Jump to content

Recommended Posts

With love
С любов
M5seG.jpg
Епизоди: 12
Излъчване:от 14 април 1998 до 30 юни 1998
Рейтинг:17.9

Участват:
Takenouchi Yutaka as Hasegawa Takashi
Oikawa Mitsuhiro asYoshida Haruhiko
Fujiwara Norika as Imai Kaori
Asada Miyoko
Kawaoka Daijiro as Kinoshita Kentaro

Сюжет: Такаши(Такеночи) е талантлив композитор,който не може да напише любовна песен откакто приятелката му Рина внезапно го е напуснала.Всичко започва,когато той случайно изпраща по имейл последната си недовършена творба,на Амане(Танака).Дълбоко трогната от музиката му,Амане му пише.
С всеки следващ имейл,тя излива душата си,без да получава отговор,докато в едно от съобщенията си се подписва:"Teru Teru Bozu".Тогава Такаши и отговаря,питайки я коя е,защото като последен подарък от Рина получава кукла ''Teru Teru Bozu''
*[/size]Teru Teru Bozu(てるてる坊主) е малка кукла амулет,обикновено от хартия или плат,която фермерите окачали на прозорците си ,за да прогонят дъждовните облаци.

Screenshots:

 

xx69s.jpg

 

 

Има си и песничка:
てるてるぼうず、てるぼうず

明日天気にしておくれ
いつかの夢の空のように
晴れたら金の鈴あげよ

てるてるぼうず、てるぼうず
明日天気にしておくれ
私の願いを聞いたなら
甘いお酒をたんと飲ましょ

てるてるぼうず、てるぼうず
明日天気にしておくれ
それでも曇って泣いてたら
そなたの首をちょんと切るぞ
Teru-teru-bozu, teru bozu
Do make tomorrow a sunny day
Like the sky in a dream sometime
If it's sunny I'll give you a golden bell

Teru-teru-bozu, teru bozu
Do make tomorrow a sunny day
If you make my wish come true
We'll drink lots of sweet rice wine

Teru-teru-bozu, teru bozu
Do make tomorrow a sunny day
But if the clouds are crying (it's raining)
Then I shall snip your head off

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и романтичен сериал. Не е нещо невиждано, все пак всички сме гледали "Имате поща" с Том Ханкс, но ме трогна ;) Най-малкото ме върна в добрите стари дни, когато гледах филми по телевизията или си ги носех от кварталната видеотека. А когато ми трябваше някаква информация, питах "леля Библиотеката", а не "чичко Гугъл". Наистина е странно да гледаш колко по-различно е ежедневието ни заради всички модерни джаджи без които не можем, в сравнение с допреди десетина година. Най-интересното беше, че почти всички от героите във филма не ползваха Интернет с извинението, че били заети :rolleyes: Дам... стара класика си е филмчето и ако сте на подходящата вълна, е удоволствие да се гледа. Особено Ютака! :wub: Гледала съм го на още 2-3 места и определено ми допада като актьор. Затова пък главната ми беше антипатична, с физиономия и държане на стресната госпо'ица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах да има толкова стара тема на дорамата. Даже с коментар. От доброто старо време, когато повече хора гледаха японско.

Започнах го заради Ютака, а виждам, че тук са събрали и други познати муцуни  - Оикава, Фудживара, Каваока. Сравнявам го с великолепния Ice world, който още провокира сетивата ми, обаче май това тук ще се окаже чист раманс, въпреки че музикалната тема и леката мистерия с бандата на главния могат да внесат известен живец в цялата история. Няма да се оплаквам и от лошото качество на картината, понеже гледам заради Ютака. Неговото присъствие винаги се усеща, дори когато се вижда размазано на екрана. Този човек е магьосник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първите 2 серии не става ясно, как ще се разберат двамата главни. За момента разчитат на едни лъжливи писма по мрежата. Хаха! И старите компютри.

Остава да направят някаква интрига с парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ютака има награда за най-добър актьор за изпълнението си в тази дорама.

Начална песен:

Една позната изпълнителка е включена с песен. Помним я от друго силно заглавие.

Орига - Sora no Hashi de 

Третото парче е Hymne à l'amour на Edith Piaf.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези двамата затъват и все повече се оливат с въображаемите светове, в които се вкараха. Хаха! Сега пък той започна да си измисля. Така повече се отдалечават, май.

Дали въобще ще успее да напише нови песни?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле! Еп. 4 преобърна всичко! Изненадващо, сценаристите поставиха главните в такива ситуации, които някак ги сближиха.

Как да не му се възхищава човек на Ютака, след като с една целувка разкара дори "конкурент" като Оикава?! Ха!

Ех! Много е размазана картината, но Ютака го виждам в целия му блясък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еп. 5 картината магически се оправи. Вече виждам истински лица на екрана. Усещам и химия. Ютака наистина е магьосник. Може да играе само с очи. Как няма да вземе награда за главна роля? Само като се появи в кадър и запълва цялата картина.

Сега вече главните се омотаха яко. То не бяха статуи на свободата, не бяха френски шансони, не бяха луни. Важното е, че понякога и най-абсурдната история може да звучи убедително на екрана.

Интересно ми е, кой ще научи пръв истината?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jiyuu no megami. Не съм предполагала, че така звучи на японски Статуята на свободата (за японците тя не е статуя, а богиня). Тяхната е построена на изкуствения остров Одайба. Ако бях гледала филма по-рано, щях да знам, къде са били срещите на Ютака. Добре, че имам снимки с нея. Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо приключение е за мен тази дорама до този момент. То не беше размазана картина, не беше чудо. Звукът спря по едно време. Гледах нямо кино. И въпреки това, въпреки клишетата, историята ми подейства. Ясно е, кой е виновен за притегателната сила на заглавието. Остават ми 3 серии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това му липсваше на объркания Хасегава Такаши. Обаждане от миналото. Очаквах го по-рано.

Имам чувството, че тези двамата още не могат да покрият реалните хора с виртуалните.

Трябва да призная, че музиката прави половината филм. Перфектно се слива с излъчването на Хасегава. Сякаш, на пръв поглед, не виждаме външна проява на преживяванията му, а в същото време очите на Ютака казват толкова много. Размазано е, знам, но усещам всички емоции през погледа му. Майстор е Сенсей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Какъв сценичен диалог спретнаха на финала (любопитно е, че тя говореше с официална реч, а той - на опростен японски)! Изненадаха ме. Но мисля, че така беше по-реалистично. 

Много приятни второстепенни герои имаше в дормата. Шефката, Кинтаро и Мидори са ми любимци. В банката не беше толкова интересно. 

Леле! Каори Накамура е Лена. Бях забравила за тази певеца-актриса, която играеше в Black kiss и почина през 2009г. 

Много спомени навява тази дорама...

Музиката е огледало, в което се оглеждат душите на твореца, изпълнителя и слушателя. Истината е, че това заглавие е много по-духовно, отколкото може да си представим. Старо, но докосващо. Тези японци. И клишетата преобразяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запачнях нова дорама с Ютака- Yankee boku ni kaeru. През 2003 г. Е играл учител на размирни тийнейджъри. Един куп познати муцуни има тук. Хаято Ичихара, Юма Ишигаки, Шуго Ошинари, Рьоко Шинохара, Таску Емото, Айба Масаки, Йошио Харада...

Историята напомня GTO и други подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действието се развива в малко градче на о. Хоккайдо.  Всъщност, взето е от истинска история за ученици от малък хоккайдовски град и размириците, коитосъздавт през 1988г.

Големи училищни проблеми показват. Тенденцията преди 20г е такава.

Доволна съм ат наказанията, които им налагат  - обществено полезен труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойкот, игра в и тормоз в училище. Това бяха трите теми, които засегна еп.3. Обаче Сенсей Ютака предизвика сериозно дечурлигата. Счупи и една врата. После си я поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...