Jump to content

Корейски език


Recommended Posts

Здравейте , от скоро започнах да уча по малко корейски от http://www.talktomeinkorean.com/category/lessons/level-1/ и тъй като лично на мен ми харесва как са представени уроците реших да споделя сайта с всички , които желаят да понаучат нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хееей!!!

Имам две изреченийца, които искам да преведа от английски на корейски... ако някой може да се справи, ще се радвам да ми пише.

Не можах да намеря цитата направо на корейски, а само на английски... плс помогнете!!!

... Ако не ще помоля някой кореец :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то ще е по-добре, ако може да ми напише последните изречения от 16 ep. на Time between dog and wolf... трябва да са нещо от сорта на това : "Nightfall…All things become stained red.There beyond that hill approaches a silhouette…of a dog that I raised or a wolf ready to harm me. A time which is indistinguishable. It is the time when both good and evil can only be red."... но естествено на корейски, защото иначе от този превод ще се загуби смисъла пък... ако може да ги чуе и да ги напише ще е перфектно, защото ще е точно така както е от сериала и ще съм много хепи :) Благодаря предварително!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох,аз пак имам малко въпросчета... просто няма кой да питам освен вас.Дано нямате нищо против.

 

ottoshimnikka - оттошимника - 어떻십니까

и

안녕하심니카 ( до колкото мога да чета вече.... това си го прочитам като *ан нйо ха сим ни ка* ) и май пак означава " как си? *

Някой може ли да ми каже каква е разликата между двете ?

------------

 

안녕히주무심시요 - annyonghi jumushipsiyo - лека нощ (нещо ми се губят... някои букви " 안녕히 " ето тук ... не знам как точно да го прочета "ан нйо хи" така го прочитам аз ,а има и "нг" annyoNGhi" ,но "н" и "г" не ги виждам. ... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

안녕히주무심시요 - annyonghi jumushipsiyo - лека нощ (нещо ми се губят... някои букви " 안녕히 " ето тук ... не знам как точно да го прочета "ан нйо хи" така го прочитам аз ,а има и "нг" annyoNGhi" ,но "н" и "г" не ги виждам. ... :blink:

защото няма нг ... а това Н защото иън-а като е в такава позиция се чува като леко Н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А "иън", което се чува леко, ще рече онова кръгче, което англоезичните пишат "ng", а ние обикновено "нг". Конкретно "н" и "г" като букви ги няма, да.

 

Пък вместо да се хващаш за "ㅇ"-то, да беше обяснил другото. На мен там малко ми се губят подробностите. Даже не разбирам защо 안녕하십니까? (ан-ньон(г :D )-ха-шим-ни-кка) е написано с ㅋ. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох,аз пак имам малко въпросчета... просто няма кой да питам освен вас.Дано нямате нищо против.

 

ottoshimnikka - оттошимника - 어떻십니까

и

안녕하심니카 ( до колкото мога да чета вече.... това си го прочитам като *ан нйо ха сим ни ка* ) и май пак означава " как си? *

Някой може ли да ми каже каква е разликата между двете ?

 

Моето предположение за превода /разликите/ в думите...

Анньонхашимникка! - Здравейте! /в учтив стил/

Оттошимникка? - Как сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кое имало разлика в уважението? :unsure:

И двете са в един и същ стил, разликата е в буквалното значение. Анньонгхашимника означава буквално "в мир ли сте" и се ползва точно за "здравей". Отосъмника си е буквално "как сте".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кое имало разлика в уважението? :unsure:

И двете са в един и същ стил, разликата е в буквалното значение. Анньонгхашимника означава буквално "в мир ли сте" и се ползва точно за "здравей". Отосъмника си е буквално "как сте".

да ма едно е да кажеш на шефа си в мир ли сте или простоот как сте , това имах предвид ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама съвсем помежду другото, в случая се чете като "н", защото следва сонорна съгласна. Ае честито на печелившите. :lol:

ok очаквам да ми пратиш запис на някой да го каже това Н (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересен сайт на английски, който открих случайно, но съдържа съществена част от обръщенията в сериалите.

Най-вече е полезен за начинаещите в корейските сериали, за да могат да се ориентират по-бързо.

Лично на мен ми беше доста забавно да си кривя езика и да казвам на глас joh wah heh yo 좋아해요 или beh go-pah-yo 배고파요 :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Много бих искала да разбера как се пише на корейски няколко думи: късмет, мъдрост, здраве, щастие, дълголетие. Знам, че са многа , но ще съм благодарна, ако някой ми помогне. Тъй като обичам нестандартни накити мисля да ми изработят на цялото ми семейство с по един символ. Предварително Ви благодаря! Приятен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм съвсем на ниво любителски интерес,досега написаното тук много ми помага,било то линкове,обяснения и така нататък :)

Забелязах че не се използват много лични местоимения,обикновено в драмите все се обръщат един към друг с Еди-кой си-ssi,-nim,-yah,или с техните хьонг,нуна и така нататък,или всякакви титли въобще-професоре,директоре..

За притежателните мест. обаче нямам почти никакви наблюдения,знам nae(което би трябвало да е мой ако се ориентирам правилно).Също ''ури'' или нещо подобнозвучащо,което би трябвало да е наш,макар че съм сигурна че съм го срещала като ''Uri omma'',даже говорещият да е един :blink:

Как са формите за твой/негов/неин/ваш/техен и използват ли се?

И синтаксисът ме обърква,

Местоимение/лично или съществително име (подлог) + пряко допълнение + непряко допълнение + глагол (сказуемо).

Тогава защо наречието ''много''е преди подлога в следващия пример,и освен подлога и сказуемото,в какъв ред се подреждат останалите части на речта-определения,различните видове допълнения и.т.н.?
Детерминантите (определителните членове) се поставят задължително преди думата, която определят/детерминират. Пример: Ман - уун хаксеенгдуул -и оорйоо - ун хангугоо - руул мееу йоолшимхи бееу - нда. Много (множество) + студенти + трудният + корейски (- език) + твърде + усърдно + изучават.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...