Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Надявам се Нико да обясни по-подробно, аз просто ще кажа това, което съм видяла.

Един приятел ми каза, че в Корея понякога момчето иска да са заедно, но момичето му казва, че сега не може, трябва да изчака и междувременно да бъдат приятели. Дава му срок, например 6 месеца. След 6 месеца решава. Накратко - луда работа. Според мен чисто и просто момичето иска мъжът да и тича след трибуквието и да и бъде роб, но това си е моя интерпретация :rolleyes:

За девствеността - ами уж да, ама май не точно ;) За някои е много важна, но пък за други не. Но се гледа много лошо на жените, които са живели с някой без брак. Разбира се, не всички са консервативни, все пак и там са гледали Сексът и градът :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, аз вече казах много неща за тях, но имай предвид, че всеки си прави преценките според собствената си гледна точка. Да не говорим, че познавам корейци, които са напълно различни един от друг. Въпреки че културата оказва голямо влияние, все пак всеки човек си е различен и уникален сам по себе си, затова обобщенията са само за чесане на езиците, това не значи, че всеки един кореец отговаря на това, което се описва като средния жител на една страна. Препоръчвам на всички ето този пост (може някой да го преведе, ако му се занимава)

http://askakorean.blogspot.com/2007/09/everything-you-ever-wanted-to-know.html

Иначе ми прави впечатление, че корейците много държат на външния вид и особено много харесват русата коса. Така че гаранция да си изкарате добре е да сте слаби, руси и хубави ;) Разбира се, пак стигаме до там, че всеки е различен, някои корейци нямат нищо против негрите и имат приятели негри например.

 

Момиче съм ;)

 

Ще си взема бележка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел кореец ми сподели една стратегия, ако искам да се оженя за Корейка, трябва да си търся корейка която да не е на повече от 21-22 години защото до тази възраст корейските девойки мислят като тинейджъри и за тях е важен момчето без да се интересуват какъв е що е и т.н :inlove: . Ако срещнеш момиче от 24 години нагоре, тя ще те пита първо, Каква ти е професията и колко заплата получаваш ;) Такива глезотии като корейските момичета, не знам дали има по света :i love this: чак като говорят се глезят. Ако си успял да се ожениш за Корейка трябва да се простиш със заплатата си и да молиш за джобни от жена си :896767: Имам един приятел в курса по корейски, той е Испанец обаче е женен за Корейка и днес точно за това го питах какво работи и той започна да изрежда - 1. Работел към Корейското министерство като работата му е да търси бизнес инвеститори по света, 2. Има Мексикански Ресторант близо до Гуангджу и още една работа , но не си спомням каква беше. От тези 3 бизнеса, спечелените пари отиват в една банкова сметка и това е банковата сметка на жена му - разказа една вчерашна случка, отишъл на вечеря с приятели и вече след вечерята изкарал картата да плати ( май в Корея повечето ползват кредитни карти и нямат много кеш), сметката била около 30 хил. вона обаче в картата му са му останали само 20 хил. :28558: и смятайте каква неприятна ситуация попада :asian: звани на жена си да и се скара защо му е оставила толкова пари в картата и след няколко минутна испанска псувня :mad2: жена му прехвърля още 20 хил. в картата :28558: . Испанеца казва, че корейските жени са много пестеливи и знаят за кое е необходимо и за кое не е необходимо да се харчат пари. Мъжът в Корея няма пари, ако жена му му даде джобни ще има :beer: Испанеца дори си направил схема, как да си заделя джобни - когато пазарувал някакви продукти за ресторанта си, плащал с кредитна карта и от магазина му връщали ресто в кеш :28558: и така си заделял по 10-20 хил. вона :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да, с това тяхното 애교... Трябва да са супер сладки и невинни, да са едни такива... по мое мнение лигави :lol: Ужас, не мога да го понасям това, но на много корейци им харесва.

http://asianposes.com/category/pose/

Моля, вижте тук какво имам предвид, ако имате сили да понесете толкова захаросаност... Но някои корейски мъже умират жената да се държи инфантилно. Други пък се дразнят супер много.

