Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

Но най-много се забавлявам на това, че си мислите, че корейските сериали се опитват да пробият извън Азия. Това може да е някаква цел на продуцентите в следващите 30на години, но на този етап единственото, което касае The Hallyu Wave е Азия, най-вече Япония и Китай, а ако много изнаглеят и Америка, ама без капка очаквания за там, Европа не стои никак, ама никак в графика им.

Не мисля, че има някой или нещо, което да не се стреми към европейският пазар, даже и да не е било в графика, ако се отвори вратичка, не мислиш ли, че няма да използват тази възможност - съмнявам се. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият корейски сериал по българска телевизия вече има и своите фенове!

 

Става дума за едно момиче казва се Мирела тя е от моя клас и днес ме попита да ли съм гледала "Хиляди пъти любов" (в моето у-ще съм известна, че харесвам КИТАЙЦИ) била се влюбила в Kang Ho колко бил сладък и т.н. :lol: А аз не можах да повярвам и така стъписана и отговарям - "Наистина ли ти харесва ?" и тя "да много всеки ден го гледам, много ми е интересно",аз я гледам, гледам и я питам "на теб щом ти харесва Kang Ho, той който не е голям красавец какво остава за другите корейци" после така ми дойде на питам "а харесва ли ти Chul " и тя " ами горе долу..." аз- "той в този сериал не го представят много хубаво и затова не го харесваш, по принцип се казва Hee Chul и е член на група - Super juniar , и е много готин" тя - "super juniar-като се прибера ще ги видя" после продължава "аз разглеждах снимките ти в фейсбук (имам албум на dоuble S) и ми хареса само един" аз "как може да ти хареса Kang Ho, а от double S само един,но както и да е искаш ли да ти разкажа нещо за драмата по напред" тя "ами ако искаш" аз "оо как да не искам даже съм ти благодарна,че искаш" и започнах да и разказвам дрън, дрън , дрън и после тя ми казва " като гледам май в Корея няма толкоз хубави момичета" аз "не, и аз така си мислих, че момчетата са по хубави, но после в течение на времето откриваш, че всъщност има много красиви момичета " тя "ем незнам". После си приказвах ме за самия сериал и ми хрумна да и предложа да гледа някой сериал щом и е харесал този та я питам - "като ти е харесал този филм като той е нещо като сапунка и като харесваш и момчетата, искаш ли да ти кажа няколко серяли със супер хубави момчета и самите филми са хубави" тя "добре :) " aз "ами ... Boys Over Flowers и You're Beautiful" предложих и ги защото са със супер хубави момчета, а и са интересни, но после се сетих, че Park Soo Jin там Nam Jung участва във My Girlfrien is a Gumiho, а и най-важното е с хубав сюжет та и разказах за какво става на въпрос и тя каза да и го пратя като се приберем от у-ще.Преди около час и пратих първа серия и чакам да ми напише мнение.Когато тъкмо беше пуснала серията ми беше написала на Skуpe " аma mnogo sa smeshni" :lol:

Сега съм много радостна,че прояви желание да гледа.Може пък скоро да се присъедини и към нас тук в eastern spirit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, биха се възползвали, но и да не се...На този етап, Европа почти не ги касае. Азиатците действат по ред на номерата. Бавно, но славно. Знаят, че не могат на всички станове да тъкат. А Европа е станът, който най-малко ги вълнува в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, биха се възползвали, но и да не се...На този етап, Европа почти не ги касае. Азиатците действат по ред на номерата. Бавно, но славно. Знаят, че не могат на всички станове да тъкат. А Европа е станът, който най-малко ги вълнува в момента.

Не са толкова захлупени азиатците, корейците в частност. Видят ли възможност за печалба са готови всяка седмица да летят до България, едни даже пътуваха до Варна с автобус :o , въпреки всички наши опити даги откажем от тази идея. Те обаче искали да добият по-добра представа за България-не знам дали са успели, но колегата, който пътува с тях научи корейската азбука! :D И това не са туристи, а сериозни представители на големи компании от Корея. Обаче както е казано "Бог дава, ама в кошара не вкарва." Трябва и ние малко да си понапънем мозъците и размърдаме д-тата.

 

Да, те имат най-голям интерес към околните пазари и към САЩ, които са им заветна мечта (специално в музикално отношение).

Честито! 666 мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са толкова захлупени азиатците, корейците в частност. Видят ли възможност за печалба са готови всяка седмица да летят до България, едни даже пътуваха до Варна с автобус :o , въпреки всички наши опити даги откажем от тази идея. Те обаче искали да добият по-добра представа за България-не знам дали са успели, но колегата, който пътува с тях научи корейската азбука! :D И това не са туристи, а сериозни представители на големи компании от Корея. Обаче както е казано "Бог дава, ама в кошара не вкарва." Трябва и ние малко да си понапънем мозъците и размърдаме д-тата.

