Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

До преди малко баба(заедно с мен) с последни сили гледаше днескашния епизод на Ирис, преди да заспи от умора(което е нормално за нея и все пак, доста издържа).. Та много се изкефих колко бързо схвана нещата, въпреки, че не го е следила до тук(беше гледала с мен само първи и малко от втори епизод)...

 

Обаче веднага чатна, че главния мисли главната за мъртва и обратното... ;д

 

И също...й хареса T.O.P, доколкото разбрах заради веждите и очите най-вече...абе, каза, че е хубавец. :D Също каза, че И Су е той е готин, обаче повече й харесвал главния, цитирам "Може и да е по-дребен и слаб, обаче ми се струва по-як"..Ох, не знам защо, но ми е много интересно да чуя мнението на баба... винаги когато ми говори и с интерес я слушам, какво остава за неща, които малко или много вълнуват и самата мен. Ех, да имахме кабелна, можеше да гледаме повторенията на Ирис, когато баба не е така уморена, но какво да се прави сега, пак малко от малко изкопчих някакво положително мнение от нея. :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен страшно много ми хареса днескашната серия. Като казах на главния да не се снима в тая драма, ама той не.. Пък гледайте сега, само го бият. :D Не разбрах къде беше накрая, как и кога успяха да го хванат?! :lol: А и как е жива Чои? Много ясно беше, че ще оживее, но как?! Да не би да съм го пропуснала?! Су ме дразни.. <_< Ах, не знам, но ми иде да го набия. В началото като почна серията в клуба май ми се причу песен на Big Bang. Ох, ТОП, не че съм му голяма фенка, ама беше невероятен. Момичето, което спаси беше спеца по компютрите, нали?! Ама нали беше с къса коса..?! Някой може ли да ми отговори на въпросите? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен страшно много ми хареса днескашната серия. Като казах на главния да не се снима в тая драма, ама той не.. Пък гледайте сега, само го бият. :D Не разбрах къде беше накрая, как и кога успяха да го хванат?! :lol: А и как е жива Чои? Много ясно беше, че ще оживее, но как?! Да не би да съм го пропуснала?! Су ме дразни.. <_< Ах, не знам, но ми иде да го набия. В началото като почна серията в клуба май ми се причу песен на Big Bang. Ох, ТОП, не че съм му голяма фенка, ама беше невероятен. Момичето, което спаси беше спеца по компютрите, нали?! Ама нали беше с къса коса..?! Някой може ли да ми отговори на въпросите? :P

 

Ето, спеца по въпросите ще ти отговори...(как се самовъзхвалявам само..никакъв спец не съм) :D Но да те предупредя, че има леко спойлерче, така че гледането е на твоя отговорност... ;д

 

Та първия въпрос "Не разбрах къде беше накрая, как и кога успяха да го хванат?" - Значи...След като му се разби самолета на момчето, някой го е спасил(този някой всъщност е бил приятел на баща му и е оцелял, като сега се бори срещу организацията Ирис), не го е хванал, както си мислиш...човекът който го спасил обаче няма в близкото бъдеще да си покаже физиономията, затова ще чуваш само гласа му известно време, може би това е причината главния да избяга от това място, тъй като той вероятно ся няма доверие на никого...Все пак приятеля от детството му го предаде, родината също...и такива работи. нормално е да не повярва на един телефонен глас, който му разправя разни неща и отговаря на въпроса "Кой си ти?" с изречението "Този, който те спаси", то и аз да бях нямаше да вярвам...а щях да избягам, или поне опит да направя.. ;д

Втория въпрос: "А и как е жива Чои?" - Ако имаш предвид главната героиня..Ами тя не е била в колата, когато се взриви...В смисъл, И Су й се е обадил преди това и тя е излязла от колата и така...хоп - жива е. ;д

"В началото като почна серията в клуба май ми се причу песен на Big Bang." - Реално беше така. В клуба звучеше песента на същата група, която играе и роля в самия саундтрак на сериала: Big Bang - Hallelujah

