Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

Не очаквайте чудеса след първите серии на първия сериал! Трудно е бързо да се пренастроят умовете на обикновените зрители от долнопробните латино и турски помии на нещо, което изисква и поне малко умствена дейност, за да схванеш действието. Затова лично аз предпочитах "Тайната градина" като за начало, понеже е по-близко като тематика до сегашните помии по телевизиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години темата "Корейски сериал в БГ ефир" беше мит, затова се радвайте на постигнатото до момента. Като за начало - два сериала и единия по БТВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин някой, който си пада по романтика и драми да хареса изведнъж политически шпионски екшън. А и реално погледнато истинската история в "ИРИС" започва едва сега. До тук беше въвеждането. Около мен хората го харесаха, но проблемът им е, че все още трудно различават героите, което си е съвсем нормално за някой, който не е привикнал към азиатските черти. То и аз в началото, когато започнах да гледам азиатски филми бях същата и се чудех "този/тази сега кои бяха". А като добавим към това и имената, които звучат доста непознато за несвикналото ухо на българина, картинката съвсем се изяснява. Но поне удоволствието ми да чуя корейска песен по бг телевизия е пълно :es: . Щеше да е хубаво да ги бяха превели със субтитри поне тях, защото в повечето случаи текстовете са свързани със сюжета или действието в момента, но няма да прекаляваме чак толкова с изискванията си ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре сега да се запознаят с азитаските физиономии, че ако пуснат истор. сериал, кашата ще е тотална. Там всички са "униформени" и аз още след стажа, който съм натрупала, пак ги мешам. Но пък вече чух реплики за онзи с голямата усмивка и хубавите зъбки :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ирис.Аз не го гледам, защото знам как ще свърши, а хич не харесвам такива финали. Но успях да накарам брат ми да го гледа. Вчера се похвали, че му харесва и го следи. Това все пак е голямо постижение, защото той е хем фен на турските сериали, хем на американските просташки комедии. Само сестра ми не успях да зарибя, ама тя се връща скапана от втора смяна и само една възглавница и е пред очите. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да беше само политически шпионски екшън... Оная вечер заспах на сцените в Япония, та добре че го повтарят. Всъщност, като се замисля, досега не се е случвало да дочакам финалните надписи. Излъчването по час и половина от десет и половина нещо не ми понася. :unsure:

 

Аз ИРИС не го бях гледала и като ми го изрекламираха като екшън и политически интриги очаквах екшън и политически интриги, а не да гледам как се гушкат половин епизод и как някаква японска ученичка припърхва с мигли колко е каваий главния герой. Да те говорим, че "онзи с голямата усмивка и хубавите зъбки" не ми е сред най-любимите физиономии, та нямаше как да й споделя емоциите. Главната мацка също ми е особено антипатична. Сюжетът не ми е сред предпочитаните исторически драми или съвременни комедии. Та да ви кажа, от видяното дотук и на мен ИРИС не би ми се наредил сред фаворитите, пък какво остава заради него за първи път да прогледам корейско. Всеки с вкуса си. :) Сега чакам да се раздвижи действието.

 

Виж, гореспоменатите Чуно и Тайната градина бих погледнала и за втори, че и за трети път, но, както вече казах, въпрос на вкус. :)

 

От дублажа аз лично съм доволна. За имената можехме и ние да ги изконсултираме, съвсем безплатно, ма здраве да е. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин някой, който си пада по романтика и драми да хареса изведнъж политически шпионски екшън. А и реално погледнато истинската история в "ИРИС" започва едва сега. До тук беше въвеждането. Около мен хората го харесаха, но проблемът им е, че все още трудно различават героите, което си е съвсем нормално за някой, който не е привикнал към азиатските черти. То и аз в началото, когато започнах да гледам азиатски филми бях същата и се чудех "този/тази сега кои бяха". А като добавим към това и имената, които звучат доста непознато за несвикналото ухо на българина, картинката съвсем се изяснява. Но поне удоволствието ми да чуя корейска песен по бг телевизия е пълно :es: . Щеше да е хубаво да ги бяха превели със субтитри поне тях, защото в повечето случаи текстовете са свързани със сюжета или действието в момента, но няма да прекаляваме чак толкова с изискванията си ;) .

Разговор с мой колега:

-Кого убиха?

-Председателя на севернокорейското Народно събрание.

-А тези около него кои бяха?

-Севернокорейските агенти.

-А този, който го уби?

-Южнокорейски агент.

-Е, как ги различаваш всичките тия?

