Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

не, там млякото е сладникаво и не става много хубаво, а жена ми даже и не го хареса като го опита в БГ.

дете а ти яла ли си това топоки топоки ? жена ми много го обича и е доста люто. :)

Това нещо тестено ли е, от рода на макароните и юфката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, там млякото е сладникаво и не става много хубаво, а жена ми даже и не го хареса като го опита в БГ.

дете а ти яла ли си това топоки топоки ? жена ми много го обича и е доста люто. :)

Нямам спомен за такова чудо, ама може и да съм го яла. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам какви работи похапват тия корейци,чак се плаша. Ми то аз ако отида някой божи ден там то сигурно ще си умра от глад,единствено спасение за мен може би ще е ,че съм си слабичък по природа и не поглъщам големи количества храна. Ама аз люто само насила бих ял,морски работи също насила бих ял. Е хубавото е,че не ядат солено и мазно,защото и аз не ям мазно нито нещо прекалено осолено.За ориза пък най си гообичам с мляко като десерт инак не ми е от любимата храна,но хайде заради глада ,който би ме налегнал може би ще го заобичам.Но пък предполагам човек ще не ще трябва да се приспособява към тези неща ако иска да оцелее :) Ее,както казах някой ден ако ми се случи да отида там ,ще се разбере дали е така :)

Да добавя ,че с интерес иначе следя темата и се радвам,че има хора,които от първа ръка разказват за там:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам какви работи похапват тия корейци,чак се плаша. Ми то аз ако отида някой божи ден там то сигурно ще си умра от глад,

Хаха, същото казах и аз преди време! Но като им разгледах мръвките на грил, сигурно няма да умра от глад :D !Иначе и аз нищо морско не обичам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявайте, в Южна Корея не се умира от глад, това да не ви е Северна. Ето, Нико не може да яде корейска храна, но диша все още B)

А някои неща и насила не бих ги яла аз :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за Корейската кухня на мен ми е много интересна, тъй като кулинарията и food photography са ми хоби. Даже търсих наскоро кресон за да опитам да го сготвя, но така и не намерих, а в сериалите така сладко си го хапват и все ми се прияжда. :D

Люто не мога да ям изобщо и по принцип рядко харесвам по-пикантна храна, но пък и на мен ми потичат лигите от грилованите пържоли, които все обръщат от екрана (хаха), та ще се радвам ако разкажете още малко за традиционните им ястия, разбрах, че и те също си хапват шкембенца и разни такива неща, които се ядът и по нашите ширини. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв празник днес в Корея?

 

Според Уикипедия на днешния ден през 1948 г. е обнародвана конституцията на Република Корея. На линка има и други национални празници. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Уикипедия на днешния ден през 1948 г. е обнародвана конституцията на Република Корея. На линка има и други национални празници. :)

Много благодаря!Четох,че честитят празник, та се зачудих какъв ли е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да попитам нещо. Днес се сетих. Корейците ходят ли си на гости на съседа просто така без предупреждение, да седнат примерно мъжете да пият и айде да сложат масата или пък да отидат да му поискат нещо, което им е свършило (ориз, подправка..) ? :lol: Надявам се ме разбрахте какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм живяла с корейци, но моите впечатления са, че са гостоприемни поне към чужденците. Нищо не им пречи да се запознаят с някой и да го поканят на гости например веднага :D Поне с мен беше така, видяха ми се доста гостоприемни и спонтанни. Иначе се съмнявам в големите блокове съседите дори да се познават (както и тук), но на село най-вероятно си е точно така :)

Тара, тия снимки ми навяха спомени, спомени... Жалко, че скоро няма да мога да отида пак :( Ако искате, може да ви сложа някоя и друга снимка, аз май само манджи ви показах :) Имам 1600 снимки от там B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря за бързия отговор. С удовоствие ще видим всичките снимки!!!!!!! :lol: Може ли?! :rolleyes:

 

