Jump to content

Recommended Posts

wKro1coDeqI8OwgMYd4sA2GFxHq.jpg

Sing Lek Lek Thee Riak Wa Rak
First Love (A Little Thing Called Love
Първа любов или (малкото нещо, наречено любов)
Жанр: Романтична комедия
Държава: Тайланд
Дата на излизане: 12 август 2010
Времетраене: 118 минути
Режисьор: Puttipong Pormsaka Na-Sakonnakorn
Сценарист: Puttipong Pormsaka Na-Sakonnakorn
Субтитри : Английски, български

Участват:
Mario Maurer - Шон
Pimchanok Lerwisetpibol - Нам
Sudarat Budtporm - Ин (учителката)
Acharanat Ariyaritwikol - Топ
Kachamat Pormsaka Na-Sakonnakorn - Пин


Резюме: Историята е за най-обикновено четиринадесет годишно момиче на име Нам.Тя не е красавица, даже често е наричана грозна. Но, разбира се, е тайно влюбена в най-популярното момче в училище - Шон.Той е красив, умен и великодушен. Освен това всички момичета го харесват. Но, Нам няма да се откаже толкова лесно. Тя ще се бори дълго и упорито, което ще донесе много смях и малко сълзи.

~~~
Личното ми мнение е, че филмчето е перфектно за повдигане на настроението. Атмосферата е весела, актьорите бяха на ниво. Музиката също беше хубава. Но, най-много ми хареса развитието на историята. Факта, че

 

 

 

 

минаваха години , а тя продължаваше да се поменя, за да стане перфектна за него. Казват, че любовта променя хората към по-добро...

Марио беше страхотен.Невероятен сладур (само 1/4 тайландец и си личи ;DD).Като актьор има още да работи, за да стане добър, но той е от онзи тип актьорчета, които не трябва да са много добри...Главната актриса ...е , не мога да й произнеса името... беше много сладка.Хареса ми играта й, а след това видях , че е само на 18 и това е първият й филм , което ме впечатли...Другите бяха също големи образи..особено учителката им...е не няма такава жена.И толкова досаден глас не бях чувала след The perfect match ;DD...Приятелките на Нам и те бяха големи шматки...
Не очаквайте някой шедьовър, но филмчето си заслужава, защото за два часа успях да се смея с цяло гърло, да ахкам и да охкам ,заради мъките на главната героиня и даже да пусна една-две сълзи, което отдавна не се бе случвало..... =)

 

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

:essub:


Свали с български субтитри :subs: : :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето беше забавно :P Незнам защо сценария ми беше малко познат но немога да си спомня от къде :blink:

Обаче как успяха от 14 годишни да ги направят на 20 и няколко :wacko::unsure: И наистина си приличаха на годините :blink:

Много добра игра на главната актриса щом и е първи филм :yes:

 

И любима сцена си имам когато тя най-накрая си призна чувствата тогава плаках и се смях с глас едновременно!!!

 

:thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що го изгледах и трябва да ви кажа, че съм съгласен с предните два поста!

Леко и забавно, идеално за една вечер да ти повдигне настроението и да спиш след тва с кеф!!! B)

Главният, главната сладури. Ама страшни са момичетата в това, тяхното, училище. По какви ли не методи да са докопат до него. Ей, опасни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладко филмче, много ми хареса! Само краят куцаше. Актьорите са големи сладури, а момичето определено радваше с играта си. Гледайки си при помних и моите първи любовни трепети, и моментите които съм прекарвала с приятелките, точно както във филма. Та бая емоции ми докара.

А учителката наистина беше голям образ! И не само гласа, ами и физиономията й беше дразнеща, но по забавен начин.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е страхотен.

Рядко гледам тайландски филми - малко по-агресивен ми е езика на моменти ( или по натоварващо шумен ), но този филм определено изгледах с кеф.

Лек, много забавен, играта на актьорите беше много добра.

Героят на учителката... просто ме побърка... толкова се смях - та чак плаках хахахх

 

Мисля, че всеки от нас може да е съпричастен към чувствата на героите, поне в някоя час от филма... ако не и през целият филм. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият тайландски,който съм гледала :D ...страхотен е!

Страшно интересен,трогателен и истински. Дори отначало не подозирах,че главната е такава красавица.... промяната беше постепенна и малко по малко виждаш как грозното пате става лебед :D ... Госпожата по английски направо ми лазеше по нервите и малко мутрата и ми приличаше на горила...но както и да е..беше много забавна :lol:

Няма как и аз да не остана без похвали към Марио- много добър и страшно чаровен актьор! :)

Единствено края малко ми се стори,че протакаха...леко нереалистично ги събраха,но важното е че много,много ми хареса и се надявам да правят още подобни.

Впрочем казват,че ще има нещо като продължение --->цък? :unsure:

Май само главната е една и съща.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските субтитри вече са факт и са качени на сайта.

Благодарности за превода на radost123. :kiss2:

Видеото, за което са синхронизирани, свалете оттук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо една година съм харесала този филм и не можах да повярвам, че е преведен. Гледах го неотдавна, но днес отново си го припомних.

Върна ме в летния сезон, ученическите години, първата любов, платоничната и плахата, която кара сърцето да препуска от всякакви емоции.

