Jump to content

За Южна Корея


Recommended Posts

За ученето до много късно и преди е ставало въпрос, но тази статия е интересна и дано не се повтаря.

Учители, оставете децата на мира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ученето до много късно и преди е ставало въпрос, но тази статия е интересна и дано не се повтаря.

Учители, оставете децата на мира!

Много реална статия, смятайте за какво става въпрос, щом полицията трябва да спира деца, които се крият през нощта и УЧАТ (а ние се криехме да гледаме тв или да играем). Играта и общуването с връстници е не по-малко важно за развитието на децата от ученето.

Но според мен не учителите трябва да оставят децата на мира, а родителите. Все пак те са тези, които записват горките деца на 1452247 неща и държат да са перфектни (минимум 100% на всеки тест) винаги.

Хубавото е, че това се признава за проблем и се работи по разрешаването му. Дано повече корейчета да могат да изживеят нормално детство и пубертет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам дъщеря, виждам я по колко часа учи на ден - един път в училище, след това подготовката у дома...и ако и го прави толкова много часова, колкото корейчетата, съм сигурна, че нищо няма да е запомнила от целия преподаван материал, и не само като зомби,ами и като извънземно ще се клатушка по улиците. Като прочетох статията, истински съжалих тези деца. Това не е нормално, свръх техните сили е и извън капацитета им. За мен лично, броят часове за учене не е правопропорционален на количеството и качеството на знанията! Най-важното е родителите да го разберат това и да оставят децата да изживеят пълноценно и нормално детството си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам дъщеря, виждам я по колко часа учи на ден - един път в училище, след това подготовката у дома...и ако и го прави толкова много часова, колкото корейчетата, съм сигурна, че нищо няма да е запомнила от целия преподаван материал, и не само като зомби,ами и като извънземно ще се клатушка по улиците. Като прочетох статията, истински съжалих тези деца. Това не е нормално, свръх техните сили е и извън капацитета им. За мен лично, броят часове за учене не е правопропорционален на количеството и качеството на знанията! Най-важното е родителите да го разберат това и да оставят децата да изживеят пълноценно и нормално детството си!

корейците щом го правят , значи има успех (:

Без учене не става (: за това Българското образование е надолу. Тук хората работат/учат доста ... дори понякога да няма голямо КПД. Изграждането на навика да си осърден според мен е най-важното. Както са казали "Кога ще ги стигнем".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емиле... Одъртя, отиде, акъла ти не дойде... Точно ти ли го казваш това за ученето? Дето не можеш да глеадаш от умора? Ай нема нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всички корейци, с които съм разговаряла, казват, че прекаленото учене е голям проблем, правителството го осъзнава като проблем, сами се критикуват, обаче Горчица винаги готов да защити корейското :rolleyes:

За нормалното развитие на един индивид е необходимо нещо повече от денонощно зубрене, което само стресира горките дечица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горките деца са дебилчета бе , какви ги говорите. Ако искаш да станеш човек , трябва малко мъка. Не ставаш ли в 5 сутринта от теб нема се извъди добър индивид. Ако е останало нещо добро в Корея , то това е че ще ти пребори мързела и ще те накара се размърдаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се вече да сте намерили апартамент за постоянно ;) На жената къде и харесва повече :rolleyes: това май си е излишен въпрос а ?

 

Не знам на това май не му е тук мястото, затова го слагам в спойлер хД

 

 

 

Сигурно вече сте го гледали, но аз наскоро го намерих и ми стана много мило като ги видях тези корейци в България :lol: и аз нз защо точно :lol: дали вече знаят повече за нашата страна хмммммм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горките деца са дебилчета бе , какви ги говорите. Ако искаш да станеш човек , трябва малко мъка. Не ставаш ли в 5 сутринта от теб нема се извъди добър индивид. Ако е останало нещо добро в Корея , то това е че ще ти пребори мързела и ще те накара се размърдаш.

Явно вече съм си загубила шансовете да стана добър индивид :rolleyes:

Ти за мярка не си ли чувал? За балансиран начин на живот? За здраве? Ама то кво значение има дали корейчетата са здрави, дали се наспиват, дали са подложени на стрес, който отключва автоимунни и психически заболявания... Голяма работа, трябва да се работи денонощно. Е, то вярно, че играта май спомагала за нормалното развитие на децата и общуването със семейството и с връстниците е изключително важно също, както и развиването на социални учения, но това са незначителни подробности. Важното е да учат като невидели, нищо че децата във Финландия примерно учат тройно по-малко, ама пак постигат същите резултати. Пък то това деца да се самоубиват, защото са изкарали само 90% на теста, си е съвсем в реда на нещата, естествен отбор му викат. Важно е да психясват хората и да живеят, за да работят/учат.