:282:

Та така, засега лека-полека, по-нататък може само да става по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен японците този проблем са го решили като си нашарят косите във всички цветове на дъгата и в началото ги различавах като "русия", "червения", "щръкналия"... :lol: Сега ми е чудно как ги намират за еднакви, като толкова много се различават, обаче жените (щото явно не им обръщам толкова внимание) пак леко ме затрудняват.

Серията вчера, въпреки че повтори първата от части, беше много яка, в добре издържан шпионски стил. Вярно, че не могат да бият американците в този жанр, но пък са пак на високо ниво. Ако седна да правя паралел с нашето кино... ;)

Сега разбрах и кой е ТОП, не знам доколко е голямо участието му по-нататък, но съгласете се - не може да включат имената на целия каст в началните надписи. Дублажът даже си е много добър и както хората са уморени да четат късно вечер, мисля, че е удачно. Да не говорим, че при дублаж се предава много повече, отколкото при субтитрите.

Нямам търпение да разбера какво са замислили за останалите епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, аз преди като гледах сериала се чудех какво е ТОП та съвсем случайно от една снимка в един форум :rofl: Но иначе от играта му най-много ме впечатлиха...... пръстените му :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбрах и кой е ТОП, не знам доколко е голямо участието му по-нататък, но съгласете се - не може да включат имената на целия каст в началните надписи.

 

А, снощи не обявиха ли някой си Ти. О. Пи. в началните надписи? :D За предишните вечери не съм обърнала внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми май не са, поне аз не чух, а и щом фенките отгоре недоволстват. :D Но пък чак вчера имаше време да обявят артистите по дублажа и на кого е превода, явно досега не стигаше времето от реклами. Мисля си, защо не го понакъсаха - примерно 1 серия на дава пъти да излъчат, че така наистина доста дългичко се получава и късно става, хората заспиват, колкото и да е екшън.

Потривам ръчички и чакам да огледам пръстените на въпросния незнаен (за мен) обект.

Сцената с топлия извор в японското село можеше и да беше дългичка, но мен много ми допадна, едно такова релаксиращо - завидях им искрено. Сега се мъча, на по легендата която разказаха вчера за статуята там и водите, които никога не замръзвали, та се мъча да си спомня каква беше легендата за Лена и Байкал, там където се счупваше шишето с шампанско и какво беше поверието. Някой помни ли я?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, снощи не обявиха ли някой си Ти. О. Пи. в началните надписи? :D За предишните вечери не съм обърнала внимание.

Това и аз го чух! И паднах от смях. Звучи като корейско име. ;)

(Със сигурност в първа и втора серия го пропускаха.)

Покрай мен двама човека се загледаха в сериала. О, чудо.

Обаче действието се развива доста бавно... според тях. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче действието се развива доста бавно... според тях. :lol:

 

То си е така в тия серии, всъщност то дотук нищо не се случи, сериалът започва оттук нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуваме....ама няма да спорим,поне аз.По-скоро ми е забавно.Моят мъж каза,че прилича на четвъртокласник?!На мен ми изскочиха очите от почуда,ама той не разбира.ТОП си има слабост към огромни пръстени,ама видяхте ли му обувките?Колкото до ролята му,изигра си я перфектно ,с този убийствен поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят мъж каза,че прилича на четвъртокласник?!

Пак по-добре. Майка ми дълго се е чудила дали не е момиче. :lol:

Румба, това са хора, свикнали с американските криминални сериали.

Там всеки случай се решава за 40 минути... Нормално да им е малко бавно... в началото. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата : Първият ми корейски сериал беше по Диема фелими. Ние си я гледаме на вечеря и след това, ако има нещо интересно. Хреса ми "Хиляди пъти любов". Когато ми стана много тежък потърси в нета и така попаднах на "Палава целувка". Според някой хора не са хубави, но на мен ми харесаха и продължих да гледам.

 

"Паста" почети го изгледах 19 епизод. Не е от най-блестящите, но много лек. Не е лош избор според мен. Мислех си, че все още съм нова и не компетентна по въпроса със сериалите, но гледах "Lie to me" и в началото ми хареса, а после всичко се сгромуляса. Вярвам, че повечето хора, който гледат телевизия след работа ще се радват на нещо лекичко като "Паста"

 

"Iris" не мога да кажа, че ме е грабнал щом все заспивам точно на края на последните 2 серии или съм много изморена. Чесовия му пояс не е много хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този (4-ти епизод) нещо не ми допадна много. Само тичаха напред-назад. Нашият с такава тежка рана, колко кръв загуби на тия 50кг, ама все им избягваше и на лоши, и на още по-лошите, и... Олеле, да се спре малко и да заплетат нещо, че само с тия акцентирания върху насочена пушка/пищаци в стил "ще стрелям-няма да стрелям", взе да поомръзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...