Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Много интересна тема. Чета с голямо удоволствие.

сега като се връщаме в Корея всички ми поръчаха да им донеса ракия и не знам как ще събера толкова бутилки в куфарите

Научи ги да си я варят сами, сигурно гледката ще си заслужава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наш'та ракия е като млякото - правена другаде, няма да има същия вкус.... :blink: ......и ефект B)

Цитирам те, за да не се загуби :lol: Не смятам, че корейците могат да направят истинска ракия, както и ние доста ще се озорим с кимчито :rolleyes:

Ето ви още снимки. Любимата ми е тази с най-добрата тоалетна, знам, че корейците обичат състезанията, ама чак пък толкова :lol: Представям си какво е награждаването на победителката :blink:

 

39181152555250910715434.jpg40929152555118907415434.jpg40929152555122907515434.jpg41202152567055205815434.jpg

 

Първото е снимка от тоалетна в метрото, много сладко ми се стори и пак забележете, това е тоалетна. Втората е асансьор, предполагам се вижда :) Третата е в Националния музей, ако сте на зор, да знаете, че там е най-доброто място в Сеул за облекчаване на физиологичните нужди :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха, ще го опитам това кимчи като отида там задължително и информацията за тоалетните е много полезна за всеки нуждаещ се турист ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам те, за да не се загуби :lol: Не смятам, че корейците могат да направят истинска ракия, както и ние доста ще се озорим с кимчито :rolleyes:

 

Ще отговоря в корейски дух с лека препратка към българско произведение: "От наш'то зеле по-хубаво няма" , но иначе сигурно си права. :)

 

А колко щеше да е хубаво да могат да си варят ракия пред блока, да опънат една ламарина и да пекат чушки на нея, да сложат един казан и да си правят компот и лютеница..... :rofl:

Как ли би изглеждала тази вече позабравена за нас традиция, пренесена в някой от елитните квартали на Сеул например........ :D

 

хехе ако не друго то тоалетни в Корея има много и навсякъде :D щото това кимчи като тръгне да излиза няма спиране :lol:

Да не би в тоалетните първо да се влиза и ползва, след това да се плаща да не се губи време, че нуждата не чака :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, там не се плаща, за да си задоволиш нормалните физиологични нужди. Не съм видяла и една платена тоалетна в Корея, а повечето са и доста чисти. В това отношение са по-напред от нас, даже награди раздават, ахаххаха :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замислиш такива дребни неща са доста показателни за стандарта в дадена държава

Как ще е дребно, аз винаги гледам тоалетните, преди да си направя извод за някое място. Много е важна тоалетната.

А корейците съвсем свободно си говорят на тази тема, както виждате и в някои филми и сериали не смятат за неестествено да показват сцени тоалетната :rolleyes: Не се смята за тема табу като при нас. Тя Руслана май беше поствала приказката за пръдливата снаха и доклада си за лайната и корейците :lol: Най-забавно е като трябва да се превежда и корейците директно си назоват нещото с името му, а на български звучи не особено... изискано. Та се чуди човек какво да каже. Мисля, че в това отношение корейците са прави, не ние с нашите предразсъдъци по тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек често не осъзнава какво има или няма, докато не му потрябва и в тоя ред на мисли не ми се налага често да се сещам за тоалетни :D не че ги смятам за маловажни, може би и аз ако бях ходил в Корея, щеше да ми направи впечатление. Като градоустройство и социална политика сигурно са далеч пред нас, а тоалетните един вид са първото стъпало и най-забележимо, а нашите не са и за гледане даже, нито ги има кой знае колко, какво остава за толкова други неща, които ни обграждат, това исках да кажа... ;)

Та това, че по тоалетните можеш да си извадиш заключения за някое място, си е абсолютно вярно :), но мисля че и двамата казваме едно и също нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намесвам се и аз да обогатя темата, ако не мога с друго то с едно л.. да не казвам думата. Предупреждавам хора със слаби нерви и стомаси: МОЛЯ, НЕ СЕ ХРАНЕТЕ докато гледате тази образователна корейска песничка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше попаднала една детска книжка с картинки, в която се разказваше за едно пате, което има лайно на главата :282: и търси виновника за причинената му щета, като кара всяко животно в гората да си покаже изпражненията и да ги сравни с произведението на главата си :28558: Само не помня развръзката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе :lol: откъде я извади тая песен, ще я пусна на жена ми да ми преведе кво пеят :D

 

... ще съм ти много благодарна, ако споделиш превода! Ужасно ми е интересно и на мен какво толкова пеят.

 

На мен ми беше попаднала една детска книжка с картинки, в която се разказваше за едно пате, което има лайно на главата :282: и търси виновника за причинената му щета, като кара всяко животно в гората да си покаже изпражненията и да ги сравни с произведението на главата си :28558: Само не помня развръзката

 

... да, явно не е единичен случай – аз знам и други детски песнички на тази тематика, само че са японски. Явно екскрементите са вдъхновение за не един или двама автори от изтока.

 

Също така ми е много интересно децата в Корея с какво ги захранват при наличието на толкова люти манджи. Бях попаднала пак на една дестка песничка, че и на цяло анимационно филмче за яцата, явно доста ги похапват. От колко годишни започват да ядат люто кимчи примерно? Друга интересна гледка би била малко корейче, което се мъчи да яде с клечки :lol: – кога ли започват да ги учат? niko24 ти като млад баща сигурно имаш поглед върху нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ще съм ти много благодарна, ако споделиш превода! Ужасно ми е интересно и на мен какво толкова пеят.

 

 

Нямам нерви да гледам цялата песничка, че и да и следя текста, обаче ми се наби това, че мразят запека :lol: Това е припевът май B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от песничката е преведена в един от коментарите в ютюб:

 

i tell you some, doodoo dodoo dada, we go to the toilet and we take a poop, all foods we eat in the end became poop.. poop poop! even the doughnut looks like poop. and foods resemble poop ula ula! poop also resembles the cookie!

 

Без коментар... :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...