Виж сега, всички крайности са лоши. Мързелът не е хубаво нещо (макар че бих живяла на някой остров, където има песни и танци по цял ден и е слънчево през цялата година), ама и прекалено многото работа има доста негативи.

 

А между другото, ето ви един много добър материал на тема самоубийствата в Корея. Ако някой иска, може да го преведе, аз като ми остане време, мисля аз да го преведа, защото анализът е просто отличен.

http://askakorean.blogspot.com/2011/11/suicide-in-korea-series-iii-sociology.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса темичката денят ми мина тук , с интерес четях впечатленията на nikо24 , dete, me4tatelqt, техните виждания и техния поглед върху нещата.Бях решила че няма да е зле да имам я снаха я зет корейче (добре че не ме и питат децата какво предопочитам),но прочетеното дотук ми доиде като отрезвяване.Относно държането на жената и мъжът в бита,техните маниери и държане спрямо жената, всичко това е близко по скоро до арабската народност .Но всичко останало има какво да научим от корейците,най вече тяхната отдаденост за обществото.Българина винаги гледа да си уреди себе си а обществото и другите-ряпа да ядат както се казва.Относно ученето не мога да си ги представя тия деца. От една страна като родител ги жаля, но от друга страна знам че да постигнеш нещо в тоя живот,трябва и да жертваш нещо-в случая личното време.Интересно ще ми бъде мнението на niko24 той като родител, след време къде би записал детето си да учи,не вярвам че ще е България ,незнам защо но си мисля ако трябва да избира примерно между САЩ и Корея кое би избрал.Иначе благодарности към всички споделили по нещичко в темата, има много полезна и поучителна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... От една страна като родител ги жаля, но от друга страна знам че да постигнеш нещо в тоя живот,трябва и да жертваш нещо-в случая личното време...

Е, тук, в Холандия, със сигурност не им отнемат цялото лично време на децата в името на науката и пак хора стават.

Конкуренцията и амбицията са полезни неща, но в умерени дози. Лично мнение де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението ти desjer бих казала че това важи за всякъде,знам само че има различна степен на усвояемост и всяка личност има нужда от различно време за да възприеме материала. Съдя по собствените си деца, дъщеря ми има нужда от малко време и е готова,като copi- paste e,затуй и е малко мързелива бих казала, докато синът ми е по-друг,той се нуждае от повече време.Поставил си цел и се стреми усилено към нея, виждам го как повечето време е ангажиран,жал ми е но той сам си е амбициран, и на мен не ми остава нищо друго освен да го подкрепям.Във връзка с личните ми наблюдения е и коментара ,иначе разни хора -разни идеали на влагам нищо конкретно- просто беше моментен импулс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса темичката денят ми мина тук , с интерес четях впечатленията на nikо24 , dete, me4tatelqt, техните виждания и техния поглед върху нещата.Бях решила че няма да е зле да имам я снаха я зет корейче (добре че не ме и питат децата какво предопочитам),но прочетеното дотук ми доиде като отрезвяване.Относно държането на жената и мъжът в бита,техните маниери и държане спрямо жената, всичко това е близко по скоро до арабската народност .Но всичко останало има какво да научим от корейците,най вече тяхната отдаденост за обществото.Българина винаги гледа да си уреди себе си а обществото и другите-ряпа да ядат както се казва.Относно ученето не мога да си ги представя тия деца. От една страна като родител ги жаля, но от друга страна знам че да постигнеш нещо в тоя живот,трябва и да жертваш нещо-в случая личното време.Интересно ще ми бъде мнението на niko24 той като родител, след време къде би записал детето си да учи,не вярвам че ще е България ,незнам защо но си мисля ако трябва да избира примерно между САЩ и Корея кое би избрал.Иначе благодарности към всички споделили по нещичко в темата, има много полезна и поучителна информация.

Сега се сетих за едни корейци (преподаватели тук). Бащата решава, че иска да се върне в Корея, но накрая решават, че ще ги отгледат тук и тук ще завършат училище. Според бащата пак нашата образователна система е по-добра, защото се набляга повече на индивидуалните способности и тяхното развитие, а в Корея ги правят всички по калъп :) Това не го казва кой да е, а един изключителен човек с преподавателски опит тук и в Корея :) Всеки сам да си прави изводите.

Няма държава на света, където всичко да е идеално или всичко да е лошо, тъй че не бъдете толкова късогледи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... кхъм...

Чия ли ще е тази реплика, а? :lol: :lol: :lol:

 

 

kalinka, говорех за принудителната конкуренция - било от страна на родители, било защото "така трябва". Ако едно дете си я има, без да изпълнява нечии други желания, нека да си я следва, какво лошо има?

 

 

dete, "тук" България ли имаш предвид? Ако е така, явно нещата много са се променили от едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...