Jump to content

A Boy and His Samurai | Chonmage Purin (2010)


lazeto

Recommended Posts

MV5BZTJkMzI4ZDgtZTExNy00Yzg4LTg5MzQtMmM5


A Boy and His Samurai
Chonmage Purin
Страна: Япония
Също така известен като: ちょんまげぷりん
По новелата на: Gen Araki
Излъчване: 31 юли 2010 г.
Времетраене: 108 мин.
Жанр: Комедия
Режисьор: Yoshihiro Nakamura
IMDB

Участват:
* Ryo Nishikido – Kijima Yasube
* Rie Tomosaka – Hiroko Yusa
* Fuku Suzuki – Tomoya Yusa
* Hiroki Konno – Tanaka
* Keisuke Horibe – Shirozaki
* Hitomi Sato – Yoshie Hiraishi
* Shiori Kutsuna
* Yuji Nakamura – MC
* Jun Inoue – Tonoma Tomoharu

Резюме: Киджима Ясубе е самурай от периода Едо и незнайно как се озовава 180 години напред във времето в днешна Япония. Той се запознава с разведената Хироко и с нейния син Томо. Тя кани Ясубе да живе с тях, но с условие да се грижи за Томо и къщата, за да си заслужи храната и подслона. Бившият самурай започва да приготвя сладкиши за малкия, като така се усъвършенства, че става известен майстор сладкар. Връзката между тримата става все по-топла, но денят, в който трябва да си кажат сбогом, все повече наближава...

 

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

 

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

 
СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ ИЛИ АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

 

СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ

 

ОНЛАЙН С РУСКИ ПРЕВОД


Филмчето е интересно, особено Ryo Nishikido като строг самурай :28558: 

Редактирано от bealonenomore
Обновени линкове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми доста. Имаше много забавни моменти, но имаше и такива с по-дълбок смисъл. Актьорската игра беше много добра. Заслужава си гледането. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът се оказа доста приятна изненада. Джапанките са забъркали бая жанрове вътре, като удивителното е, че всичко е изключително добре дозирано. Определено си струва да му се отдели време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимият ми готвач-самурай или самурай-готвач, не мога да определя точно. :D

 

Страхотно филмче, а тези торти, кремчета, пастички и какво ли още не, които Рьо забъркваше ме караха да се облъзвам пред екран. Прииска ми се да си го взема у дома и аз като главната героиня, а той да се грижи за всичко останало. Къде ги има такива самураи да му се не види... Само във филмите явно. ;)

Рьо е голям сладур и отличен актьор. Браво, много добра роля за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха да самурая сладкар !!!! Интересното също беше че както е казал mike имаше си от всичко и то добре дозирано. Героят ни израстна за тези два часа и разбра какво всъщност иска от живота.Още едно интересно японско филмче макар че

това как нашата геройня го пусна във апартамента си ей така не мога да си го обясня , вярно че Рьо държеше катана , но чак пък така.....

:lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста странен и забавен на моменти, но определено не е филм който ще помня дълго време. Нещо историята не ме хвана, макар че е уникална по японски си начин и със сигурност ще намери доста симпатизанти. Голям почитател съм на Ryo Nishikido и той беше невероятен както винаги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно много свежо филмче подправено с доста вкусотийки.

Страшно ми хареса ролята на Рйо тук....-самурай,които е гений в сладкарството....е къде се е виждало такова нещо?! ;D

Сюжета не е тежък за храносмилане...напротив много е лек,нежен...и оставя приятен вкус в устата.. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не исках да пиша, когато го гледах някога преди 6 месеца, понеже си го харесвам Нишикидо,мда...  и той разбира се играе супер и пр и ла-ла-ла... ама все пак ще си кажа... историята не ми хареса никак като цяло, нямаше блясък, интрига или изненада, чудото беше сухо като делник, делника ми го пробутват за чудо ... не мерсии от всичко ми беше най-тъжно за малкото момченце, от което сякаш всеки гледаше да избяга на работа. 

Студен ми беше тоз филм и това си е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...