Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Може и аз да съм изостанала с новостите , но не бях виждала такова чудо досега.

 

On-screen keyboard (под windows XP: Win button + R -> стартира Run, paste-> %SystemRoot%\system32\osk.exe, можеш да го намериш в повечето случай по подразбиране в Start Menu -> All Programs -> Accessories -> Accessibility -> On-screen keyboard). Предполагам, че ако е с някакъв тъч, който не се плаши от пръсти може спокойно да си шляпаш по дисплея, а и подозирам, че отдавна са направили не едно или две приложения за тая работа :) По интересно ми е това за касетките и липсата на лазерни принтери, пък всякакви други техно-щуротий да са най-най и то явно безбожно евтини, тооо не изглежда логично.

Нещо не ги разбирам тия хора :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On-screen keyboard (под windows XP: Win button + R -> стартира Run, paste-> %SystemRoot%\system32\osk.exe, можеш да го намериш в повечето случай по подразбиране в Start Menu -> All Programs -> Accessories -> Accessibility -> On-screen keyboard). Предполагам, че ако е с някакъв тъч, който не се плаши от пръсти може спокойно да си шляпаш по дисплея, а и подозирам, че отдавна са направили не едно или две приложения за тая работа :) По интересно ми е това за касетките и липсата на лазерни принтери, пък всякакви други техно-щуротий да са най-най и то явно безбожно евтини, тооо не изглежда логично.

Нещо не ги разбирам тия хора :blink:

 

Може да има предвид "Таблет ПЦ", те са без клавиатура.

 

А иначе за безбожно евтини, не знам дали е точно така. Преди да дойда тук си мислех, че цените на черната и бялата техника е много ниска, но като обиколих няколко магазина за техника разбрах, че много яко съм се заблудил.Примерно цените на Лаптопите са почти като в БГ, дори някои модели са с по-високи цени. Но за телефоните вече е друго нещо, може да си вземеш телефон с договор без пари и си плащаш телефонната сметка всеки месец. Няма значение дали за първи път ще ползваш даден оператор ( В БГ за по скъпите и нови телефони, мобилните оператори изискват да си бил 1 година техен лоялен клиент за да може да ти дадат нов телефон) и няма значение какъв модел телефон ще си избереш, е примерно ако е някакъв по специален модел тогава се оскъпява месечната телефонна такса. Сега може да си вземеш Айфон 4 (бял или черен) без да плащаш първоначална такса, обаче имаш договор за година или две като всеки месец трябва да плащаш телефонната си сметка от 50 хил. вона до 70 хил. вона ( тези цени са за Айфон 4), за нас в БГ това си е доста скъпичка месечна такса, но тук при тази висока, забързана икономика и високи заплати, не ти прави впечатление таксата, оператора си ги приспада от банковата ти сметка и ако получаваш добра заплата примерно 2-3 млн. вона ,месечната такса ще е като ухапване от комар :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали? Това е оптическа измама, подобна на тази. Снимано от друг ъгъл не би изглеждало така.

А под 3D "принтиране" се има предвид

и
.

 

Ето малко информация към първия линк, а на втория можете да се види как се движат съчмите на лагера, когато го завъртат.

 

Трябва да призная обаче, че когато гледах за първи път преди няколко месеца видеото за Самсунг, останах с впечатлението, че е реално. Може би някой ден ще бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samsung представя първия в света Standard 2.5. Твърд диск за лаптоп с 1TB капацитет

 

Интересно ми е обаче каква част от младите отделят време за спорт да речем, търсят ли живия контакт с хората или денят минава само в работа, учене и седене пред компютъра. Макар че предполагам какъв ще е отговорът...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, а също ходят ли да си искат сол, брашно... :)

 

Мисълта ми беше дали корейците водят затворен живот, разглезени ли са прекалено на тема технологии и т.н. В смисъл интересни са ми типични черти за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samsung представя първия в света Standard 2.5. Твърд диск за лаптоп с 1TB капацитет

 

Интересно ми е обаче каква част от младите отделят време за спорт да речем, търсят ли живия контакт с хората или денят минава само в работа, учене и седене пред компютъра. Макар че предполагам какъв ще е отговорът...

това съм го отговорил в моята тема , мисля че пре достатъчно, защото и аз вече много активно спортувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за солта и брашното се пошегувах, а за блокове и строителни работи не съм питал, но затова пък мисля, че донякъде отговори на въпроса ми дали живеят затворено, всеки в своята кутия.

Трябва обаче да се направи тема за азиатските иновации в технологиите, ако има достатъчно желаещи да участват разбира се.

Тази тема е винаги актуална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ремонти по апартаментите не знам, но иначе непрестанно строя и обновяват нещо. На мен ми гръмна главата там, по време на лекции един точно до прозореца решаваше да мине с косачката. То паркът е хубав, да, поддържан, ама този шум на мен ми дойде в повече.

А че живеят изолирано - ами то във всеки голям град е така. Че и в малкия. Аз много малко общувам със съседите в родния ми град, най-вече общувам с един и то защото като малки сме играли пред блока. С новите въобще не се знаем. Не смятам, че има нещо уникално в Корея по този показател. И все пак смятам, че корейците са гостоприемни и отворени към нови запознанства, поне с такива впечатления останах. Не са някакви сухари в никакъв случай. Е, зависи от човека, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и ти си прав/а, така е в съвременния свят, въпроса трябваше да е по-скоро какви са като манталитет, темперамент и т.н., като цяло какви хора са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, аз вече казах много неща за тях, но имай предвид, че всеки си прави преценките според собствената си гледна точка. Да не говорим, че познавам корейци, които са напълно различни един от друг. Въпреки че културата оказва голямо влияние, все пак всеки човек си е различен и уникален сам по себе си, затова обобщенията са само за чесане на езиците, това не значи, че всеки един кореец отговаря на това, което се описва като средния жител на една страна. Препоръчвам на всички ето този пост (може някой да го преведе, ако му се занимава)

http://askakorean.blogspot.com/2007/09/everything-you-ever-wanted-to-know.html

Иначе ми прави впечатление, че корейците много държат на външния вид и особено много харесват русата коса. Така че гаранция да си изкарате добре е да сте слаби, руси и хубави ;) Разбира се, пак стигаме до там, че всеки е различен, някои корейци нямат нищо против негрите и имат приятели негри например.

 

Момиче съм ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... искам да те попитам за кореиските взаимоотношения между мъжа и жената ... защото подучух че за да предложи един мъж на една жена в Корея за сериозна връзка трябва да се познават повече от 9 месеца ... знаете ли дали това е истина или са просто слухове ... и да попитам дали държат корейците за девственоста преди браг и изобщо като цяло :) .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...