"Момичето, което спаси беше спеца по компютрите, нали?! Ама нали беше с къса коса..?" - Същата беше, да. Ами за косата - просто си е сложила перука момичето. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лол, адски много благодаря. :P Наистина си спец! B) Изясниха ми се нещата. Аз чух и един спойлер за спеца по компютрите :D ..всъщност Вик (ТОП) само я използва? Да не би инцидента в клуба да е бил нагласен? Много ще е гадно, ако й направи нещо.. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чух и един спойлер за спеца по компютрите :D ..всъщност Вик (ТОП) само я използва? Да не би инцидента в клуба да е бил нагласен? Много ще е гадно, ако й направи нещо.. :unsure:

Така...Сега наистина те предупреждавам - Това е голям спойлер за спецката по компютрите, така че ако не искаш да разбереш какво ще стане с нея - не го отваряй! От тук насетне изборът е само твой.. :D

 

Значи правилно си чела, че Вик само я използва. Реално е така, използва я, при това доста умело играе ролята на потаен съблазнител...Та тя веднага ще хлътне, ако вече не е де... Но то горката е твърде наивна, веднъж да я спасят и...както и да е. Всъщност, по едно време дори аз съвсем малки надежди таях, че може би той изпитва нещо към нея, но уви...не бе така. Той си се доказа, като безсърдечен наемен убиец работещ за Ирис, като след като накара горката хакерка за му достави нужната информация...съвсем хладнокръвно и лесно й извъртя вратлето и...я остави убита в нейния апартамент. Много жалко, наистина. И на мене ми стана мн гадно, но...такъв е животът. :(

 

Ако все пак не си отворила този спойлер и си решила да разбереш съдбата на хакерката в последствие, то...Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор, didi343 . Нали съм си любопитна.. веднага го прочетох. :P

 

 

О, да

 

 

много жестоко я използва. Докато гледах сериала мислих, че от тях ще излезе хубава двойка, но уви.. Много ме беше яд за нея.

 

Жалко е наистина. И аз си мислех, че ще са хубава двойка. Фен съм на типа "момчето спасява момичето и хоп те се влюбват". Язък..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, само да споделя - адкси много ме изкефи това, че вчера трябваше да издирвам стайна антена за едни гости от хотела, които държаха да гледат сериала по БТВ!!! Идва си господинът на рецепция и с един сериозен тон ме пита, как може да нямаме националните телевизии - и аз естествено му обеснявам, че сателитната система в хотела е такава и т. н. (както във всеки друг), при което се заговорихме и той си сподели мъката, че цялото семейство започнали да следят много сериозно "ИРИС".... и очите ми на палачинки :D И като един отзивчив служител организирам цялото кралско войнство да търси антена и да я инсталира:) Направо мед ми закапа от сърцето като ми каза, че филмът много се харесва на семейството му и че го намират - цитирам - "много стойностен". Е, аз все още не съм го гледала, но му казах, че ако не стане антената - ЕS e на линия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, това е страхотно, pe6ito! Поне един голям лъч светлина в тунела.. Радвам се, че все пак някой(при това цяло семейство), се е запалил толкова по реално стойностния сериал. Е, поне при някой да върви. А как искам и аз да чуя от някой близък подобни думи, но...уви. -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около мен също има доста положителни реакции. Не съм очаквала подобно отношение от хора, които преди година ми се присмиваха. Какво нещо е... На мен манията ми поотмина, а при другите тепърва започва. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е голямо бижу, приковава погледа от началото до самия край. Само ми е интересно от къде го намериха тоз Айрън мен.. те го стреляха, биха, кво ли не - той става и продължава.

От къде го изкопа този джип преди малко не разбрах :lol: - не е важно ..

Бтв не съм кой знае каква фенка на ББ, но ТОП е адски секси - играе си ролята невероятно. Другият персонаж, който ми грабва вниманието е Kim Seon Hwa - това са ми констатациите за сега.