А това за жените и възрастта не мисля, че важи само за Корея, просто там е доста подсилено. А за младите корейки е важно в кой университет учиш примерно.

Мечтателю, това за 21-22 корейска или истинска възраст е? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да, с това тяхното 애교... Трябва да са супер сладки и невинни, да са едни такива... по мое мнение лигави :lol: Ужас, не мога да го понасям това, но на много корейци им харесва.

http://asianposes.com/category/pose/

Моля, вижте тук какво имам предвид, ако имате сили да понесете толкова захаросаност... Но някои корейски мъже умират жената да се държи инфантилно. Други пък се дразнят супер много.

А това за жените и възрастта не мисля, че важи само за Корея, просто там е доста подсилено. А за младите корейки е важно в кой университет учиш примерно.

Мечтателю, това за 21-22 корейска или истинска възраст е? ;)

 

 

Ами, да ти кажа честно не съм го питал корееца :mellow: , но според мен повечето корейци си говорят за корейската възраст и е вероятно да е имал предвид Корейска възраст.

 

 

А за тази "захаросаност" мен много ме дразни, ако имам приятелка корейка и ми направи такива физиономии или пък след всяка дума да мяучи или пък да издава странни звуци най много да получи един шамар зад врата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечтателю, това за 21-22 корейска или истинска възраст е? ;)

Може ли да дадете малко разяснения относно тази ''корейска възраст". Какво е тяхното летоброене?

Това вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадете малко разяснения относно тази ''корейска възраст". Какво е тяхното летоброене?

 

 

Ами корейската възраст : детето навършва 1 година като се роди, броят се и месеците в утробата на майката. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем се обърках.. значе ако си на 20, там си на 21 години? :blink:

Луда му история! А принципно жената работи ли?

То и аз тази тяхна захаросаност не ми харесва.

Щом жената държи парите, тогава би могло да се каже, че мъжът там е под чехъл! :lol:

А аз си мислех, че тук са така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем се обърках.. значе ако си на 20, там си на 21 години? :blink:

Луда му история! А принципно жената работи ли?

То и аз тази тяхна захаросаност не ми харесва.

Щом жената държи парите, тогава би могло да се каже, че мъжът там е под чехъл! :lol:

А аз си мислех, че тук са така. :D

 

Ами има и работещи жени които повечето са учителки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейският мъж си е абсолютно под чехъл, те жените там само се правят на кротки, иначе чакай да останете насаме :ph34r: Жените бият мъжете си, по дяволите, после имало проблем с домашното насилие. Не казвам, че не съществува такъв проблем, но често корейките бият мъжете си, не обратното :28558: Веднъж едно момиче каза, че корейките преди да се оженят, са едни такива мили и добри, елегантни, нежни, крехки, женствени... Но като се оженят, минават едномесечен курс в школата за аджумми, режат си косата и стават страшни :28558: Който се е возил в корейски автобус, знае какво чудо е корейската аджумма

А за корейската възраст вече казахме... Вярно е това на линка. Само че това не е само в Корея, а в цяла източна Азия. И не мисля, че броят времето в корема на майката, а просто колко години си видял.

Повечето жени не работят. Жените с богати мъже въобще не си и помислят за работа. Е, има си изключения, в днешно време много жени искат да работят.

 

А за кеша не съм много съгласна... Зависи къде пазаруваш. На пазара или в някои симпатични магазинчета, по-добре всичко да е в брой, защото ако плащаш с карта, няма отстъпка, а там пазаренето е нормално. Така че по-добре да си имаш парички, макар и не много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега, тук имаме поговорка за това.

Аджумата е най-силната личност в обществото , каквото каже става! Дори президента не може да им навреди или не подчини.