 

 

Ама вие не слушате...Аз ти говоря за развлекателна индустрия, ти ми говориш за инвестиции и фирми.

 

Европейците са единствените по-големи снобари от азиатците и азиатците го знаят, при това много добре. Идеята им да се стремят главно към Азия и Америка е, че на техния си континент монголоидната раса преобладава и е лесно да се представят пред тях. Развлекателния бизнес печели с визия. С тази визия обаче публиката трябва да може да се асоциира. Уви, европейците сме расисти и имаме огромен проблем с това да гледаме на азиатците по друг начин освен като на"китайчугите" и "жълтурите". Сериозно, колко човека,които си правят труда да разграничат две азиатски държави, познавате? Белите, хората на стария континент вярват, че са повече от останалите...Ние цивилизоваме, ние праим правилата или поне с това съзнание живеем...По тази причина и никой не се опитва да се покаже пред нас...

 

Американците са що годе същите, защото са си европейска колония, но там ти трябват две поколения, за да си американец, коренното население е в общи линни размазано, тъй че...Расовите проблеми не са цялостни, обществото не е хомогенно. И пак, бях чела в едно изследване, че един италианец когато има деца в Америка те са американци, но когато един японец изкара три поколения в Америка той си остава американски азиатец...Трудно е да бъдат асимилирани и приети, винаги ги гледат едно по-различно.

 

И все пак, Америка е най-големият музикален пазар на света...неминуемо е да искат успех там. Япония е вторият по големина...Каква работа имаме европейците в схемата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че навлязат ли фирми и инвестиции, ще навлезе неминуемо и развлекателната индустрия.

Мога да ти говоря много, даже имам познат продуцент от Корея, т.е. мога да ти дам и инфо от първа ръка, но вместо това ще ти предложа този разговор да го продължим след 1-2 години ( не 30). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле как ми се иска някой от преводачите да разкаже за мъките си по превода! :lol: Диалогът на финала на снощния епизод беше просто убиец. По памет:

 

Злата майка: Ама вие двамата докога ще си говорите на имена? Няма ли да престанете с това Канг Хо и Ън Ним?

Канг Хо: Че как иначе да се наричаме?

Злата майка: Съпруго и съпруже, както е прието пред по-възрастните.

 

Сега си представям как почват да се наричат съпруго и съпруже. Не знам за вас, ама на мен на български ми звучи просто... :rofl:

 

Патова ситуация. Хем звучи нелепо, хем да си биеш главата в стената как да го преведеш това йобо. Интересно как ли процедират (и се чувстват) в такъв момент професионалистите? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изгледах сериалчето и многоооо ми хареса! Дано наистина на го пуснат по бг ефира и с удоволсвие пак ще го гледам!

Изгледах до така да се каже на един дъх! И все ми се дояждаше като ги гледам как готвят. А най-много искам да опитам от зелените спагети на Ю Кьонг :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в Далекоглед ,че българска телевизия е закупила правата за излъчване на сериала по родния ефир не се уточнява коя е но много скоро може да се радваме на тез сладури и на малкия екран.

Ще имаме втори кореиски сериал по българска телевизия "АЗИЯ ПРЕВЗЕ И БЪЛГАРИЯ И ТУРСКИТЕ СЕРИАЛИ БЯХА ЗАБРАВЕНИ"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в Далекоглед ,че българска телевизия е закупила правата за излъчване на сериала по родния ефир не се уточнява коя е но много скоро може да се радваме на тез сладури и на малкия екран.

Ще имаме втори кореиски сериал по българска телевизия "АЗИЯ ПРЕВЗЕ И БЪЛГАРИЯ И ТУРСКИТЕ СЕРИАЛИ БЯХА ЗАБРАВЕНИ"

 

Става дума за БНТ :) А в момента друга българска телевизия води преговори за един много хитов койрески сериал ;) Дано скоро получим добри новини и от там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за БНТ :) А в момента друга българска телевизия води преговори за един много хитов койрески сериал ;) Дано скоро получим добри новини и от там :)

 

Чул та Господ :D:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много раздвоена съм.. вероятно само при мен е така, но..Изгледах първи епизод и останах с не осолено добро впечатление. Особено, след като осъзнах, че главна роля в сериала играе Gong Hyo Jin - най-антипатичната за мен актриса, която просто не мога да понасям(едва я изтраях в Hello My Teacher) просто ми е някак така отблъскваща, че не мога да я гледам. Разбира се, започнах драмичката само заради Мин Уо, който май се появява във втори епизод, но сега се чудя..дали изобщо има смисъл да тегля и другите серии, дали ще си заслужава мъчението заради Hyo Jin..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам корейски сериали по българските телевизии, но за разлика от турските, ми се иска да не са дублирани, а със субтитри. След като изгледах "Хиляди пъти любов " със субтитри, изобщо не ми се гледа дублиран по Диема фемили!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс да го пуснат със субтитри, защото нали се сещаш коя аудитория се опитват да привлекат и точно на тях няма да им е удобно да гледат който и да е сериал, недублиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не харесвам дублажа, защото припокрива голяма част от оригиналният звук, но честно казано повечето зрители не харесват субтитрите най вече за това, че голяма част от тях гледат все още на екрани с малко инчове... Иначе не съм съгласен, че една високобюджетна корейска продукция може да се доближи като права даже и на половината от доктор Хаус, CSI или друг вървежен американски сериал. Това просто няма как да стане, понеже южнокорейския стандарт на живот не е кой знае колко висок ( не може да се сравни с японския да речем) и е ясно, че и правата не са кой знае колко скъпи. Разбира се драмите/комедиите са по-скъпички от една типична мелодрама(сапунка т.е.), но сапунката е поне 50-60 серии, докато корейските драми вървят в порядъка 16-20 серии не повече - затова и кабеларките предпочитат тях; Сериали от типа Каин и Авел или Slave huhunters са повече като за Бтв или Нова ТВ, дори ми е чудно как не са пуснали някой от тях; Има доволно интересни сериали за гледане от корейските.

 

Заговорихте за цени и попаднах на една интересна информация за "Палавата целувка" - абсолютен провал (за мен поне) с доста нисък рейтинг. Но това явно не е попречило на 11 страни да го закупят за "скромната" сума от 3.6 милиона долара. :huh:Тук

За мен подборът на Диема за сериал беше добър. И чак такова голямо значение няма коя е телевизията, защото който си е сериален фен си следи новите продукции. Часът е от значение, но и той не винаги е определящ, освен когато става въпрос за работещи хора.

Радвам се, че ще има втори корейски сериал по телевизията. Дали ще е "Паста" или "Сладолед" за мен няма значение, важното е да има хора, на които да им хареса. За пример ще спомена "Дързост и простота", който се излъчваше 1000 години ;) в България и колко много фенове си имаше. Така че не възлагайте прекалено много надежди на един сериал, но и не го отписвайте само, защото на вас не ви е харесал. :D

 

Прочети добре пак. 3.6 милиона долара е общата цена, по добре раздели на 11 първо, а? Цялата причина за статията е, че "Палава целувка" е наистина много калпав сериал. И сериала и продължението от 7 серии. Освен това ЦЕНАТА на сериала зависи от броя излъчвания т.е. дали ще бъдат излъчени повторения и колко, дали ще бъде пуснат по една програма (ако притежаваш няколко) - всичко това си влиза в крайната цена. Освен това е продаден в 11 държави, а не на 11 телевизии, нали така? :)

 

Въобще не ми е ясно, как ще популяризират азиатското кино като започват с по слаби сериали, като "Паста". За гладните сериала е супер, за другите главната актриса ще им се стори напълно безхарактерна, каквато си и е. Ми да купят IRIS, Athena или Bichunmo да зарибят хората :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скачам от ТВ-то право тук, и не знам дали му е мястото, но нали пак в родната телевизия, та пускам си аз Popcore TV и в началото гледам там некфа групичка (момичешка) си пее , ама аз нали от тея азиатци вече трудно различавам кой е с "дръпнати очи" и кой не :lol: ( излишно е да споменавам, че вече се питам дали моите очи не са леко засмукани :lol: ) та дори и езика им не ми направи впечатление, докато не са плеснах през челото и не вдявам 2 минути, е те тва е кеф да гледаш корейска музика по нашата телевизия :huh: , та въпросната група 2ne1-can't nobody, такаа потърсих малко и разбрах, че нашите са пускали и Big Bang-tell me goodbye, BEAST-Fiction :o -ако мога да я сваря ще е повече от върховно, на DBSK и още други. Просто страшно се изкефих и реших да споделя B) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах, че нашите са пускали и Big Bang-tell me goodbye, BEAST-Fiction :o -ако мога да я сваря ще е повече от върховно, на DBSK и още други. Просто страшно се изкефих и реших да споделя B) .

 

Да, аз даже се насладих на Fiction докато бях на работа :D И даже пуснаха и Keep ur head down на TVXQ :rolleyes: :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо Popcote TV вече ми е любимата телевизия, нищо че пускат тъпи песни, е освен кпоп-а.

За тези дето не могат да сварят, аз съм забелязала, че почват да ги въртят към 3:30-4:00 часа.Даже те вече са се понаучили да пускат различни песни, че в началото правеха маратон на една група, а сега е супер разнообразно.

Даже сега се сещам, че те още миналото лято въртяха Boa- Huricane venus (така я следях тая песен, че знаех в кой ден в колко часа я пускат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...