Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

случайно да се казваш Алекс ? на 3-ти март беше ли ?

 

 

Ами не съм Алекс, името ми е Георги. За 3 март, само прочетох в интернет за банкетчето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях заета и нямах възможност да влизам в темата sad.gif нооо сега съм много приятно изненадана. smile.gif Та, Мечтателю, много се радвам за теб и се надявам с времето да ти хареса още повече!excl.gifexcl.gif Дано не съм нахална, но ми е интересно примерно в твоя университет каква е таксата и дали е скъпо като цяло?asian.gifasian.gif

 

П.С. Радавам се ,че си толкова отзивчив :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях заета и нямах възможност да влизам в темата sad.gif нооо сега съм много приятно изненадана. smile.gif Та, Мечтателю, много се радвам за теб и се надявам с времето да ти хареса още повече!excl.gifexcl.gif Дано не съм нахална, но ми е интересно примерно в твоя университет каква е таксата и дали е скъпо като цяло?asian.gifasian.gif

 

П.С. Радавам се ,че си толкова отзивчив :)

 

Здравей,

Ами тази "полу" стипендия "Фронтиер Сколаршип" ти покрива почти всичко, написах полу понеже не е като КГСС стипендия, сколаршипа е без джобни пари иначе всичко друго си го има: от Самолетният билет, таксите за обучение до храната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ами тази "полу" стипендия "Фронтиер Сколаршип" ти покрива почти всичко, написах полу понеже не е като КГСС стипендия, сколаршипа е без джобни пари иначе всичко друго си го има: от Самолетният билет, таксите за обучение до храната.

Мечтателю, а какъв е редът за получаване на тази стипендия и необходимите критерии за покриване? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази стипендия ми помогна един Кореец който е директор на "Обединения Африкански Университет на Танзания", също така е и директор на университет в Монголия. За повече информация за Университета и информация за този Кореец може да видите ТУК!, името му е Лии Чанг Ки. На господин Лии е поставена задача от Националният Университет Чоннам в Ю. Корея всеки семестър да намира и да препоръчва по 5 студента от чужбина за 4 години и половина редовно обучение по каквато специалност вие си избирате (пред мен постави една брошура с над 50 специалности и ми каза да си избера една ;) ). Та без препоръката на господин Лии, няма как да успеете да получите " Фронтиер Сколаршип". Другият начин без неговата препоръка е чрез KGSP (Korean Goverment Scholarship Program), но тук вече е като тото от 50 до 100 подали документи за КГСП, само двама ще ударят джакпота :D (толкова е лимита за България). Документите които ми поискаха бяха:

1. Превод и легализация на диплома за средно образование на Английски.

2. Паспорт

3.Попълнена Апликационна форма Application Form(Eng)

4. Медицинско на Ангийски

5. TOEIC/TOEFL/IELTS сертификат (но не е задължителен може без него, но като дойдете тук ще трябва да се явите на TEPS тест- този тест е много по лесен от другите изброени и струва около 45 лв. Необходими са ви 550 точки на този тест (60-65 TOEFL), иначе ако не го вземете този тест, не можете да започнете своето обучение по избраната от вас специалност.)

6. Снимка на родителите.( не знам за какво я искат :D )

 

 

Всички тези документи да се сканират и да се изпратят по електронната поща !!!

 

В апликационната форма са дадени какви документи се изискват от кандидат студента.

 

Повече информация за прием и стипендии може да прочетете в сайта на Университета CHONNAM NATIONAL UNIVERSITY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечтателят чесно да си кажа МНОГО се радвам за теб и мъничко ти завиждам :P

Относно тези програми и стипендии не били било по-добре ако в самите университети се говори нещо,а не само в специализирани сайтове като мон.. Специално за моя университет където в момента уча никога не се е споменавало за програми в Корея. Има, но за други държави.

Другия вариант,специално за момичета, взимайте мъж от там ;):P не би било лошо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечтателят чесно да си кажа МНОГО се радвам за теб и мъничко ти завиждам :P

Относно тези програми и стипендии не били било по-добре ако в самите университети се говори нещо,а не само в специализирани сайтове като мон.......

 

 

В нашите университети не се говори за Международни програми и стипендии, понеже за тях това е минус. Все едно да си шеф на някой магазин и да загубиш клиентите си- няма клиенти, няма и пари :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че не се говори за международни програми и като цяло българите са резервирани спрямо Южна Корея.sad.gifsad.gif Мисля, че това се дължи на липсата на информация. Пример, мен много често ме гледат като луда като кажа , че искам да уча там.blink.gifblink.gif

 

Мечтателю, а ти на колко си години?unsure.gifunsure.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледат те като луд , но те просто не разбират , колко е добре тук. Но ако срещнеш човек, дето разбира и е бил тук или е чувал. Веднага ще те похвали. Непременно !

Ми не се казват за тези програми нормално. Човек трябва да е пробивен за да успея, да се информира и интересува, а не да му падат отгоре нещата. Както една приятелка ми казваше - трябва да ти плащат за да учиш , тогава си успял (:. Голям успех съм направил значи хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26 г. съм (27 корейски години :blink: . В корея ти смятат и месеците в утробата на майка ти ;) )

 

gorchiza много си прав човече, преди да дойда в Корея всеки ми говореше, че съм бил луд като отивам в тази далечна страна, хората тук били много студении и ми казват за теб по близка държава няма ли... но както ти спомена който е бил тук той най добре знае как е!!!