Мен много ме изкефи имах мъж учител за 1 месец и разправяше само как жена му не дава пари. Пребира всичко и му дава на ден по малко, за да не пиел (:

Въобше корейските мъже са сладури (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля всички мъже, които страдат от фетиш към азиатки, защото азиатките били послушни и само следват мъжа си, носят го на ръце и правят всичко за него, веднага да се събудят и да погледнат действителността : :mad2: Тук-таме може и да има такива, но рискът е твърде голям. Нико голям късмет е извадил. :28558:

Ох, сега какво да напиша, че да не е съвсем офтопик... А, един професор каза, че в Корея има три пола - мъже, жени и аджумми. Сещайте се кой е най-силният пол. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нико, в съседната тема писа, че корейците са ужасни шофьори, в което лично се убедих, но да те питам още едно нещо. В някои фимли гледам, че те си пият и после най-спокойно се качват в колата - правят ли така и там? Ясно е, че пиенето е задължителна част от техния социален живот, ама чак пък толкова...

А те като се съберат и само пият. Един приятел каза, че понеже поради здравословни причини не може да пие, няма какво да прави на техни събирания и му е скучно. Като цяло май не ги бива много-много по забавленията :huh: Ти как смяташ? Какви са ти наблюденията?

Иначе аз си изкарах супер там, намерих места, на които наистина е забавно, а не просто се пие, но май повечето корейци отъждествяват забавление с алкохол... :huh:

 

А, да споделя, днес изпаднах в шок. По принцип знам, че корейците си харесват К-попа. Едни приятели, които бяха една година тук, му бяха големи почитатели. Естествено е човек да си помисли, че чалгата би им дошла в повече, та тези мои приятели определено не си паднаха по чалгата, но им беше смешно да гледат клиповете. Обаче днес какво стана - на един друг приятел, който не е идвал тук, нещо стана дума и му пратих някаква чалга, а той страшно много я хареса. Пратих му и други и той вече стана фен :lol: Каза, че е жалко, че в Корея нямат такава култура и такава весела музика и също така не може да понася музиката в Корея освен тази, правена между 1990 и 2000 година :lol: Хаха, щях да падна, ето още една доказателство, че не бива да съдим за хората по техния произход, навсякъде има всякакви хора с различни вкусове ;) Стереотипите са до голяма степен верни, но никога на 100%. Затова и не смятайте, че всички хора в Корея се държат по начина, описан от мен по-горе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: :lol: :lol: :lol: Може и да има чалгата почва в Корея, то си върви с пиенето, а и в норебанг като обстановка може би си пасва- влиза един на тарамбуки и една кючекчиня и се почва караоке чалга денс вечер...... :rofl:

Би било забавно да се види :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нико, белиденс и кючек е едно и също ;) Иначе дълбоко се съмнявам, че всички корейци харесват едно и също. Все още търся корееца, който може да пие ракия, че даже и му харесва. :D Ти познаваш ли такъв?

http://askakorean.blogspot.com/2011/06/ask-korean-news-korea-is-shining.html

Ето ви малко за корупцията в Корея (любимият ми блог). Най-накрая са решили да вземат мерки, атакуват уредените мачове. Но доколкото виждам от статията, все още проблемът е сериозен, като мачовете са една малка част от него. Похвално е, че поне се опитват да разрешат проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, явно общуваме с различни корейци :lol: Досега най-голямото признание, което е получавала ракията, е като добавка към пулгогито :lol: Уникално става с ракия.

Аз н есъм се сблъсквала с корупцията там, просто съм чела разни статии. Харесват ми полицаите в Корея, че си вършат работата и човек се чувства в безопасност на улицата, а не като тук, където само отбелязват присъствие и спират колите, за да спечелят пари от рушвети. Макар че познавам корейци в България, които си дават рушветите на нашенските полицаи.

А много корейци мразят полицаите, защото още помнят как са потушавали протестите през 80-те години. Разбира се, не всички са така, но има някакви такива настроения сред хората. Аз обаче съм фенка на корейските полицаи

За този случай съм чувала. Мисля, че имаше и някакъв, който се беше самоубил, след като го обвиниха в корупция, май бивш президент беше. Разликата между тях и нас е, че честта е много, ама много важна за тях. Името пред обществото ти също. Веднъж опетниш ли се публично, край с теб.

А чух, че в Китай екзекутират корумпираните чиновници. Вярно ли е?

Ти домашна ракия ли им носиш? :D

 

Ето едни сладки полицайчета, които аз съм ги снимала ;)

 

37988152555206909615434.jpg37988152555210909715434.jpg37988152555214909815434.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...