Jump to content

Първият корейски сериал по българска телевизия


Recommended Posts

Имах предвид не, че не струва, а че е типична сапунка и едва ли това е най-гледаният корейски сериал :lol: Съжалявам обаче на "Ловци на роби" (който завърших на скоро) му е бил през повечето време над 30, а тоя стига 25 едва едва :lol: пък представям си други сериали как го бият ;) Пак казвам сериала си е чиста сапунка и едва ли е отнесъл цяла Азия, оставяйки купища разочаровани фенове за 2 сезон, както го представят :lol:Това не значи, че не струва просто казвам, че от телевизията преувеличават :rolleyes: Що се отнася да сериала си е напълно подходящ. Не съм твърдяла обратното в никакъв случай, просто не е мой стил, а ми се ще и за мен да има нещичко. И да, знам, че не може на всички да се угоди колкото и да ми е тъжно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като за начална фаза да се интегрира азиатското у нас, мисля, че избора си е просто идеален. Не съм гледала сериала, но ако е вид "сапунка", както всички казвате, значи работата е перфектна. Понеже на нашия народ мозъците им са промити само от гледане на сапунки, естествено, че такъв род сериал ще привлече повече внимание. Ако, дай Боже, има успех, лека полека ще започнат да запознават зрителите и с по-различните продукции (да се надяваме).

Аз със сигурност ще се опитам да го гледам за подкрепа, но, ако не си намеря онлайн Фемилито, не знам как ще стане, понеже си нямам кабелна, където уча. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва не паднах като видях, че нашият сериал е на първа страница на телевизионната притурка на Труд и 24 часа. Не знам дали е днешната или от миналата събота, бях нагости като я видях, но това си е голямо признание. И избраната снимка ми хареса - млада, красиво момиче и възрастна жена, може би майка и дъщеря, а може би в някакви други отношения (не съм гледала сериала), но страшно много се зарадвах!!! Отвсякъде се изредиха да ми съобщават (на мен??? :blink: ), че почвал корейски сериал по телевизията! Не че ще го гледам, не съм пускала телевизор от няколко месеца, но се радвам, че хората ще обърнат внимание най-накрая на Азия. Единственото ми притеснение е, че чух от познати, които се опитах да зарибя да го гледат, че по това време давали някакъв турски по Бтв и предпочитали да си гледат него :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се гледа иначе този плах опит да се показва нещо по-различно ще остане единствен.

Аз лично съм активизирала всички около мен да пускат телевизорите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейски сериал си е поставил амбициозната задача да пребори турските и латиноамериканските сапунки и да прикове вниманието на родната публика пред екрана. От 7 февруари всяка делнична вечер от 21 часа зрителите на Диема Фемили ще бъдат първите в България, които ще видят азиатската сага „Хиляди пъти любов”.

В близо 50 епизода се засяга една много чувствителна и силно дискутирана в последно време тема, каквато е сурогатното майчинство. На 24-годишна възраст младата Юн-ним е принудена да направи труден избор, за да събере достатъчно пари за лечението на болния си баща. Именно в този тежък момент идва и предложението да се превърне в сурогатна майка за Сун-иънг, която не може да има деца, и тайно от мъжа си Се-хун предприема сериозната стъпка. По условието на договора двете жени така и не се срещат лице в лице.

Снимките на „Хиляди пъти любов” започнаха през 2009 година и се очаква да продължат поради големия интерес.

 

http://www.monitor.bg/article?id=278396

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в 10.asiae.co.kr

 

SBS Drama "Loving You Thousand Times will be shown in Bulgaria'

...the first Korean show to be exported to the European country ~

 

http://10.asiae.co.kr/Articles/new_view.htm?sec=ent0&a_id=2011010515150111095

 

сигурна ли си?

 

Румънците минаха вече няколко корейски сериали по националните им телевизии и продължават да вървят нови.

 

The first Korean drama that was aired was “Dae Jang Geum” (English name: “Jewel at the Palace” or Romanian name: “Giuvaerul Palatului“)

- това е и първата корейска драма излъчена в Европа(Румъния), по късно я пускат и в Испания.

 

the second drama, that was aired right after “Dae Jang Geum” ended was “Ji San Kang Jeong Jo” (English name: “The Wind of the Palace” or Romanian name: “Furtuna la Palat“).

The most popular TV drama in Romania was a Korean drama, Yisan in 2010

 

По 2рата им национална даваха Damo , а ноември бях видял, че румънците гледат Чумонг и дори проверих в бг дали не са се усетили да пуснат и те нещо, все още нямаше, радва факта, че ще има, време е тия турски глупости да се махнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риналдо,

 

the first Korean show to be exported to the European country - първата корейска драма, която ще се излъчи в еропейскаТА държава, т.е. в България, а не в Европа като цяло ;)

 

И аз се надявам да пуснат някоя историческа драма... някой ден. Дано не си остана само с надеждите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риналдо,

 

the first Korean show to be exported to the European country - първата корейска драма, която ще се излъчи в еропейскаТА държава, т.е. в България, а не в Европа като цяло ;)

 

И аз се надявам да пуснат някоя историческа драма... някой ден. Дано не си остана само с надеждите ;)

 

А добре, така може ;) но така или иначе, инфото за Румъния е ценно. В крайдунавските градове ТВР1 и 2 се гледат без кабелна, така че хора от този край на България, могат да гледат на румънски корейски сериали. (аз съм гледал различни неща през годините, като анимето драгон бол, сай файския доктор кой и др. от румънците).

 

Също така, в Румъния има сформирана група за феновете на Корея, корейските исторически сериали и сериали като цяло, К-музиката и тн, както и тук в този форум. Бях им посетил миналата година форума/блога им, дори са правели косплейове и тн. ;) Но не съм букмаркнал сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йей, след 10 минути най-сетне ще се насладим на дългоочаквания момент на излъчване на първия корейски сериал в Бълария... Това просто не е истина! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уникално гаден дублаж .........лишен от емоция ........... блаааааа ! Няма и помен от артистичната реч на корейските актьори ! А имената как ги произнасят :huh:

Имам чувството, че гледам латиноамерикански сериал .........съжалявам загубиха ме като зрител ......!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер зле... дори турските сапунки звучат по-добре!! Как може така да се изложат! Не мога дори да го гледам, нервя се. Никаква емоция, никакъв помен от интонацията в корейския език.

Като не могат, да не се бяха захващали! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала сам по себе си е много добър, ама тоя дублаж не става. Много изкуствено изглежда отстрани :) Но нека се радваме, ами без хич.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки, който няма Диема Фемили: :click:. Но накъсва ужасно.

Сериалът ми допадна, но ще си чакам субтитрите. Предпочитам ги пред дублажа. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гаден дублаж.Ако съм на мястото на някой, който не е гледал корейски сериал веднага щях да го сменя.

По-добре да си го изтегля и да си го гледам със субтитри ;)

ПП: Благодаря, че ми преместихте коментара :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...