За две седмици тук се чувствам супер, всеки те гледа приятно и винаги със усмивка, рядко ще срещна намръщен кореец и дори поздравяват с два пръста (V- victory - аз като ги видя, че правят така и ми идва на акъла за партия СДС :D ) а в България поздравяват само с един пръст :D. Незнам, но като виждам усмихнати хора (ее има на някой не мога да им видя лицата от предпазните маски- на тях им викам нинджи в корея :ph34r: ) някак си се чувствам комфортно и много приятно.

Така че амко някой му се отвори тази възможност да дойде тук, хич да не се колебае.

 

P.s: Офффф хора айде моля ви се изпратете няколко Български готвача, да научат корейците да готвят като хората тези корейски супи, всичко е супер: ориза, кимчито, морската храна и др. неща, само тая пуста супа не могат да я докарат като хората :wacko::282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супата и мен не ме кефи , повечето са пълна "боза" , без да обиждаме бозата защото си я харесвам . Един съвет мечтателю , не яж в столовата - ужасно е обикновено по таквиа места , ще ме откажат от корейската кухня тея в моя университет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ви казвам, че леля ми мен ме убеждава, че корейците са били много зъл и отмъстителен народ. Не мога да го повярвам това и това си е!mad.gifmad.gifmad.gif Но мисля ,че в скоро време и в България корейската култура ще стане популярна. Тогава българите ще разберат, дай Боже, колко много имаме да учим от тях !wink.gifwink.gif

 

 

P.S. gorchiza , ти къде точно си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в Сеул разбира се (: къде другаде (:.

Хората са добри.

 

Самод а се похваля че научих 2 корейки на български , много са сладки като кажат "здравей" (: или "най-добриия" и "най-добрата" ( защото плякохме пинг понг).

 

edit: хубаво е че сподели с нас , но това не е темата за това. И такива сайтове бол (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorchiza, не разбрах каква точно е забележката ти, но така или иначе темата е " За Южна Корея"- свичко сързано с нея , както и лично мнение и преживявания smile.gifsmile.gifwink.gif

 

dimbland, благодаря много, мисля , че ще е полезна на много хора. Аз лично ще разгледам обстойно :)JC_ThankYou.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си отделна тема за корейския език, не смесвайте нещата.

 

Мечтателю, ти конкретен интерес към Корея имаше ли преди да заминеш? Знаеше ли какво те очаква? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мечтателю, ти конкретен интерес към Корея имаше ли преди да заминеш? Знаеше ли какво те очаква? :)

 

 

Ами имах голям интерес да отида в Корея, не за да уча а за да работя. До преди 2 години тъкмо ме уредиха на работа и остана 1 месец преди да тръгна и за мой късмет се появи световната финансова криза и фирмата за която щях да работя прекъсна приемането на работници, дори започна да съкръщава част от персонала и до там с желанието ми ;) . За Корея и корейският начин на живот ме посвети мой приятел кореец, който е евангелски мисионер в България. В него много ме дразнеше това, че винаги говореше суперлативи за своята страна и си казвах- айде поредният националист. Винаги сравняваше България със Корея, примерно влиза в Български магазин купува си каквото си пожелае и след това ми казва-"ооооо тук Пулгариа касиер много лошо гледа, във Корея всичко касиер магазин слага Усмиква" :asian: и след като пристигнах се уверих, че хората тук наистина са усмихнати.

Мммм за вторият въпрос малко ще ми е трудно да кажа дали знам какво ме очаква, но се надявам да са само хубави неща. :es: само нещо да не избухне някоя война между двете Кореи, че тогава страшно ще стане (шушукат си тук корейците по тази тема, ама ще я видим тази работа) .

 

 

 

Ps. За новодошлите в Южна Корея кратък инструктаж:

Когато пресичате някое кръстовище без светофар преди да стъпите на пешеходната пътека, огледайте се поне 4-5 пъти за да не се качите върху капака на някоя кола, и след като се уверите, че в близките 5-6 км няма кола, притичайте с колкото имате сила на отсрещният тротоар, но това пак не е гаранция за безопасно преминаване. Ужасни шофьори, не спазват нищо дори да те видят по средата на пешеходната пътека ще преминат през теб дори щети свирнат, понеже ги забавяш с времето :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пресичате някое кръстовище без светофар преди да стъпите на пешеходната пътека, огледайте се поне 4-5 пъти за да не се качите върху капака на някоя кола, и след като се уверите, че в близките 5-6 км няма кола, притичайте с колкото имате сила на отсрещният тротоар, но това пак не е гаранция за безопасно преминаване. Ужасни шофьори, не спазват нищо дори да те видят по средата на пешеходната пътека ще преминат през теб дори щети свирнат, понеже ги забавяш с времето :es:

:282::rofl: Почти като у дома. Разби ме с този съвет, наистина! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечтателю, то си е цяло майсторство да пресечеш улицата значи biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif А иначе как върви ученето? По- различна ли е корейската учебна система от нашата?wink.gifwink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...