Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

Кажи само на нас във форума rolleyes.gif .

 

 

laugh2.gif , че то да го беше изтипосал на постер...

 

Добре бе, хора... Asmodeus, защо почваш да човъркаш веднага! Някога занимавал ли си се с разпространение на... каквото и да било? PR - кампания организирал ли си? Не тормози шефа (или който и да се издаде, че знае нещо) Съжалявам, че нацелих - така част от изненадата ще е разкрита. Има хора за които периода на чакане не подсилва интереса, а го изчерпва, така че не случайно тези неща се пускат като информация планово...

 

Ragnos, Благодаря за жеста към съфорумниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо:Честит ни ИРИС :beer::beer:

За Паста се знаеше,сега ме заинтригува лекия слух за сегук....Ще ми се да не е нещо от 50+ епизода,но няма как.Дори и да е с повечко серийки,доста от хората,които се надявам да седнат да гледат корейско по телевизията,са свикнали на дълги сериали от по стотина епизода-я латино,я турско,я американско производство.

Време си беше и за азиатски сериал.

Доста хора критикуват идеята в стил:"Къде сега ще седна да гледам някакви дръпнати" (цитирам дословно за жалост).

Мотивът им е,че сме имали твърде много културни различия,но пък не виждам Венецуела/Колумбия и всякаквите там подобни да са ни по-близки по някакъв начин.Който намери историята интересна,каста за готин (има потенциал да се хареса и на мъжката част от аудиторията :28558: ) - ще гледа.

Ако на някой не му хареса-канали много,все някъде ще си намери нещо по вкуса.Аз ще си се кефя на Таби и Бюн Хън на HD,така че нямам проблем :D

П.С.

 

Кой ще е сегука? Тъкмо съм на вълна,дано да е нещо,което не съм гледала :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа само, че е исторически. Останалото е корпоративна тайна. Съжалявам. :P

Щом е исторически, ограничаваме избора до 100. При положение че търсим добър сериал, ограничаваме възможностите до 50. Щом много от нас ще се изкефят, значи много от нас са го гледали и са го харесали-ограничаваме числото до 20. Почвайте да правите залози, а аз отивам да подслушвам телефоните на БНТ. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е исторически, ограничаваме избора до 100. При положение че търсим добър сериал, ограничаваме възможностите до 50. Щом много от нас ще се изкефят, значи много от нас са го гледали и са го харесали-ограничаваме числото до 20. Почвайте да правите залози, а аз отивам да подслушвам телефоните на БНТ. :ph34r:

:D Ами аз ще заложа на това, което ме доведе в този форум. "Кралството на ветровете".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА, ДА , ДА!!! Видях рекламата, току що! Страхотно...Ах, наистина ще зариби бая народ, предчувствам го. Направо подскочих от радост.

 

И аз се зарадвах и започнах да го препоръчвам, но реакциите не бяха никак положителни. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора критикуват идеята в стил:"Къде сега ще седна да гледам някакви дръпнати" (цитирам дословно за жалост).

Мотивът им е,че сме имали твърде много културни различия,но пък не виждам Венецуела/Колумбия и всякаквите там подобни да са ни по-близки по някакъв начин.Който намери историята интересна,каста за готин (има потенциал да се хареса и на мъжката част от аудиторията :28558: ) - ще гледа.

И аз много се дразня, че когато кажа на някой за някой корейски сериал...Те, освен, че са скептично настроени, явно са или твърде прости(че да сне различават китайци от корейци) или просто не знам..Не разбирам от къде е тая ожесточена омраза към красавците ни. Протестирам!

Вече честно, когато чуя някой да ми отговаря "Не ми се гледат жълти китайци" или "Не съм привърженик на тия с дръпнатите очи" направо ми иде да се превърна в хладнокръвна убийца. Мразя когато хората подценяват нещо и си вадят твърде прибързани заключения, като изобщо не знаят за какво става въпрос! Е сега ми кажете защо имаме такива сънародници?

kapris, ако говориш за реакциите на хора, които не си падат по азиатското кино или този жанр е съвсем нормално да няма добри отзиви. Макар че аз от личен опит знам(поне сред тези които познавам), всички все отписват с лека ръка дадена продукция, само защото не им се вярва, че ще излезе нещо добро и като са си втълпили в мозъците, че корейците са им направили нещо лошо(инак що така ще ги мразят?) и айде хоп...дават си усойническите мнения. Но аз реално не съзнавам, защо по дяволите като кажа на някой, че ще дават мн готин сериал, те веднага питата кой е(ентусиазирано), но в мига в който кажа, че е корейски и веднага "О, аз няма да мога да го гледам..."(това хората, за които знам, че го казват колкото да не ме обидят, другите и толкова мили не са).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kremenski какъв PR какви 5 лева искаш от мен. След загатването на Шефа всеки си прави някакви предположения.

