Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

Аз се отказвам да го гледам по телевизията. Ще има да си вися всяка вечер в продължение на месеци. Нещо твърде анти са ми всички герои. Майките попринцип са си чудовища, ама тея двете цепят мрака както се казва. Щом моята родителка не го одобри и ме помоли да изключа това "нещо" ..

Абе ще си го гледам на компа. Единствено се надявам да пуснат след това друг сериал. Можеха да започнат с тея по 16 епизода. Тъкмо за около месец щяха да го свършат и след това друг.

Иначе превода наистина е добър. Явно всички сме обърнали внимание на чугуле-то. Единствено ще го продължа заради бъдещата връзка на двамата млади. Пича Джун Пьо :D е баш мен в мъжки вариант. Ще има да се карат и бият с гжица розова мечка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех,от както го пуснаха по Диемата си го гледам,защото едва ли бих седнала да тегля 55 епизода драма (прекалено дълго за мен xD) Но все пак ми изглежда интересен филма :) надявам се да успее да ми задържи вниманието ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му свикнах на дублажа, даже от една страна ми предостави нови възможности. На сцените дето ревяха сестрите или когато Ънгним(поне така мисля, че е) зарева с майка й отвън на улицата, бая се разчувствах, а ако бях слушала на корейски как се вайкат с "omoo, oto ke?" щях да се попикам от смях.

А това със 16 епизода надали ще го направят, турските и латинките са по над 100, пък и Diema са по сапунките.

Сцената с шамара си е култова! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изтървах епизода, но тази вечер успях да се включа и съм доволна. Финалната сцена беше наистина върхарска, а и песента ми хареса много.

Надявам се, че ще става по-интересна развръзката.. Женските гласове, особено на двете майки, са много добри, но и на мен не ми харесва гласчето на "Джун Пьо".

Сладка двойка се заформя;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започват да ме сърбят ръчичките да го почна тоя сериал, само като ви чета коментарите :lol: Особено историята на Blacky с бакшиша беше култова :282:

Иначе погледнах първия епизод онлайн, колкото да се убедя, че имам още доста сериали да изгледам, докато опра до този, най-вече заради сапунения сюжет. Майка ми обаче, сподели, че й е харесал и ще си го следи. Други познати май нямам, които да са го гледали, но исках да споделя нещо във връзка с рекламите. Аз лично именно заради тях от години не гледам телевизия, а всякакви сериали се гледат само на компютъра, кеф ти пауза, кеф ти нещо не си чул или видял и си връщаш назад, кеф ти прескачаш някои скучни цени, изобщо не ми е ясно кой може да се изтезава с телевизор :huh: Но, според моя приятелка, около 30-годишна, рекламите са й любимият момент, тогава ходи да си върши нещо или си обсъждат с мъжа й, не знам точно, но тя без телевизия не може. Разни хора, разни идеали! Важното е, че в България вече много повече хора поне знаят, че има азиатски филмови продукти, които си струват!! Файтинг! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като са направили една серия да е по 40 минути сериите ще са поне 70.

ПС в Боза-мечта има до епизод 30 български субтитри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става все по-интересно. Май ще го следя и по телевизията, нищо, че на корейски си е съвсем друго чувството. Отначало наистина ми изглеждаше като пълна сапунка, ама сега вече е по-добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омо-омо, хора, едва снощи схванах пълната драма в ситуацията! Чак ми стана жал за обикновените зрители, които не са така добре запознати с корейските сериали като нас. Защото нали знаете - главната героиня е едно добро, благовъзпитано и много изстрадало неомъжено корейско момиче, а добрите, благовъзпитани и много изстрадали корейски момичета в корейските сериали по традиция са девствени до сватбата. Омо, горката, още не е усетила мъжка ласка, а ще трябва да износи и роди дете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омо-омо, хора, едва снощи схванах пълната драма в ситуацията! Чак ми стана жал за обикновените зрители, които не са така добре запознати с корейските сериали като нас. Защото нали знаете - главната героиня е едно добро, благовъзпитано и много изстрадало неомъжено корейско момиче, а добрите, благовъзпитани и много изстрадали корейски момичета в корейските сериали по традиция са девствени до сватбата. Омо, горката, още не е усетила мъжка ласка, а ще трябва да износи и роди дете!

