Jump to content

Алкохолни традиции в Южна Корея


  

122 гласа

  1. 1. Коя от изброените алкохолните напитки най-често сте срещали в опита си с корейската култура или желаете да опитате...?

    • 소주 [so-ju] soju
    • 탁주 [tak-ju]/막걸리 [mak-geol-li] makgeolli
    • 소주 폭탄주 [so-ju pok-tan-ju] Soju bomb
    • 인삼주 [in-sam-ju] insamju


Recommended Posts

Да си изкажа и аз пиянските тайни:)

 

Любимото ми корейско пиене е Baekseju, или преведено буквално '100 години вино' . Има много приятен нежен вкус и много билки в него, особено жен шен, така че дори претендира за здравсловност. Казвало се така, поради легендата, че който го пие, ще живее 100 години.

 

 

След него е соджуто - чиста класика:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пръв път опитах Соджу и много ми хареса.Мек и приятен вкус,леко сладък.Опитайте го-няма да съжалявате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се включа и аз по темата. Соджу още не съм пробвала, но много ми е любимо едно корейско кайсиево вино. За съжаление не помня наименованието на корейски, но следващият път ще се постарая да го запомня. Съвсем леко алкохолно е, дори по-скоро прилича на сок. Много лесно влиза и не се усещаш кога главата ти почва да се замайва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибавям глас за макули-то като класна напитка!

Опитах го за първи път в корейско село, където си го произвеждат /това, което продават в магазините е подобно/. Прави се от ориз. Има бял цвят /като много разреден айрян/ и вкус, който мога да определя на шера-та от вино, която ние познаваме. Сервира се охладено, в глинен съд, който поддържа хладината и с черпак, за да си отсипеш в купичката, от която ще пиеш. Въпреки, че градуса е много нисък, след 1/2 литър си много приятно замаян. Има същото питие - аналог и без алкохол, за деца и шофьори))) Супер е! В Корея опитах соджу и 40 градусово, но все си бие на водка. Макули-то просто е уникално питие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели на