Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Midnight FM (2010)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Shimyaui FM
Премиера: 14 октомври 2010
Времетраене: 106 мин.
Жанр: Трилър
Режисьор: Kim Sang Man
IMDB

Участват:
Soo Ae - Ko Sun Young
Yoo Ji Tae - Yoo Ji Tae
Ma Dong Seok - Son Deok Tae
Choi Song Hyeon - Park Kyung Yang
Shin Da Eun - Ko Ah Young
Jeong Man Sik - Oh Jung Woo
Kim Min Kyu - Yang Woo Han
Jo Seok Hyeon - детектив Jo
Nam Ji Hyun
Kwak Byung Kyu - журналист Jang

Uhm Tae Goo - детектив Uhm

Резюме: Популярната водеща на радио шоу Сон Йонг (Soo Ae) се подготвя старателно за последното си радио предаване. След него тя заминава за Америка заедно с болната си дъщеря. По време на предаването Сон Йонг получава текстово съобщение от непознат мъж, който заплашва живота на дъщеря ѝ и дава на Сон Йонг указания да следва неговите искания и да не казва на никого.

 


Награди:
2010 (30th) Hawaii International Film Festival - Surprise Screening *International Premiere
2010 (8th) Korean Film Awards - Best Sound FX 
2010 (31th) Blue Dragon Film Awards - Best Actress (Su Ae)
:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ И ДУБЛАЖ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам подобни филми. Ама хич!

Насилие, кървища, да не говорим и за замесени деца!

Но... не знам защо съм го свалила и като почнах да го гледам, не можах да спра.

Признавам филмът имаше 1-2 слаби местенца

 

Първо, защо Sun-Young не викна полиция. Добре, той я заплаши, но все пак... Предположих, че е имала някаква стара травма и затова, но не се обясни този й страх.

Второ, когато каза на дъщеря си да се скрие в шкафа, отде знаеше къде точно се намира? А ако бе в другия край на къщата?

Трето, кое бе другото дете, така и не разбрах, но може и да съм изпуснала някое обяснение.

Четвърто, че накрая дъщеря й направи снимка и я прати май на полицията, което ми се струва много умело за такова малко дете.

 

 

Но всичко това едва се забелязва пред повече от прекрасното въплъщение на Yoo Ji-Tae в Dong-Su.

 

Отдавна не бях изпадала в захлас от по-силна игра на актьор! Само като те погледни и те обхваща ужас. Невероятно добре пресъздава на шизофреника-убиец!

 

 

Не по-назад в играта си остава и фенът на Sun-Young - Deok-Tae.

Невероятна игра на и на този актьор - Ma Dong-Seok.

 

Хареса ми, че Sun-Young не му се довери още в начало, а едва в края на филма. До последно тя разчиташе само на себе си и на възможно най-малко хора.

 

 

 

За играта на Soo-Ae се чудя какво да напиша. Бледнее пред представянето на Ma Dong-Seok и Yoo Ji-Tae. Но и в началото филмът е леко разхвърлян.

 

Почва с убийство, после с тяло на жена, което има значение чак след 20-ина минути... Някаква неадекватна реакция на Sun-Young в едно такси...

Но след като почне "екшъна" всичко си идва на мястото.

 

 

 

С една дума: абсолютно си заслужава гледането!

 

Писах малко объркано може би, но като го изгледам пак, ще допълвам, ако съм изпуснала нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички трилъри, които са натворили корейците напоследък, този досега ми е харесал най-много (с уговорката, че все още не съм гледала The Man from nowhere и Psycho, но като гледам какви са отзивите за втория, може и да реша да не си губя времето).

Кратък, стегнат и без излишни лирически отклонения филм е наистина рядко срещано явление в корейското кино :) . Имаше някои пропуски в историята, например не се разбра

 

каква беше тази травма във врата на детето и заради нея ли не можеше да говори?

 

А другото момиченце мисля, че не беше нейно, а дъщеря на сестра й?

 

 

Но като цяло много убедителен трилър, може би защото (за разлика от други филми, които коментирахме) се бяха постарали да дадат добро обяснение за мотивацията на престъпника, а това няма как да не допринесе за цялостното възприятие. А и Yoo Ji-Tae беше много праводоподобен изрод и на места направо смразяващ, макар че не се изненадвам, отдавна забелязвам в него потенциал на злодей :) .

 

Присъединявам се към препоръката - любителите на жанра да не пропускат в никакъв случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах много, но всъщност останах много доволна. Наистина филмът си заслужава от където и да го погледнеш. Актьорска игра - добра. Музика - перфектна. Атмосфера - перфектна. История - интересна. Само финалните десет секунди можеха да ги пропуснат, но и с тях беше добре. Наистина съм впечатлена. Гледайте го, заслужава си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм,интересен трилър.Държи в напрежение,а това е много важно за този род филми. Имахме си баш злодея,имахме си готината мацка,която в един момент превърта и става супер геройня(от адреналина ще да е) имахме си добрият луд и гадните противни папараци.Верно поизтъркано ,но пък тук беше направено със стил и определено филма си заслужава гледането.Аз малко съм се поразмекнал в последно време и почнах да страня от такива филми,но се радвам ,че се престраших да гледам този.Главните актьори си бяха на добро ниво,а Су Ае - ми и така си ми беше сладка :rolleyes:

Между другото тя каза нещо много вярно - много е тънка е границата между фен и маниак ,затова умната :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм средно положение. Не е лош филма, ама ми беше слаб в сравнение с повечето от този жанр, които съм гледала. За трилър прекалено много неща разкриха дето не трябваше, а пък други оставиха на догадки. С една дума не ми се стори добре изпипан. За това пък актьорската игра компенсира изцяло! Yoo Ji Tae се справи просто блестящо. Спомням си като гледах Hello, Schoolgirl как дори и в онзи безобиден образ ми се струваше перфектен за някаква откачена роля, като тази в Midnight FM. Soo-Ae по принцип ми е леко антипатична актриса, но и признавам, че тук направи много добра роля.

Като оценка бих му дала 7/10( с една единица отгоре заради Yoo Ji Tae ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май имам обратното мнение като на Danny..очаквах много,но не останах особено доволна...

Малко цялата история ми си стори твърде нереалистична.... а момента

когато той уби сестра и ..а нейната реакция беше толкова слаба...... <_<

 

Заедно със 7 Days много си приличат по сюжет....,но честно казано не мога да реша кой е по-добър..може би 2-рия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...