Към края ще изкажа по пълно впечатление :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зарадвах много, че по национална телевизия като БТВ се сетиха да пуснат корейски сериал. Най-вече че след всички помии от Турция и други държави ми беше дошло до гуша и бях загубил надежда, че ще видя нещо стойностно, но ето че най-накрая се усетиха къде е истината! :D Само че това българско озвучаване не ми харесва корейците имат специфични гласове особено дамите и нашите озвучители някак си убиват впечатлението от героите, но това не е чак такъв проблем. Искрено се надявам да продължат да пускат корейски сериали след IRIS и да видя любими заглавия като Swallow the sun, BOF, Secret garden, My girlfriend is a gumiho и т.н. по телевизора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах ужаса да изгледам една серия по БТВ. Дублажът е съсипващ.

Сериалът няма нищо общо с атмосферата създавана от гласовете на актьорите. И чух същите монотонни заспасли дублиращи гласове от турските сериали.

Всеки момент очаквах някой от корейците да се изцепи - "Да Ви е сладко!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си гледал корейския сериал по Диема Фемили. Ако дублажа да БТВ ти се струва отвратителен, не знам как ще ти се стори този по Диема. Там положението беше отчайващо.

В повечето коментари ми прави впечатление, че винаги повдигате темата за турските сериали. Не мога да разбера откъде идва тази мания. В крайна сметка, ако не са турски, ще са испански, бразилски и т.н. Това се предлага, това ни поднасят. Ето, че вече разчупиха малко ледовете. Втори корейски сериал. Напред сме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто не стават за нищо тези турски сериали бе човек. Да не говорим, че лично на мен турският език ми е неприятен и дразнещ също и полският само че за мое щастие от Полша още не са ни натресли драми. То само като им чуеш мелодиите докато върви действието може да откачиш - здраво бърникат в мозъка и лъхат на локуми и баклава, затова не благодаря! Отделно, че с Турция не сме в най-добри отношения понеже на еди кой си не му харесва спомена за 500-те години, също както със Сърбия(още са ни сърдити за оная война), Гърция(религиозни търкания), Македония(там пък не им изнася че всъщност са си чисти българи) единствено с Румъния сме в разбирателство на Балканите и един вид излиза че тези сериали са дипломатическа пропаганда да се възприема Турция по-добре от народа ама са толкова тъпо направени, че няма накъде повече. По принуда веднъж гледах малко от една серия понеже бях на гости и дори не разбрах как взех дистанционното и смених канала най-невъзмутимо! Затова и много хора са настроени негативно срещу тях не само че идват от исторически нетолерантна държава и имат "политическа мисия" ами и нищо стойностно и запомнящо се няма в тях. Затова предимно ги гледат и оценяват изкуфели пенсионери и домакини скучаещи до смърт в къщи докато чакат да се приберат мъжа и децата. :blink: Азиатското кино от друга страна е в пъти по-добро дори от американските сериали, а какво остава за турските недоразумения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повявам, че свърши сериала и сега се чудя какво да гледам!

Няма ли да пуснат още някой??? Изключително много се радвах на първия корейски сериал!

Ами сега? Какво да гледам сега? Не понасям листопад! Искам още Корейски сериали по телевизията <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като обясних на 100 човека кое как е в края на ИРИС и рекламирах усърдно втория сезон си помислих-сега е времето бТВ да използва инерцията и получения интерес и да засили АТЕНА за излъчване. :yes: Спокойно могат да натрият носа на НОВА, които по стар български обичай въртят повторения до посиняване. Обаче какво виждаме? Реклама на "голямото завръщане" на турската боза "Листопад" и някакъв сериал домашно производство "Седем часа разлика". За бозата нямам какво да кажа освен :mad2::mad::tongue::no: ! Другото. ако съдим по досегашните резултати. ще са хвърлени на вятъра пари. Явно просто са запълвали дупката през лятото, а от септември започват познатите помии. Като сложим и идиотията, наречена "Шоуто на Слави", то тази телевизия отново я зачерквам. На хората от бТВ, които четат форума мога само да кажа: Ашколсун, тепегьозлар! :tongue:

Не знам дали сте съгласни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не особено. :) БТВ като са купували ИРИС не са знаели какъв ще е интересът, че да рискуват да купят и Атина, а ако го вземат сега, нали се сещаш - превод, дублаж, ала-бала, няма как да го пуснат от утре. :)

 

Да се надяваме, че БНТ скоро ще се възползва от набраната от конкурентите й инерция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...