Jump to content

Bump of Chicken


Alfons

Recommended Posts

8134-3kqza38uqp.jpg


Bump of Chicken e японска рок група.Сформирана в Сакура/Чиба/ през 1994г.

Fujiwara Motoo-китара, вокали
ea6c85a401d77b7a67a70dabfd51499e.jpg

Masukawa Hiroaki-китара
d4dce9b209471e0577c9c7b393b34e8d.jpg

Naoi Yoshifumi-бас
9c8d3a946a72d128475ef69a52c774ff.jpg

Masu Hideo-барабани
5d63182d1a8bd949.jpg

От създаването им през 1994 г. до сега имат четиринадесет сингъла и пет албума.Тяхната музика е била използвана в различни видео игри, и като тематични песни за филми и телевизионни предавания в Япония.

БИОГРАФИЯ

Срещат се за пръв път в детската градина и са били съученици през началното и средното им образование. Първото им изпълнение е през 1994 г., по време на популярен културен фестивал, изпълнявайки кавър на "Бийтълс"/Twist and Shout/. През 1996 г. тяхната песен, "Danny", печели награда на 96TFM.
През 1999г. издават първият си албум-" Flame Vein",и тръгват на първото си лайф турне.
По късно през 2000г. преминават в Toy's Factory,издавайки сингъла "Diamond".
Първият им голям успех е влизането на парчето им "Tentai Kansoku" в Oricon Weekly Charts.
През октомври същата година се появява "Harujion".
През 2002г. издават първият си аблум за Toy's Factory,под името Jupiter.Който застава под номер 1 в Oricon Weekly Charts.
През лятото на 2002 г., музиката им е включена в японската телевизионна драма "Tentai Kansoku", което дава възможността да завишат популярността си.
В края на 2002 г. групата издава сингъла "Snow Smile".
През 2003г. издават double A-side сингъла "Lost Man/sailing day".Парчето "Sailing Day" е включено,като завършваща тема на анимето "One Piece: Dead End Adventure".
Следващите им години отново са съпътствани с албуми и сингли,което ги затвърждава,като една от най-добрите и продуктивни японски групи.

ЧЛЕНОВЕ

Motoo Fujiwara
Той е композитор, текстописец, китарист и вокалист на основната група, също така действа и като лидер :roll: . Той е написал по-голямата част от музиката на бандата.
Роден е на 12 април, 1979 с кръвна група O.
Обича да хапва пилета ида свири на хармоника,мрази пикантна храна.
През март 2006 г. издава солов албум, озаглавен Song for Tales of the Abyss,включващ парчето "Karma" и инструментални версии за играта Tales of the Abyss. Свири на Gibson 1960 Les Paul Special Single Cutaway, Sonic fender, Gibson J-45./за който го вълнува/.

Hiroaki Masukawa
Той е китарист на групата, а също и пише голяма част от скритите парчета шега за албумите. Роден е на 20 декември, 1979 с кръвна група А, и е левак. Той е сочен,като срамежливия член на групата. Неговите хобита са до голяма степен аниме и игри. Неговата прякори в рамките на групата са "Хиро" и "маркуча". Използва Gibson Les Paul Standard, Fender Stratocaster/за който го вълнува/.

Naoi Yoshifumi
Басистът на бандата е роден на 9 октомври, 1979 с кръвна група А.
Неговите хобита са фотография и рисуване.
Използва Sonic бас, Fender Jazz Bass 65./за който го вълнува/.

Masu Hideo
Masu е барабанист на групата. Той е роден на 10 август, 1979 с кръвна група А, и описва себе си като затворен в себе си човек. Той също така споменава, че е с добро зрение, но с писането на Kanji,не се справя добре/и аз така/ .Обича да излиза и да се разхожда навън. Използва Canopus Maple Shell/...знаете си/.



АЛБУМИ
March 18, 1999 Flame Vein
March 25, 2000 The Living Dead
February 20, 2002 Jupiter
April 28, 2004 Flame Vein +1,The Living Dead /преиздаване/
August 25, 2004 Yggdrasil
March 22, 2006 Song for Tales of the Abyss
December 19, 2007 Orbital Period
June 18, 2008 Present from You

 

Торент за дискографията -  :click: 

Слушане онлайн и директно сваляне -  :click: 





Поздрави за всичките им фенове,и на тези които тепърва ще станат такива. smile.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години ми бяха попадали техни изпълнения, но не им обърнах внимание, а и японците тогава изобщо не ме вълнуваха.

 

Няколко месеца назад, докато четях нещо в интернет, попаднах на информация, че са любимата група на японски актьор, който ми е безкрайно симпатичен и отново се сетих за тях. Реших да ги преслушам от чисто любопитство. Свалих цялата им дискография, а към днешна дата Bump of Chicken се превърнаха и в мои любимци.

Имам си няколко любими техни песни, но слабост за мен от последния албум Cosmonaut (15 декември 2010 г.) е - Bunbetsu Funtoki (分別奮闘記, Strenuous Efforts Note of Classification).

 

Ето и двата им последни сингъла - Zero от 19 октомври 2011 г. и Good Luck, който излезе на 18 януари 2012 г.

 

0b3daf9a8a8174f9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата песен на BUMP OF CHICKEN - Firefly ще бъде основната песен

на дорамата ‘Iki mo Dekinai Natsu‘., която стартира от 10 юли по Fuji TV.

Новият сингъл на групата ще излезе на 12 септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че си ги отбелязала. Само да допълня, че музиката и текста както и на повечето им парчета са дело на вокалиста Мото Фудживара. Този глас ще позная винаги и навсякъде където го чуя.

Страшно доволна съм от първа серия на Iki mo Dekinai Natsu. Това ще е моето японско заглавие през летния сезон. Отново една отлична история представена от режисьора Кейта Кoно. Firefly е точно в стил "Bump of Chicken". Удоволствие е да я слушам всеки път на финала на епизодите.

 

Мислех наскоро да се разписвам в темата им, но нещо ги подминах. На 23 юни момчетата бяха отличени на Japan MTV Awards с първа награда за видеоклип. Парчето е Good Luck и е заглавно към третата част на филма Always: Sunset on Third Street (2012), който излезе в Япония през месец януари. Клипа не е свързан с филма, а едно от главните действащи лица в него е Шота Сометани.

 

Шу ми отвори очите за тази японска рок група и не се разделям вече с дискографията им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ми мина през полезрението новината за наградата, но не намерих време да я отбележа. А това е сериозно отличие. Песните от трилогията на Такаши Ямазаки винаги са били изпипвани до съвършенство. Между другото, третата част тези дни има премиера на Фестивала за фантастично кино в Пучон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратка версия на новото видео на групата - Parade. На 29 ноември излиза дигиталният сингъл.

Песента е включена към филмовата версия на анимето 'Kiseijuu' ('Parasyte').

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...