Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Здравей НИКО !!! Та да си продължим темата за моторите.Яд ме хваща , че имат такива хубави модели, а не ги карат в ежедневието , не могат да им се изкефят .Те само работят ,а за кеф ти трябва свободно време. Не е като в Солун лятно време не се спи от рева на моторите , там пък е другата крайност. Като каза че харесваш ХАРЛЕЙ се порових в ютюпа и на мен ми хареса Harley Davidson Nignt Train 2008 особенно ми харесаха джантите , пожелавам ти такъв мотор от сърце. Още един въпрос - така ли спят по земята . Другата марка мотори се казва Малагути . Само като информация. Чао. :) Корейците имам впредвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, това не трябваше да го пишеш... Сега цял форум сън няма да спи за подробности. Смятай, ако не ни пуснеш поне по една снимка и с двамата главни, ше те издирим. :lol:

 

Човече, наистина много се радвам за теб. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късметлия си Нико, че имаш тая възможност а покрай теб и ние намазваме... :P

Предполагам, че всяко едно твое участие в сериал е изпълнено с различни емоции ( надявам се положителни ). Аз да питам, твоята роля каква е ?

Както каза Спиди, ще чакаме с нетърпение подробности и снимки :)

Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я земи разпитай дали нямат нужда от още хора? :D :D :D

 

Днес от толкова фенщина ще ми докарате някой инфаркт на млади години, хора... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички тук в темата,с интерес чета всичко написано и бих искала да попитам Нико,малко в страни от филмите,какво е сега отношението на корейците към татуировките,има ли студиа и всичко свързано с тях,ако знае,разбира се.Поздрави :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За татуировките - съдейки по корейските звезди - със сигурност тази дейност се радва на интерес от страна на корейците.

 

Дес, освен бял, ядат и от тъмния, който става лилав след сваряването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Дес, освен бял, ядат и от тъмния, който става лилав след сваряването.

О? Такъв не съм опитвала. Различава ли се по вкус от белия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимката ми прилича на ориз с черен боб.Аз съм готвила черен ориз, много е различен от белия,по-тънък и по-дълъг, трудно се сварява, пуска адски много лилаво, направо всичко почернява и боядисва. А ако смесиш една чаена лъжичка черен с една паница бял ориз, боядисва белия направо в тъмно лилаво. И е адски ароматен, все едно напарфюмиран, трудно е да се яде само той, трябва да е смесен с нещо. Аз го правих с масло, но повече от една-две лъжички не можеш да изядеш, хем е вкусен, хем е различен, хем ароматен, само него не можеш да ядеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...