 

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif чак ми се приплака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатления,впечатления...

Майка ми е в шаш,досадих и и окупирам телевизора по 1 час на ден(което не се случва често).След първия епизод реакцията и беше-''Ти какви сапунки гледаш,поне със бабите съседки имате общи теми на разговор''Пък аз след всичките:''сестро'' ,'сестрице''' и 'како'',след...не знам и аз какво не и е наред на картината,ама май не е от моя телевизор :D

Ходи обяснявай после,че в корейските сериали не е необичайно свекървата да е Архизвяр,главната - бедно,работливо, пепеляшкоподобно (невинно :D ) корейско момиче с жестока съдба,главният може да е идеален,но дълбоко себе си да крие душевни травми;даже появата на английската кралица в корейски вариант не е нелогична.Засега не ми се получава,но особеностите на сериала няма да ги коментирам-страхотен е,не се сдържах и вече съм по-напред в историята(бая разтягат нещата,но пък с 55 епизода няма как иначе).Майка ми загледа Сункюнкуан,така че засега ме оставят да монололизирам телевизора и с това.

Дублажа също няма какво да критикувам-досега доста хора са изразили подобно на моето мнение.Няма как да е перфектно,доста е дразнещо ако не свикнеш.

С оригинално аудио си е най-добре,но пък то не беше рев,то не бяха писъци-от една страна за хората,които не са запознати с корейските драми може да им дойде в повечко.

Това,което мен ме дразни изключително много,е че сякаш заглушават фона,доста си личи че музиката,която пускат е насложена в последствие.

Например,когато

Нам Джонг и майка и си правеха маски с краставички като фон се чуваше ''Genie'' SNSD,

после когато многострадалната снаха караше срещу камиона и музиката,която слушаше,и рингтонът и бяха сменени.Толкова ли мразят френските шансони и Стинг 0.о

 

Не знам как да си го обясня,от някакви съображения ли го правят,или има проблем с аудиото и правата за пускане?Това последното звучи абсурдно,купили са целия сериал,не само мърдащи се картинки.И не си ли усложняват живота да режат и да мажат отгоре с една и съща мелодийка?

Не че е и чак толкова важно,не ми се търси под вола теле.Доволна съм с каквото има,но пък и продължавам със сериала в интернет-с тези 40 минутни епизоди докато се 'земат с главния сигурно ще минат месеци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да! Пуснаха най-накрая песен!!!

funktastic, няма да се оплакваме вече за озвучаването ;).

Като по поръчка. Дали ни четат ? :D Дори и да звучи лудичко много ми се иска да се взима под внимание и това което си пишем тук. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, на корейското бабе и учителят Йода би завидял. Без нито една бръчка, а седи в поза за медитация и си прави мръснишки шеги за секс. :lol: А като знам колко е продължителността на живота в Източна Азия, сигурно фурията е на над 250 години. :282: Нема космодиск за тия хора. Те се раждат и умират прави без ни една болежка... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като по поръчка. Дали ни четат ?

Шпионска работа,започвам да се озъртам докато пиша :D

А иначе за бабчето,то срамота.Младите хора в сериалите обикновено се червят и минават с едното държане на ръце.Поне сега имаме доказателство че сериалските герои не се размножават чрез спори :lol:

А че е младолика ясно,да не излезе само роднина на Елизабет,то нейно височество не мърда от трона последния половин век

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ви подразни статията? Мен пък не. Казват, че сериалът е с доста висок рейтинг в Азия. Също така и че засяга актуална тема. Пък това, че българският зрител няма да разпознава героите си е чиста истина. Спомнете си как сте били и вие в началото, но ще свикнат. Все пак е началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може бе мнението ми е малко пристрастно по две линии: 1-во не чета българска преса, защото не ми допада; не ми харесва как се представя информацията; не ме привлича начинът на излагане на информацията; както се казва липсва сол; 2-ро - разбира се всички са наясно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...