Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

Заглавието си е грубичко, няма какво да се лъжем. Може и да е вярно, че в началото е трудничко да се различават, но това е, защото всички по принцип са с нагласата, че "всички дръпнати изглеждат еднакво". А и проклетият дублаж не помага с нищо за различаването им. Един и същи глас за 17 човека. <_<

"А как ще ги разпознаваме, моля?!" е отвратително заглавие, в което аз усещам и нотка на расизъм дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имаш право, че заглавието е гадничко, но вестникът трябва да се продава.

Кате, и аз от години не съм си купувала вестник. Някои булевардни издания само като ги гледаш по реповете и ти става гнусно, камо ли да ги четеш. То нали и всичко има в нета. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също вестници не си купувам от доста време.

А да си си призная още като чуя гадната турска музика след поредната серия, веднага превключвам я на KBS или arirang, я на някоя италианска - това са ми единствените ТВ канали, които въобще гледам, освен новините и от време на време някое публицистично предаване по българските канали въобще.

Сериала става от епизод на епизод по-интересен. Мислех си, че ще ми е трудно да следя нещо толкова дълго, но каста е наистина е симпатичен, а и сюжета никак не е лош..

Около мен възгласите не са чак толкова въодушевени, но аз и не съм очаквала нещо по-различно. Имената може би наистина доста затрудняват тези, които гледат за пръв път, но по-важното е повече качествени хора да оценят достойнствата на корейските сериали.

Снощи ми стана особено приятно като чух след края името на консултантката. Ако не се лъжа това е нашата сладурка Ру.. Поздрави и успех!

Приканвам всички само за позитивна реклама! В края на краищата нали за това мечтахме.. :wub: Не е толкова важен канала, а хората, които ще бъдат спечелени за каузата..

 

200908dkffkqb1125154916.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са се престарали в статията. Зрителите едва ли ще имат проблем с разпознаването на героите, а имената също не са по-трудни от всички чужди названия, познати до момента.

Поздравления за Ру! И аз чух името й два пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айго Айго <_< Просто последното изречение ме разби!!! То бива хейтъри бива ама :huh: Т`ва изглеждаше все едно корейците са се учили от латиноамериканците как да правят кино (все едно им е нужно) за Бога сапунки под една фирма или друга си има от раждането на литературата. Който е написал статията има изключително ниска обща култура - това поне е ясно.

Но както и да е...Аз най-сетне се престраших да го пробвам на бг - екстра си е откъм всичко и имайте предвид, че в абсолютно всички сериали в бг ефира ги дублират горе-долу грубо 2 женски гласа, 2 мъжки гласа малко в тоя случай ся избрали гласовете, които най-много мразя ама айде няма да ставам досадна :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би, в статята са имали предвид за иманата, а не за външният вид !!! не, че ги защитавам, ама аз съм гледала всички серий (а и от доста време съм фенка на корейсите), които са давали по диема и още на мога да им запомня имената (да де, аз съм си така и с българските имена:rolleyes: ,ама с тяхните, хич не мога да запомня:D :D :D ) въпреки че, заглавието можеше да е друго !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В статията ставаше дума за "азиатски генотип" :rolleyes: и на мен тая доза ми изглеждаше като огромно инжекция на едно определено място :lol: , но аз по принцип съм си чувствителна на тая тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително заглавието е написано не на място и с цел да накара хората да прочетат статията, която явно е написана от фен на турските сериали, който поназнайва нещо за българските, а не е хвърлил и един поглед на корейския сериал по Диема.

 

Ако беше гледал поне една серия бих се учудила кои точно герои му е трудно да различи :rolleyes: Специално в този сериал не видях нито един герой да прилича на друг по фигура, прическа, физиономия - по нищо. Затова и авторката накрая е смотала 2 изречения само за азиатсното кино без никаква конкретика, защото единственото, което й е дошло на акъла е, че няма да може да разпознае героите ако започне да го гледа :lol: Пълна некадърност и непрофесионализъм от страна на автора! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,дали е мястото тук, но не намерих подходяща тема - клюка от осми април от сумпи: KBS 'hit blockbuster series "IRIS," which starred Lee Byung-hun and Kim Tae-hee, has been sold to a distribution company in France while MBC's romantic comedy "Pasta," starring Kong Hyo-jin and Lee Sun-kyun, has been sold to a broadcasting company in Bulgaria. .......

Drama and documentaries were popular in Europe. One such case is “IRIS”; the rights to air the drama was sold to one France media company and are negotiating on when to air the drama.

Pasta was sold to Bulgaria, showing that Korea’s dramas can go outside of Asia and be popular even in Europe...... Явно корейските сериали си проправят път към телевизията в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,дали е мястото тук, но не намерих подходяща тема - клюка от осми април от сумпи: KBS 'hit blockbuster series "IRIS," which starred Lee Byung-hun and Kim Tae-hee, has been sold to a distribution company in France while MBC's romantic comedy "Pasta," starring Kong Hyo-jin and Lee Sun-kyun, has been sold to a broadcasting company in Bulgaria. .......

Drama and documentaries were popular in Europe. One such case is “IRIS”; the rights to air the drama was sold to one France media company and are negotiating on when to air the drama.

Pasta was sold to Bulgaria, showing that Korea’s dramas can go outside of Asia and be popular even in Europe...... Явно корейските сериали си проправят път към телевизията в БГ.