П.С. От повечето супи ми стана гадно. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате, може да ви сложа някоя и друга снимка.................:) Имам 1600 снимки от там B)

Оооо, ще има голям интерес. Щом имаш желание да споделиш с нас снимки (не на манджи), моля, няма да ти се разсърдим:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм живяла с корейци, но моите впечатления са, че са гостоприемни поне към чужденците. Нищо не им пречи да се запознаят с някой и да го поканят на гости например веднага :D Поне с мен беше така, видяха ми се доста гостоприемни и спонтанни. Иначе се съмнявам в големите блокове съседите дори да се познават (както и тук), но на село най-вероятно си е точно така :)

Тара, тия снимки ми навяха спомени, спомени... Жалко, че скоро няма да мога да отида пак :( Ако искате, може да ви сложа някоя и друга снимка, аз май само манджи ви показах :) Имам 1600 снимки от там B)

 

1600? Детенце, ти чак сега ли се сети? Давай да гледаме, много обичам да гледам снимки :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах интересна вечер с тема на разговор: Корея. Наши приятели ожениха сина си там и присъстваха на традиционна корейска сватба/ с все ханбоци и традиции/./ Ох! И какви снимкииии!Ох…/ Но понеже темата в момента е манджа, ще оставя сватбата, че там си е сериал, направо. Мнението им за храната е . .. как да кажа, уклончиво. Когато е вкусно е различно вкусно. Но повече е здравословно / май каза безсолно на моменти/

Свеки / извинете за грозното съкращение, но не съм питала приятелите си, за да им разнасям имената из нета/ е направила много снимки на разни ястия. Повечето и аз съм виждала по сериалите / интересно ми е , спирам на стоп-кадър и си зяпам/

Изводите от разговора ми са субективни, но да изредим:

1. Супа от тиквички с тофу. Аууу , тц.

2. Сурова риба..много красиво аранжирано и поднесено/ Нещо старо и традиционно като име, може да е всичко / ТЦ

3. Поръчваш едно, носят и пет купички с “нещотийки”. На снимката разпознах / и се потвърди/ 3 вида кимчи, освен другото. ДА! / приятни добавки, цитирам/

4. Кимбап/ Кимбаб - очаровани са, яли са го там в няколко вида, но са го правили и тук, когато сватовете бяха на гости. С най- обисновен кремвирш и фантазия. Ама водораслите са си ги носили, хитрягите. ДА

5. Супа от водорасли – далеч не е това, което изглежда…. Ставало. АМИ!

6. Всякакви видове месо. На скарата на самата маса, или приготвено в кухня със салтанати, е уникално. И познато и различно. Много вкусно. ДААА!

7. Онова прословуто”Чангджангмьон”/ китайско/ / нудълси или спагети с тъмно-кафяв сос, дето ги хапват като луди/ убедена съм, че не се пише така../ Става!

8. Онези бели питки на пара с пълнеж от сладък червен боб/ това го знам от кулинарната тема в съседство/ ДА . Харесали са им.

И много други.

 

Това, което често сме споменавали, за култа към храната и честото хранене там/ както непрекъснато гледаме в сериалите и аз озверявам от глад/ е обяснено неведнъж.. Нискокалоричната им храна води до бързо огладняване. Нашите хора разказаха, че през 2 часа, игнорирайки всичко, кореецът мисли за храна. Намира къде - сяда се и се яде.

Хайде , че много стана.

Нико24, от тези приятели разбрах, че има български ресторант в Сеул / че и снимки видях, ресторантът е в български стил./ с прекрасна , нашенска си храна. Има даже и кисело мляко, заквасват си го на место.:-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честото хранене забързва метаболизма, колкото по-рядко ядеш, толкова по-бавен става метаболизма! То затова няма много дебели там!

 

Ух, сина ми преинсталира компютъра и нямам кирилица, та сега пиша на друго място, където има кредор, копирам и поствам тук :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...