Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Благодаря ви niko24 за отговора,задоволихте любопитството миrolleyes.gif относно ученето в България-има добри у-ща вярно е,но и тук ако искаш наистина да успееш,не става без частни уроци.Да земем примерно медицина-за тази специалност,това което се учи в у-щата е нищожно,трябва една солидна странична подготовка.И следват много частни уроци ,но какво да се прави нали и нашите преподаватели трябва да преживяватbiggrin.gif че с това заплащане в България не сме за никъде.Иначе живота е чудно нещо -не е каквото мислиш а каквото дойде,така че само да сме здравиsmile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, която ми разкри доста нови и неподозирани страни на корейската същност, бит и култура - всички участници в тази дискусия обогатиха много моят личен светоглед за което съм благодарен.

 

Но бих искал да обърна внимание на потребителя с ник Горчица (извинявам се за Бг транслитерацията) - според вас всички деца, които не учат по корейската система на обучение спадат в графата "дебили" - интересно твърдение, но малко незряло ми се струва, не е много удачно да се поставят всички останали учащи се под един общ знаменател, само защото не учат по "върховните" критерии и стандарти на Корея.

 

Да, тук е форум за споделянето на обчита ни към всичко азиатско, но точно този нюанс ми се струва пресилен. Вие, като чвоек който учи по тяхната система е нормално да я защитава, но не бъдете тесногръд и не заклеймявайте останалите индивиди - всяка образователна система има своите плюсове и минуси и от прочетеното досега не видях факти, които да поставят корейското образование над другите - учат като ненормални, психиката им се огъва под напора на толкова много материал за смилане и това ще ги направи по-добри хора???

 

Едва ли - твърдението ми се струва доста смехотворно и преувеличено, това че не другите деца не стават в 5 сутринта и не ходят на един куп допълнителни и извънкласни дейности, не означава автоматично, че са някакви дебили, без реализация в живота...

 

Надявам се да получа един добре аргументиран отговор, понеже съм забелязал вашите енергични коментари, но ако отговорите като 15 годишен тийнейджър, просто по-добре не ми отговаряйте...

 

И успех с учението, но не се преуморявайте много, здравето и нервната система са доста крехки сектори и понякога се увреждат beyond repair :)

 

Поздрави от студен Бургас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този 'Горчица" е т.нар "хейтър" (Тази чуждица мисля, че най-добре го описва).Така че, въобще не му обръщай внимание.

Иначе за корейския метод на учене и аз съм против него.

Не съм против корейския метод на обучение, защото не го познавам. Знам, че се прекалява с извънкласните занятия. Дотолкова се прекалява, че това пречи на нормалното развитие на децата. Но огромната вина си носят родителите и техните амбиции. Никога крайностите не са били показател за успех.

Нямах намерение да се намесвам в дискусията, нито да изразявам някакво мнение за това някой дали е хейтър или не, но не проумявам какъв е смисълът да се слагат епитети на някого, когото не познавате и то вследствие на изказванията тук? :huh:

Та затова да предложа друга информация и хората, които живеят в Корея, да споделят тяхното мнение. Всички виждаме по сериали, филми, предавания, концерти, колко са слаби почти всички. Статия от днес обаче показва, че в Корея също имат проблем със затлъстяването. ТУК

Наистина проучването е за възрастните, а не при децата, но от една друга статия от 2010 година пък разбирам, че властите са забранили рекламите на нездравословни храни в определени часови зони и по време на детски предавания. Това ме навежда на мисълта, че и при децата там затлъстяването не е непознат феномен. Ето и статията ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви niko24 за отговора,задоволихте любопитството миrolleyes.gif относно ученето в България-има добри у-ща вярно е,но и тук ако искаш наистина да успееш,не става без частни уроци.Да земем примерно медицина-за тази специалност,това което се учи в у-щата е нищожно,трябва една солидна странична подготовка.И следват много частни уроци ,но какво да се прави нали и нашите преподаватели трябва да преживяватbiggrin.gif че с това заплащане в България не сме за никъде.Иначе живота е чудно нещо -не е каквото мислиш а каквото дойде,така че само да сме здравиsmile.gif

Точно пък мои съученици влязоха медицина, фармация и стоматология без никакви частни уроци, ходиха на СИП-ове и се готвеха в часовете, просто си зависи от училището. :)

Навсякъде има проблем със затлъстяването, ама аз честно казано познавам много малко дебели корейци. По-скоро познавам повече, които са твърде слаби и трябва да ядат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако все още живеем в Корея нямаме избор и ще трябва да учи тук, въпреки че дори и жена ми не иска дъщеря ни да учи в Корея :) за САЩ също нямам много желание и там са същите тикви като в Корея, по скоро някъде в Европа или Австралия. Тук не само че учат по цял ден, но имам чуството че системата им е на принципа на наизустяването и зубренето, а не на мисленето и накрая нищо не научават.

 

Нико, не искам да ти убивам илюзиите, но трябва да ти кажа, е ако си мислиш, че нивото на образование в Австралия е нещо особено, жестоко се лъжеш! Тука учат таблицата за умножение до пети-шести клас, и ако ме питаш мене, е пълна трагедия. Затова българските деца, които познавам тука, ходят на училище за напреднали, с някакава специална програма, която не се доближава и на половина на това, което сме учили в училище на времето. Мъка!

 

За висшето образование, също не гарантирам, но понеже съм част от системата, ще си замълча: или добро или нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати си дъщерята във Финландия - нали там казват, че е най-добрата образователна система в света :) Сега ако някой има впечатления, нека да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да...определелено има прилики с нашата мила родна страна,може да са малко но ги има.Ненапразно е казано,не всичко което блести се яде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненапразно е казано ,не всичко което блести се яде.