Зависи коя телевизия ще го излъчи. Ако пак го забутат в някоя мизерна кабеларка като Диема Фемили язък за барута! И кой ги прави тези избори какво да се гледа в България? Защото по-добре щеше да бъде, ако бяха написали че в България ще излъчват IRIS или ATHENA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи коя телевизия ще го излъчи. Ако пак го забутат в някоя мизерна кабеларка като Диема Фемили язък за барута! И кой ги прави тези избори какво да се гледа в България? Защото по-добре щеше да бъде, ако бяха написали че в България ще излъчват IRIS или ATHENA.

 

ДАААА, или най-вече този сериал, който още върви King Geunchogo - хем е зрелищен, хем е екшън, хем е исторически (хем аз хлътнах по него ;) )..... Но може би логиката е, че хората вече са свикнали да гледат семейни драми - още от Дързост и красота и ако ще се пуска нещо, то трябва да е нещо за семейни или роднински взаимоотношения- като този по Диема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом е за семейни или роднински отношения защо не изберат Brilliant legacy, Que sera sera, The last scandal of my life, What happened in Baly, Secret garden, Smile,You? Едно от основните правила в търговията е, че никога не навлизаш на нов пазар като пробутваш трето-и второкачествена продукция! Тръгваш с най-доброто, за да изместиш конкуренцията. А нашите до момента избраха една продукция средна ръка, набутаха я в негледаема кабеларка, където подобни сериали вървят безспир и понякога е трудно да ги отличиш един от друг и чакат някакъв подем на интереса към азиатските сериали! Не вярвам в SBS или KBS да са отказали да продадат на нашите качествената си продукция. Май пак се опитваме с трици маймуни да ловим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом е за семейни или роднински отношения защо не изберат Brilliant legacy, Que sera sera, The last scandal of my life, What happened in Baly, Secret garden, Smile,You? Едно от основните правила в търговията е, че никога не навлизаш на нов пазар като пробутваш трето-и второкачествена продукция! Тръгваш с най-доброто, за да изместиш конкуренцията. А нашите до момента избраха една продукция средна ръка, набутаха я в негледаема кабеларка, където подобни сериали вървят безспир и понякога е трудно да ги отличиш един от друг и чакат някакъв подем на интереса към азиатските сериали! Не вярвам в SBS или KBS да са отказали да продадат на нашите качествената си продукция. Май пак се опитваме с трици маймуни да ловим.

 

Нали се сещаш, че Диема фемъли надали има някакви безкрайни средства за пускане на сериали. Предполагам, че са избрали оптималното според джоба си и са се надявали фактът, че е екзотична драма да вдигне рейтинга.

 

Всичко зависи от бюджета на телевизиите - на никой не му се рискува с високобюджетни корейски продукции. Те правата струват пари и само някоя баш телевизия би ги закупила, ама те в момента разчитат на познатото и на собствените си продукции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера е права, малко или много телевизиите трябва да се съобразят и с бюджета си. Хубавото е, че от различни места чувам, за хора от различни възрасти, които гледат сериала по Диема, така че да се надяваме да се събират все повече и повече заинтересовани, тогава и по-големите телевизии ще обърнат внимание и ще налеят пари в нещо различно от глупави риалити формати!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за бюджети-Диема Фемили е част от групата на Нова телевизия. Очевидно решението на ниво групировка е да се пусне някакъв корейски сериал, ама за да не се набутват много, взимат нещо по-евтино и го слагат в строго специализирана кабеларка. За да е още по-евтино, преправят корейския формат (60 мин. на серия) като го орязват до 40 +20 мин. реклама, правят евтин дублаж и накрая ако нищо не стане,просто ще кажат: "Ние пробвахме,но не се получи. Явно хората искат турски и латиноамерикански сапунки, азиатските не им харесват." Ако наистина имаха някаква сериозна цел, тогава щяха да отидат при (примерно) SBS и да кажат: " Ние сме телевизионна групировка от България. Притежаваме няколко канала-това са им схемите, програмите, рекламните възможности, гледат ни и зад граница, в съседните държави-може ли е да подберем от вашата продукция подходяща за всеки от тях, като първите няколко сериала бъдат на преференциални цени?" Как мислите, дали корейците ще ги върнат с празни ръце? Едва ли! Явно просто няма желание от наша страна за подобна стратегия. Едва ли един корейски сериал от 2005 г.ще струва по-скъпо от един американски от 2010 г. Ако можеш да си позволиш последния сезон на "Д-р Хаус", CSI или Hawaii 5.0, сигурно имаш възможности и за "Тайната градина" (примерно). А колкото за продукцията на родните телевизии, за която отивали парите им-щеше да е много смешно, ако не беше толкова тъжно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам какъв е проблема с избора на корейския сериал, който се дава в момента по Диема Фемили. Според мен сериалът си изигра прекрасно ролята, за която беше взет. Сериалът е много хубав. Освен това е сериал с изключително висок рейтинг в Корея, който напълно отговаря на критериите, които си посочил в поста си. Това, че на теб не ти харесва (ако си го гледал изобщо), си е изцяло твой проблем.

 

От тук нататък остава да продължат с излъчването на корейски продукции, а Паста е чудесен избор за това! Сериалът е страхотен, позитивен, забавен и много "вкусен" ;) Ще дойде идеално след драматичния "Хиляда пъти любов" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори корейски сериал на българския екран

Аз съм изключително доволен, че са избрали точно този сериал. Тъкмо него зяпам в момента и страшно ми допада. Убеден съм, че ще се хареса доста повече от първия, който бе излъчен. Да се надяваме скоро да е началото му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...