Jump to content

Корейски език


Recommended Posts

Здравейте, може ли някой да ми каже от къде да си дръпна програмка, която да инсталирам, за да мога да пиша на Хангъл. Някъде из някоя от темите някой беше писал, но в момента не се сещам къде! Благодаря ви предварително! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да ми каже от къде да си дръпна програмка, която да инсталирам, за да мога да пиша на Хангъл. Някъде из някоя от темите някой беше писал, но в момента не се сещам къде! Благодаря ви предварително! :P

 

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

디ㅇㅏ나, 디디

Само една малка печатна грешка - "디ㅇㅏ나" - 디아나. Просто си натиснал space-а по погрешка. :)

아~, 미안해요. Извинявй, 디도. Не знам къде съм гледал.. :lol:

Редактирано от Martin9630
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една малка печатна грешка - "디ㅇㅏ나" - 디아나. Просто си натиснала space-а по погрешка. :)

Първо, не е интервал, тъпият компютър така го изписа, а и така е вярно.

Второ, кое те кара да мислиш, че съм от женски род? :(:o:huh::blink::unsure:

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не е интервал, тъпият компютър така го изписа, а и то е вярно.

Второ, кое те кара да мислиш, че съм от женски род? :(:o:huh::blink::unsure:

Забележката му е съвсем вярна. Пише се 디아나

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележката му е съвсем вярна. Пише се 디아나

디아나, нали така?! Само че първият път тъпият компютър си го написа както си иска, но буквите са едни и същи, натиснати по една и съща последователност, без интервал. При други писаници пък не винаги групира буквите по тройки. Мистерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всичките ми корейски приятели ми викат, или поне го изписват така - 마틴 :lol:

Но сигурно на живо ще си ми викат 마르틴. На мен ударението не ми пречи, но мога да им кажа, че на български е на "и" - Martìn (така си пиша името на италиански, вместо Martin :D ) ㅎㅎ

 

Martin Luther King са го написали в уикипедията, като '마틴 루터 킹' ㅋㅋ

http://ko.wikipedia.org/wiki/%EB%A7%88%ED%8B%B4_%EB%A3%A8%ED%84%B0_%ED%82%B9_2%EC%84%B8

:)

От английски никога не се пише Р-то ... което мен много ме дразни ... получават се най-идиотските имена някога !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам повечето как се справяте с Корейския , но на мен ми е лесно (явно ми се отдават много езиците , но не и математиката ;дд ) , когато започнах да уча азбуката ми беше лесно запомних я за няколко часа !! Сега мога да чета и пиша , и с произношението на думите не съм никак зле !! Ако имате нужда от помощ за нещо питайте !! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадено, миличко, имам тука 3-4 граматически конструкции, дет не са ми ясни и една статия за политическите отношения между северна и Южна Корея, ще ми я преведеш ли?

 

shisus_by_starfireflandre-d4ealkg.jpg

 

Извинявай, че съм толкова груба, ма не се сдържах. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, началото наистина е лесно, но после колкото повече учиш, толкова повече ти иде да хванеш за гушата този, дето е измислил пет неща, които се ползват за едно и също нещо, но зависят само от нюанса на усещането и настроението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, на мен също ми вървят езиците, в сравнение с математиката (върви ми геометрията, а с алгебрата имам проблеми, защото съм малко разсеян и като объркам някоя цифра... :D ). :lol:

А и аз в началото много бързо научих "основните неща" (ако може така да се каже :D) :P:28558::D , но съм съгласен със speedy86 и parab.. :up::bow::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадено, миличко, имам тука 3-4 граматически конструкции, дет не са ми ясни и една статия за политическите отношения между северна и Южна Корея, ще ми я преведеш ли?

 

...

 

Извинявай, че съм толкова груба, ма не се сдържах. :lol:

:rolleyes: Няма проблем !! Радвам се , че казваш каквото мислиш !! ^^

Имах предвид , да помогна на някои който нищо не може да разбере в началото после всеки се оправя сам с полудяването от граматиката и трите нива на езика !! :ДД ( ( Например , че не се пише сама гласна а пред нея се слага " ᄋ" ) с това исках да помогна някоя начала стъпка !! ) Съжалявам ако съм казал нещо лошо !! ^^ 죄송합니다 !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лошо, миличко, само се позабавлявах на твой гръб. Нищо лично, радвам се, че не се сърдиш. :lol:

 

Ти следваш корейски така ли ??!? :o:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackBBoom, пожелавам ти да не губиш интерес към корейския и да ставаш все по-добър. :up:

Нищо лошо не си направил и дори е похвално, че още с първия си пост предлагаш да помогнеш. Хубавото е, че във форума има много хора, от които и самият ти ще научиш още много неща. :) Файтинг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти следваш корейски така ли ??!? :o:huh:

Не. :D Приключих вече. Има и още няколко души из форума, които го учат. Ако има нещо, питай смело. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackBBoom, пожелавам ти да не губиш интерес към корейския и да ставаш все по-добър. :up:

Нищо лошо не си направил и дори е похвално, че още с първия си пост предлагаш да помогнеш. Хубавото е, че във форума има много хора, от които и самият ти ще научиш още много неща. :) Файтинг!

Мерси за хубавите думички !! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes::lol: Да предполагам , че има хора , които са 100 пъти по - добри в корейския от мен , но смятам някой ден да ги задмина ^^ :lol: :lol: !!!

 

Не. :D Приключих вече. Има и още няколко души из форума, които го учат. Ако има нещо, питай смело. ;)

В кой град го учеше ??! ^^ Смятам това да уча :) ^^ !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой град го учеше ??! ^^ Смятам това да уча :) ^^ !!

В Софийския, тогава само там се учеше. Сега чувам, че за новата учебна година май във Варна или Търново се говори за такава възможност, но не знам със сигурност нищо. Докато стане време да кандидатстваш, сигурно ще има повече опции за избор. Иначе има няколко теми за курсове в различните градове. Разгледай из форума. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Софийския, тогава само там се учеше. Сега чувам, че за новата учебна година май във Варна или Търново се говори за такава възможност, но не знам със сигурност нищо. Докато стане време да кандидатстваш, сигурно ще има повече опции за избор. Иначе има няколко теми за курсове в различните градове. Разгледай из форума. :)

Мерси много ^^ !!@! Защото ми казаха , че във Варна се учи вече във Свободния обаче не било сигурно !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...