Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

И аз смятам, че изборът е добър. Може да ни се струва гаден дублажа, но няма да е така при обикновения зрител (този, който не е гледал сериали с корейска реч), така че се надявам историята да грабне зрителите. Само ме притеснява, че тия 55 серии ще ги направят 100 ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PyMeH,

свикналите със сериалите няма да ги стреснат някакви се 100-ина епизода. :lol:

И аз съм съгласна за дублажа. Зрителите са си свикнали с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ви става, бе? Много си е добър дублажът. Да не мислите, че някой, който за първи път гледа азиатско, ще му обърне внимание? Да, бе. Часът е 21, повечето хора се връщат от работа, гледа им се нещо и не им се четат субтитри. Дубльорите са си свършили работата, доколкото позволява такава продукция. Освен това преводът и транслитерацията на имената са точни. Хайде, не сте втельосвайте толкова от българското аудио, ами обърнете повече внимание на действието, историята и персонажите. Къде другаде ще видите английската кралица в корейски вариант? Бабката кърти мивки. :lol: Баща ми (дет нивга не е гледал дръпнати) яко се изкефи - постоянно коментираше разни детайли и се подхилкваше. Добре се позабавлявахме. :D Аз лично възнамерявам да си го следя редовно. А ако са ви изгубили като зрители, не чакайте друг корейски сериал да пуснат. На турските сапунерки никой не им намира кусури на дублажа. ;) После не се чудете защо им е висок рейтинга. И ако това ще ви утеши - по която и телевизия да го излъчваха, аудиото щеше да е пак българско и на същото ниво (ако не и на по-ниско). B)

 

Дайте си шанс, и ще свикнете след няколко епизода. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледох първата серия и ... историята едва сега започва, но имам чувството, че ще ми хареса сериала. Само като чух дублажа и се ужасих, защото по принцип съм свикнала с езика и интунацията на корейския език. Надявам се с тези гласове да не заприлича на някоя латино сапунка. Мен ме спираше да го гледам преди заради многото епизоди, но сега като го дават вечерта мога спокойно да си го гледам и ако случайно пропусна серия ще мога да си я изтегля от тук! ;)Ама как от 55 серии ще направят 100? :blink: Това възможно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се мъча тука с гадното онлайн прозорче. :lol:

Ама... отнеме ли се оригиналната реч, повече от половината чар на филма заминава на кино. Друго си е като чуеш едно силно и грубо "Яаа" ;d

Предполагам, защото съм свикнала с корейския говор, сега ми е едно такова никакво.

Чудно ми е, ако използват "оппа" в сериала, нашите как са го превели... Сигурно с името на героя <_<

Остава ми само да се надявам, че хората, които не са запознати с корейския и няма как да обърнат внимание на тези малки, но важни детайли, ще харесат филма и ще има задоволителен рейтинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ви става, бе? Много си е добър дублажът. Да не мислите, че някой, който за първи път гледа азиатско, ще му обърне внимание? Да, бе. Часът е 21, повечето хора се връщат от работа, гледа им се нещо и не им се четат субтитри. Дубльорите са си свършили работата, доколкото позволява такава продукция. Освен това преводът и транслитерацията на имената са точни. Хайде, не сте втельосвайте толкова от българското аудио, ами обърнете повече внимание на действието, историята и персонажите. Къде другаде ще видите английската кралица в корейски вариант? Бабката кърти мивки. :lol: Баща ми (дет нивга не е гледал дръпнати) яко се изкефи - постоянно коментираше разни детайли и се подхилкваше. Добре се позабавлявахме. :D Аз лично възнамерявам да си го следя редовно. А ако са ви изгубили като зрители, не чакайте друг корейски сериал да пуснат. На турските сапунерки никой не им намира кусури на дублажа. ;) После не се чудете защо им е висок рейтинга. И ако това ще ви утеши - по която и телевизия да го излъчваха, аудиото щеше да е пак българско и на същото ниво (ако не и на по-ниско). B)

 

Дайте си шанс, и ще свикнете след няколко епизода. :)

 

Напълно съм съгласен с теб, Мите ;) Аз лично също ще си го следя, особено след като прочетох какво ще става напред... ще има много яка интрига... и много драма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми беше с дублажа и това, че не чувах така познатата реч. Губят се типичните за корейските сериали емоции и е нагодено като за българския зрител. Но иначе дублажът е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, със сигурност ще врътнат 100 серии! С тия реклами, и както свърши наникъде. И без реклами корейските сериали са си по един час, та сега просто не ми се мисли... А иначе филма е интересен, но времето ще покаже дали ще го гледам редовно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм съгласна с румен и рагнос...Ще си го следя със сигурност. Стана ми много интересно!...даже ме е яд, че толкова бързо свърши и че орязаха серията, но няма начин...Диема ще си прецака цялата програма...

 

Колкото до дублажа...няма да мрънкам за него. Бях подготвена и се настроих за подобно нещо...so it's ok ~

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доживях да видя корейски сериал по телевизията. :es: Много му се зарадвах, като почна, въпреки, че съм гледала първите няколко епизода, с удоволствие го гледах отново. Най-малкото заради дублажа си е направо ново изживяване. Не е истина колко изкуствен и ужасен дублаж е т'ва. :D :D :D Да не говорим, че се дочуваше и шум от време на време, но да кажем, че по-нататък нещата ще са по-добре. Все пак е нещо. И все пак, хиляди пъти по-хубаво ми е със субтитри... :blush: Както и да е, дано да сме били ударна група зрители пред телевизорите, че да им покажем на господата с рейтингите каква добра инвестиция са направили с този сериал ;)

P.S. А това за орязаната серия, мда, предположих го, няма кой да дава сериал час и половина с рекламите... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми (дет нивга не е гледал дръпнати) яко се изкефи - постоянно коментираше разни детайли и се подхилкваше. Добре се позабавлявахме. :D Аз лично възнамерявам да си го следя редовно.

И аз го гледах с баща ми. :D Каза само "Боже,какви глупости гледаш!". Отмести глава и заспа. :P

Като чух в началото дублажа не се стърпях и прихнах от смях. Но с напредването на серията вече не обръщах никакво внимание . Кофти само,че 3-4 актьора превеждат всичко и с това монотонно говорене трудно различавам кой превеждат. :D

Каста е доста приличен. Особено женските образи са симпатични всичките. За главния герой Канг Хо/така го изговарят,че и след 50 серии няма да го разбера точно/ засега съм скептик. Нещо не ми е по вкуса. Но заради главната героиня и бабката ще го изгледам целия. Най-вероятно ще го изтърпя още 2-3 епа с дублажа и ще си премина на субките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дублажа си беше добре. Не очаквайте много, попринцип хубави дублажи няма, без значение какъв сериал е.

Аз го гледах с майка ми. Искам да я зарибя, но като че ли не се впечатли много. Учуди се какви лоши са корейските майки :D , но ще го следим.

Да се надяваме да получи добър рейтинг, за да може след това да пуснат и друг корейски сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф за малко да го изтърва!!! На мен всичко ми хареса! Възможно е причината да е в крайно положителната ми нагласа от самото начало или в безкрайно големият ми ентусиазъм, но е факт, че се израдвах максимално :)

Бтв таймерът не спира :D ...вече е на минус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двамата админи нищо не разбират. :P:28558:

 

Помисли си пак ;)

 

Бабето ме изкефи ;) А майката вече не ми прави впечатление, толкова ужасни майки видях по сериалите, че вече имам цял списък с такива, които искам да удуша. Тая влезе в списъка още от първата серия ;)

 

Ето една снимчица ;)

 

20091003104609771170870.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...