Jump to content

Любими цитати


Recommended Posts

Кои са любимите ви цитати от азиатските драми и филми, които сте гледали?

 

Посочете цитата и драмата от която е :)

 

 

------

 

Дано няма такава тема вече. Проверих, но не забелязах подобна.

Дълго време се чудех къде да поместя темичката. Дано не съм объркала мястото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема!!!

Моят любим цитат е от филма Daisy :)

 

"Отново заваля..

При всеки дъжд търся къде да се подслоня,

защото никога не си нося чадър.

Вероятно защото съм свикнала да живея сама.

Никой не се тревожи за мен,дори ако прогизна.

Така че няма значение дали ще взема чадър.

Дядо все казва:

"Хе Йонг, не се тревожи, дъждът все някога ще спре

и слънцето ще изгрее още по-ярко.

Някой ден все ще откриеш мъжа за теб."

Колко е старомоден.

Сега съм на 25 и очаквам първата си любов.

Дъждът спря, но не съм толкова наивна да вярвам,

че любовта ще дойде тъй скоро.."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Може ли любов, която не означава нищо за другия, да е толкова хубава?

- Може би другият човек не знае. Няма такава любов, която да не означава нищо за другия. ~ You're Beautiful

 

Да накараш някого, когото обичаш, да си замине, не е любов. ~ You're Beautiful

 

Докато сърцето ни е свободно, не трябва да се боим дали ще пораснем или не. ~ Kimi wa Petto

 

Тези, които нараняват другите, всъщност нараняват себе си. ~ Mei-chan no Shitsuji

 

С възрастта и опита комплексите започват да се залепват за теб като мръсотия. ~ Sore wa, Totsuzen, Arashi no You ni

 

Любовта към когото и да е позволява на човек да чувства благодарност за всичко, което се е случило с него. ~ Sore wa, Totsuzen, Arashi no You ni

 

Желанието прави човека по-умен. ~ Castaway on the Moon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема.Ивана и Киттен, харесаха ми цитатите ви. Имам много любими моменти от сериалите и филмите, в които съм преоткрила за себе си някаква истина. За съжаление не съм ги записала. За в бъдеще ще се опитам да ги споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

What’s wrong with falling down? You can always stand up again. If you look up at the sky after falling down, the blue sky is also today stretching limitlessly and smiles at me… I’m alive.” Aya - 1 litre of tears

 

 

 

“I want to be the sky. Not a river, I want to be the sky. Then I will instantly know where you are. If there was someone hurting you, I could fly there and beat him up. I could protect you.” Hiro - Koizora

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ме попитат така се сещам за следното:

Цитат по памет от BOF - Гу Джун Пьо: "Разбира се, че трябва да му кажеш (ако харесваш някой). Утре ако земята се разцепи на две ще умреш от мъка най-вече, че нищо не си направила."

 

И нещо което гледах онзи ден и мноого ми хареса - Happy Life.

"Не искате ли да усетите живец в ежедневието си?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен един от любимите ми цитати е от корейския филм "Daisy" >>> "............... Веднъж изрекъл първата лъжа,вече не можеш да спреш.Лъжата става начин на оцеляване." Може и да не е супер затрогващ като цитат,но пък е толкова истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих,ако говорим за цитати от сериали или филми - последният сериал, който гледах I Need Romance, ми направи впечатление една мислъл, доста простичка, но пък не съм се замисляла, от сорта на: във връзката, човекът който обича повече, страда повече, сега не ми се превърта за да я напиша точно, иначе целия сериал си е една класика от мисли и бисери, за мен доста вярни.

 

От "Какво се случи в Бали" ми се е запечатало: има много пътища, но по някои не трябва дори и да тръгваме....

 

То във всеки сериал си има по някой класически цитат ;) , да не говорим за филмите на Ким Ки Дук - малко, но всичко на място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за един ден, да бъдем безрасъдни само за ден... Без да се съобразяваме с нищо. Да не се мием, да не почистваме зъбите си, да не спим, да не мислим за нищо... Да забравим за всичко! Да не съжаляваме! Да не се обвиняваме! Да не плачем! Да бъдем безрасъдни докато си тръгнем. Да полудеем за един ден, а после всеки да тръгне по своя път. Да изхвърлим всичко: болка, тъга и съжаление. Да зачеркнем спомените. След като си тръгнем от тук, ще заживеем нормално....

Момчето и момичето отново се срещнаха. Срещнаха се за това, за да спрат да се обичат.

 

 

A love to Kill

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих в кой от сериалите беше, но това много ми хареса:

 

Работи, сякаш не ти трябват пари! Танцувай, сякаш никой не те гледа! Обичай, сякаш никога не си бил нараняван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О-о-о, толкова са много, жалко че не си ги записвам. Но от последните изгледани сериали в главата ми се е забили следните реплики:

Когато любимият е до теб - горят ръцете, когато е далеч - гори сърцето. (Loveholic)

Те все пак са едно семейство, лакътят се сгъва навътре. (City hunter)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Причините поради, които не можем да срещнем свестни мъже са:

1. Добрите мъже са грозни.

2. Хубавите типове имат отвратителен характер.

3. Хубавите мъже с добър характер са женени.

4. Красивите мъже с добър характер и свободни - са бедни.

5. Хубавите, с добър характер, свободни и богати мъже не се интересуват от нас.

6. Хубавите, с добър характер, свободни, богати и които се интересуват от нас, тези типове са плейбои.

7. Хубавите, с добър характер, свободни, богати мъже, които се интересуват от нас и не са плейбои са обратни."

 

"Има два вида тесто - с мая и без. Ако е с мая, втасва много бързо. Ако е без, бавно ще се надигне от самосебе си, понеже брашното "диша". Искам да съм онова без маята.

 

My Name is Kim Sam Soon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега дружно ще ме погледнете ей така- :blink: , ама аз си имам до компа тетрадчица, където си записвам всичко що ми направи впечатление в сериал или филм :D И сега ще видя какво последно съм записвала, иначе са доста цитатите..

"Сърцето ти е като чисто платно. Внимателно трябва да изберем с какво ще рисуваме. Моля не използвай евтини боички." Това е от японския сериал "Pride".. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах японският сериал Kaseifu no Mita, в който малкото момиченце Ки (5-6 годишно), все питаше: Какво е...

 

Ето и отговора на икономката Мита на въпроса:

 

- Какво е "криза"?

- Когато бизнесмените действат в собствен интерес, а бюрократите не се помръдват, заради некомпетентността на някои политици, много хора остават без работа и драстично обедняват.

 

 

Толкова просто и правдоподобно изказано, а към днешна дата така актуално :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Никога не се съмнявай в любовта ми към тебе. Някога, ще остарея до толкова, че ще забравя името си, но никога няма да забравя теб. Защото ти ме накара да повярвам , че невъзможното е възможно."      

                                                                      / Lovesick /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...