 

Доста ще се замисля преди да сложа нещо бляскаво в уста. Ти кои блестящи специалитети предпочиташ? :lol: Шегата на страна, май поговорката беше Не всичко което блести е злато и наистина пасва за Корея – блести, но не е златна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, Нико! честита ти (ни) нова камера ;-) Ето на това му казвам "от мястото на събитието"... а май си имаме и репортер(че).

Все пак усещането, което добивам е доста различно от това в България... но предполагам, че това усещане се влияе много от разни субективни фактори, като присъствие на близки, някаква професионална/учебна среда, спомени и т.н. ...

Много ми е любопитно ти с какво усещане си, когато тръгваш натам и когато пристигаш там след по-продължителен престой в България?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод филмчето на Нико - то е ясно, че и в Сеул има по-бедни квартали,както е навсякъде по света.

В много от драмите са показани не само лъскавите и богати квартали, а и беднотията,при която живеят

една част от корейците. И веднага ми идва на ума - "A Love to Kill", "Secret Garden", "I'm Sorry I Love You" и

още много други, няма смисъл да ги изброявам.Предполагам, никой не си прави илюзии,че всичко в Корея

е ок.Но ние си я обичаме такава, каквато е! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нико,говори ни де обяснявай във видеото кое, що, как...

Малката е по приказлива от теб :P Да ви е жива и здрава!

Ако имаш възможност ще чакам с нетърпение клипчета и от други квартали.

Предполагам,че живота там за теб е истинско предизвикателство.

Много често съм се питала, какво е да живееш в азиатска страна в която ти си различния?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, която ми разкри доста нови и неподозирани страни на корейската същност, бит и култура - всички участници в тази дискусия обогатиха много моят личен светоглед за което съм благодарен.

 

Но бих искал да обърна внимание на потребителя с ник Горчица (извинявам се за Бг транслитерацията) - според вас всички деца, които не учат по корейската система на обучение спадат в графата "дебили" - интересно твърдение, но малко незряло ми се струва, не е много удачно да се поставят всички останали учащи се под един общ знаменател, само защото не учат по "върховните" критерии и стандарти на Корея.

 

Да, тук е форум за споделянето на обчита ни към всичко азиатско, но точно този нюанс ми се струва пресилен. Вие, като чвоек който учи по тяхната система е нормално да я защитава, но не бъдете тесногръд и не заклеймявайте останалите индивиди - всяка образователна система има своите плюсове и минуси и от прочетеното досега не видях факти, които да поставят корейското образование над другите - учат като ненормални, психиката им се огъва под напора на толкова много материал за смилане и това ще ги направи по-добри хора???

 

Едва ли - твърдението ми се струва доста смехотворно и преувеличено, това че не другите деца не стават в 5 сутринта и не ходят на един куп допълнителни и извънкласни дейности, не означава автоматично, че са някакви дебили, без реализация в живота...

 

Надявам се да получа един добре аргументиран отговор, понеже съм забелязал вашите енергични коментари, но ако отговорите като 15 годишен тийнейджър, просто по-добре не ми отговаряйте...

 

И успех с учението, но не се преуморявайте много, здравето и нервната система са доста крехки сектори и понякога се увреждат beyond repair :)

 

Поздрави от студен Бургас :)

 

Извинявайте, явно не сте ме разбрали, под "дебилчета" имах предвид корейчетата, не някои други. Тъй акто се сблъсквам всеки ден , наблюдавам и така нататък. До 3-4-5 клас са неконтролируеми и липсва на никакво възпитание.

Аз отдавна съм обеден че децата по Европа ( защото нямам пряк досега с Америка, други части на Азия) са много по-напредничави. Разликата е там както и други българи тук казват . "КПД-то" е много ниско тук и обратното в България. Тук и да учат 10 часа в училише в 4 от тях спят и не внимават. Същото се отнася и за работния им ден.

Ако не ми харесваше системата, нямаше да съм тук. Но тъй акто съм тук и давам безпристрастното си мнение. Ако средностатистическите българчета учеха по-този метод , нямаше да стигнем до никъде , защщото в България иам нещо наречено права , свобода и личен избор. Тук често тези неща отсъстват, за което още не мога да проумеея.

Живота тук е такъв, не е лесен , не е к-поп концерти и красиви мъже, както повечето съфорумци мечтаят. Тук такива хора не навиждаме пвоечето.

За мен Корея ми предостави възможност да променя живтоа си в посока, която аз искам . И за това бих останал още много дълго време. Не зависимо от всичките ѝ лоши страни на Корея, това което ми дава е напълно достатъчно да кажа, че съм щастлив как се развиват нещата.

 

Нека завърша с това което каза наскоро един професор в университета: "Вие сте млади , повече от 4 часа сън - не ви трябва."

 

Малко съм разочарован, че всички в тази тема са против мен. Не виждам с какво съм го заслужил, освен че давам реална малко груба оценка на нещата в Корея , защото аз живея тук. С нико имаме различни гледни точки и двамата живеем тук. Дете ... не помна назад бяхте казали, колко сте били тук, но не мисля че сте били достатъчно да опитате истинския живот тук. Защото престой между 1-4 месеца си е екскурзия.

 

С мир. Не идвайте в Корея , ако не сте 100 % сигурни.

 

 

ПС Българския ми е много зле , срам ме е. Не е нужно да ми го напомняте , но с всеки изминал ден се влошава и корейксия не помага за това ! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...