 

Извинявай, asmodeus, не съм те разбрала правилно.

 

Кой ще организира залаганията? wink.gif

Предлагам да се залага в бири 28558.gif - залози до 3 бири максимум. Печелившите пият бири от загубилите пропорционално на залозите си - проста и изпитана система wink.gifaz.gif Въпросът е, да се намери някой, дето да организира залозите - за него 1-2% от загубените бири. Все ще се намерят желаещи - все пак сайта не е забранен за комарджии, нали? 282.gif

 

 

Шегата настрана. Все пак, според мен най-важният момент е да се улучат точните часове за излъчване към точната публика. (все пак не дават Смърфовете в 23:30... - поне не детското де.) С този час IRIS си попадна на мястото. Има много добър шанс. Ами колкото до изказванията от рода "Аз такова не гледам!" - винаги е имало предразсъдаци, има и винаги ще има - няма какво да се заблуждаваме, няма какво да се ядосваме. Животът минава бързо, ако не са предразсъдаците ни, трябва да обръщаме внимание на абсолютно всичко, което появява край нас - така няма да ни остане никакво време. То и аз имах предразсъдаци към латиноамериканското, ама няма какво да се лъжем - и там има истински шедьоври (в т.ч. с международни награди) По същия начин, както аз предпочитам да използвам свободното си време за азиатско кино(сериали), така и други хора предпочитат да го използват за друго.

Все пак Btv не е `найстата кабелна телевизия. Сериалът ще бъде, ако не гледан, то поне "загледан" от по-широк кръг зрители. Дава му се шанс. И се дава шанс и на нас да можем да общуваме на една от любимите си теми с повече хора в по-неограничена среда.

На добър час на сериала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Канала от септември пускат "Паста" и вероятно няма да е дублиран, а със субтитри. В момента водят преговори за още един сериал, който може да започне от януари. Няма да казвам кой е, но ако стане - много от вас ще си умрат от кеф. ;)

 

Дано само не е Бойс овър флауърс :)

 

Аз залагам на Чумонг :samurai:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РуМеН-е, няма лошо във БОФ - това е младежки сериал, прекрасен за хора във възраст между 12-13 и 20, така че, може да се каже, че така ще бъде подготвено следващото поколение по-широки потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РуМеН-е, няма лошо във БОФ - това е младежки сериал, прекрасен за хора във възраст между 12-13 и 20, така че, може да се каже, че така ще бъде подготвено следващото поколение по-широки потребители.

Бе то лошо няма, но не е за такава схема. По-добре да го пуснат в събота и неделя между 12- 15 ч. В момента обмисляме сериозни продукции и по-специално историческа такава.

Битката с предразсъдъците не е изгубена предварително. Майка ми е пенсионер и естествено гледа много сериали, повечето турски. И въпреки това изгледа 4 серии на "Тайната градина" на компютъра една след друга и поиска незабавно да и сваля останалите! Така че има надежда!

Аз залагам на "Ловци на роби".

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си още от дете, че по нашите телевизии са давали азиатски филми и сериали, като известният Шогун, който направо побърка публиката тук. Не мога да кажа, че българинът не оценява източното, тяхната култура или наистина добрата филмова или телевизионна продукция. Все още си спомням друг, вече японски сериал, исторически, с прекрасни актьори, сюжетът му повтаряше "Граф Монте Кристо", но си беше в историческо за Япония време. Супер си беше! Да си спомним филми като Хачико и т.н. - винаги е съществувал интерес към Изтока. :asian:

 

Не съм съгласна, че по българските телевизии дават само американски сериали. Напротив, можем да се похвалим с изключително разнообразие на качествени сериали от цял свят. Гледала съм както от двете Америки, така и от Австралия, Нова Зеландия, цяла Европа /включително руски, чески - наскоро, гръцки, румънски/, дадоха дори индийски. Много хора, като чуят, направо ни завиждат.

