Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

Здравейте на всички. С огромен интерес прочетох цялата тема и благодаря на всички за подробните обяснения. Отдавна ме влече Южна Корея, не поради к-поп или драми, както и не кой знае колко от киното, но общо взето откакто се захванах с филмова критика на азиатското кино, доста се запалих по тази култура. Не я боготворя или нещо подобно, но доста неща от азиатската култура много ме възхищават и си правя вече планове в скоро време да заминавам за Корея - било за магистър, било за работа.

 

Включвам се в темата не само с ненужно изказване, но и с въпрос :) Как е корейската храна в сравнения с останалата азиатска? Аз обожавам както китайска, така и тайландска, и японска храна, корейската много ли е различна? Освен пикантността предполагам. Единственият ми проблем са морските дарове и разни странни меса, но в гореспоменатите 3 вида не съм имала проблем да ги избягвам - а и обожавам разни корени, растения, треви и разни такива - да не говорим за рамен ммм... Дали ще ми понесе корейското меню?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти понесе. Щом нямаш проблем с лютото и странните, не винаги приятни миризми, това е твоята кухня. Морските дарове присъстват много стабилно, но далеч не я изчерпват. А ако си фен на чесъна, направо си намерила своя рай :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. С огромен интерес прочетох цялата тема и благодаря на всички за подробните обяснения. Отдавна ме влече Южна Корея, не поради к-поп или драми, както и не кой знае колко от киното, но общо взето откакто се захванах с филмова критика на азиатското кино, доста се запалих по тази култура. Не я боготворя или нещо подобно, но доста неща от азиатската култура много ме възхищават и си правя вече планове в скоро време да заминавам за Корея - било за магистър, било за работа.

 

Включвам се в темата не само с ненужно изказване, но и с въпрос :) Как е корейската храна в сравнения с останалата азиатска? Аз обожавам както китайска, така и тайландска, и японска храна, корейската много ли е различна? Освен пикантността предполагам. Единственият ми проблем са морските дарове и разни странни меса, но в гореспоменатите 3 вида не съм имала проблем да ги избягвам - а и обожавам разни корени, растения, треви и разни такива - да не говорим за рамен ммм... Дали ще ми понесе корейското меню?

Ще ти понесе и ще ти писне, после идват молитвите за хубава храна хахаха... недей идва, не си разваляй живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нико, ако ти е възможно, пиши и споделяй по-често разни интересни неща от там! Липсва ми тази тема и ми е криво,че заспа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и трябва! Една бира за мен например си е достатъчна да ми се врътне главата. Наскоро прочетох нещо много любопитно, което определено ме впечатли. Общината на Сеул предлага следната услуга- придружаване на сами жени, които се прибират късно вечер. Звънят на определен номер, след което им изпращат служители, които да ги придружат до дома. Много практично според мен, въпреки че до колкото знам Сеул не се слави с висока пристъпност, въпреки че е един от световните мегаполиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Хайде и аз да се изредя в тази тема. Първо - специални благодарности на всички, които споделят впечатленията си от Корея. Лоши или добри, всеки има право на гледна точка, така че и нещо негативно да има, то перфектна държава няма :D Второ - изчетох почти цялата тема за два-три дни и погедът и мозъкът ми са малко размити, затова ако питам нещо, което вече е било зададено като въпрос, моля да ме извините. И сега към въпроса ми - как влюбените двойки изразяват чувствата си в Корея? Табу ли е да се целуваш на обществени места? Има ли някакви по-специфични граници, които трябва да се спазват? Много ли се различава положението в това отношение от България? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма рядкост е да срещнеш целуващи се влюбени по улиците. (Може да се случи в късните часове на вечерта в метрото, в някой бар или клуб по същото време или в определените райони за забавления като Хонде, някой парк или нещо подобно. Иначе почти невъзможно. Не е чак табу, но възрастните зяпат неодобрително, а тук никой не иска да се цепи особено от колектива. Изразяването на чувствата става с мили жестове като докосване на косата, гърба, лицето с ръка. 

И да, различно е от Б-я и от Европа като цяло. И в Корея, и в Япония не са особено щедри на публични места по отношение на целувки, прилепнали тела и седене един в друг.

Лично аз след година прекарана в Корея, първата ми реакция на тийнеджърите в Б-я беше: ""Някой трябва да им се скара, че го правят, още са малки, а и по--добре да го правят вкъщи.", преди да ми дойдат спомените,че е нормално. 

Да не споменавам, че в Корея тийнеджър да прави подобни открити прояви, е напълно недопустимо. Онзи ден обаче видях двама сладури, които бяха седнали един до друг в метрото и се държаха за ръчичка, галейки си пръстите. Май дотам стигат на публично място повечето.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...