Страшно очарователен, нежен, искрен и забавен филм. Припомни ми защо заобичах азиатското кино.

Актьорите бяха големи сладури и свежи лица. Имаше хубави моменти. Като цяло един симпатичен филм, който върна някои от спомените ми и ме разведри малко.

 

Ето и няколко MV-та:

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много хубав! Благодаря много за превода. Първото тайландско нещо, което гледам изобщо... Главният радва окото. И главната, и приятелките й бяха големи скици.

Но ми стана много мъчно за най-добрия приятел на Шон. Нам само го разиграваше... заради Шон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е много хубав, има от всичко по малко (тъжни, забавни и хубави моменти). :) Учителката по английски ми беше много сладка и забавна. Най-много ми хареса, когато

Нам си призна, че го харесва и аз само си викам "Може ли да си такъв кретен, как може да не я харесваш ... " и др подобни неща и после като разбрах за неговите чувства ми олекна малко ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета :bow: за буквичките. А филмчето за мен си беше като машина на времето. За час бях отново хлапе :D .

Много положителен и свеж с прекрасни образи .Който не го е гледал да го почва и няма да съжалява.

Още веднъж благодаря са чудесният превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е прекрасен! Гледах го с голямо удоволствие. Смях се, отроних някоя друга сълза...

 

Отдавна не бях гледала нещо, което да ме впечатли и забавлява до такава степен.

 

Актрисата е толкова чаровна, дори в 7-ми клас, когато се усмихнеше екранът ми грейваше. Невероятна е. Видях коментирате ви за нея, че това било първото и участие като актриса? Страхотна! Евала на мацката.

 

Марио, ми е такава слабост, чееееееееееееее ще го изям. Толкова е сладък :kissx:

 

Приятелките й - големи скици. Учителката толкоз добър английски владееше, че исках да отида и аз в класа й :i love this: . Определено успя да ми хареса, тя и лодката й :D

 

Радост, Гале, благодаря ви за страхотни субтитри.

 

Наистина смятам да се преориентирам само към Тайландско хахаха :):up::kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да кажа, че филма много ми хареса. :es: Това ми беше първия тайландски филм. Една вечер реших да си направя "филмов маратон"... първо изгледах корейския "Sky and ocean" после изгледах и "A little thing called love" :up: и буквално заспах с широка усмивка на лицето (колкото и странно да звучи :dunno: ). Затова бих ви препоръчала същата последователност за здрав сън изпълнен с хубави сънища :blush::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо благодарско за субтитрите :thanks:

Първият тайландски филм, който да ми хареса :) За да не повтарям казаното до сега... прочетете и останалите коментари, те са достатъчно изчерпателни :)))

Гледайте го, за да не съжалявате после :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса филмът, романтична история за първата любов

Любимите ми сцени са след като тя му призна любовта си и той разглеждаше албума си с всички снимки, които и бе направил през годините и бе писал какво се е случило. Тоест през цялото това време ,той също е бил влюбен в нея.Учителката, много ме кефеше тая жена, откачалка от всякъде. А като се сбогуваше със старият учител, уж и беше много тъжно за него ,пък като видя новият даскал и набързо и светнаха очичките :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавно и свежо филмче.:) Страхотна ученическа история за първата любов, много ми харесват филмите на тази тематика.

Малко или много те връщат назад в годините. Главната беше голяма сладурана, евала за упоритостта. Много радваше.

Марио също е симпатично детето. Доволно се посмях, беше наистина много забавен филм.

А учителката просто ми беше фаворит, само като я видех и почвах да се заливам от смях. Невероятен образ беше. :lol:

Чудесно филмче, много забавно и идеално за разпускане.:)

 

 

Само едно нещо ме влудява при всички азиатски филми/сериали - ей значи, като почнат с тази приумица за 10-20...-50-годишна раздяла. След 50 години пак се срещнат и тогава вече могат да бъдат заедно, преди това НЕ. Трябва да мине една "хубава" бройка години, в които да са разделени. И то без особена причина, просто за да ни е гадно. <_<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммного сладки и двамата, по детски наивни, карат те да си спомняш и да се връщаш назад. Момичето /успях да прочета името й правилно от третия път/ претърпя сериозна метаморфоза – от грозно патенце – красив лебед, че даже побеля… Най-много ми хареса като диригентка на оркестъра, убийствена беше. А пък той – все си беше убавец. Учителката – уникална, като едно самоходно неизтощимо булдозерче щъкаше из училището, как успяваше с тия високи токове!  Края беше изненадващ, поне за мен, но много ме зарадва! Филм за разтоварване, оставя те усмихнат и щастлив… Благодаря за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Края с това телевизионно предаване ме подразни изключително много, но дори той не успя да ми съсипе впечатлението от филма

Като изключим завършека, го харесах много . Приятен , неангажиращ,позитивен филм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...