 

За мене Diema- family е телевизия насочена към романтичните сериали и семейните драми, така че аз, понякога я гледам с удоволствие. Друг въпрос е, че Loving you thousand times е сериал със специфична тематика, но тя е оригинална, дава нещо ново на зрителя, засяга болен проблем за някои хора. Аз бих предпочела нещо по-леко от това, например Оh! My Lady :D , но като се замисля, си мисля, че най-добрият избор е :yes:JUMONG :yes: , защото би удовлетворил огромна група хора, както обичащите екшъните, бойните изкуства, така и настроените към изучаване на култури и древна история, да не говорим за прекрасните костюми, богатите интериори, поучителните човешки взаимоотношения. Прекрасен актьорски състав /талант и красота взети заедно :)/, прекрасна режисура, дотолкова, че някои като мен виждат в сериала многосериен филм с изключителни качества. И много бих се радвала, ако именно него избере например БНТ, защото съм уверена, че и дублажът ще си бъде много добър.

 

На добър час на IRIS и Pasta. Не съм ги гледала. Защо да не пробвам с бг-превод. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен JUMONG няма да е правилният избор. Той е по-скоро фентъзи, отколкото исторически, освен това не вярвам някой непредубеден зрител да издържи гледането на 81 серии. По-удачно е да подберат по-консервативен от историческа гледна точка сериал с не повече от 20-30 серии. Затова и залагам на "Ловци на роби".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм..Аз си мисля да заложа на Iljimae или Hong Gil Dong... По принцип не съм изгледала много исторически драми, но тези двете според мен си заслужава да бъдат видени без дублаж по някоя българска телевизия. Но в крайна сметка каквото и да става, ще си остана радостна, че поне БТВ е излъчила силен корейски сериал. Дори да не успее с това да разбуди сърцата на повече хора за азиатското кино, не ме интересува, главната цел е постигната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въъъъ, кой ще причини нещо като Чумонга на неподготвени лица? Много е як, ама е много дълъг, бре... Направо сапунка. Но не съм съгласна, че фентъзи елементите биха били проблем. По-скоро биха привлекли народ. Поне не повече от повечето корейски исторически. А ХГД направо ще събере очите на хората в първите епизоди. Ако го пуснат задължително ще се постарая да накарам някой незапознат с корейското да го изгледа с мен, само за да му видя физиономиите. :lol: :lol: :lol:

 

Да ни е честит Ирис. Него и Паста си ги чакам с нетърпение. И се радвам, че още не съм ги гледала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........................................................................................................................

Все още си спомням друг, вече японски сериал, исторически, с прекрасни актьори, сюжетът му повтаряше "Граф Монте Кристо", но си беше в историческо за Япония време. Супер си беше!

.........................................................................................................................

 

Аууу! Помня го това! С Такеши Канеширо на младежки години ли беше или с някой друг такъв красавец? Как съм го чакала това всеки следващ епизод!!! Има ли тема при нас във форума? Някой помни ли как се казваше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен JUMONG няма да е правилният избор. Той е по-скоро фентъзи, отколкото исторически, освен това не вярвам някой непредубеден зрител да издържи гледането на 81 серии. По-удачно е да подберат по-консервативен от историческа гледна точка сериал с не повече от 20-30 серии. Затова и залагам на "Ловци на роби".

 

Не съм останала с впечатлението, че "Чумонг" е фентъзи за разлика от "Четирите бога", примерно. А ако броя на сериите е от значение един "Бичонму" би бил също добър избор. Другите, които лично аз бих гледала с удоволствие отново са "Кралството на ветровете" , "Ловци на роби" и "Илджиме". "Хонг Гил Донг" също е страхотен, но се опасявам, че както почва може и да не привлече особен интерес в масовият зрител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да заложа, че да не се цепя от колектива :lol: . Щом е исторически и ще се кефя, значи е или Хонг Гил Донг, или Чуно :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, що е туй сегук :D Много време му се чудех :) Чете се сагък ;)

Иначе наистина е много хубаво, че ще излъчат корейски сериал, и аз не мога да накарам повечето ми познати да ги гледат (е, друг е въпросът, че и аз не съм им такъв фен и мразя романтични бози), но сега като го дават по тв, някак си и без да искат, могат да почнат да гледат качествата на самия сериал или филм, а не да ги спира фактът, че играели "дръпнати жълтури"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...