно написана статия, то бива ли толкова грешки да допуснеш в толкова малко текст :blink:

Иначе това определено ще вдигне имиджа на Корея в международен план, те всъщност това и целят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Днес.бг винаги имат неграмотно написани статии,но гледам да не им се задълбочавам чак толкова в неграмотността. А инак,наистина това си е много голяма реклама за Южна Корея и ще си берат плодовете на това,което са успели да посеят.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива не съм виждал още, но някой път правят "пазар" вътре в метрото, спират някой влак и вътре го пълнят със сергии и продават разни работи. :)

Това не забавя ли придвижването? :blink:

 

Не знам дали го забавя, но

видео (макар да не е вътре в метрото) напомня на цигански пазар:blush:

А Нико може би има предвид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...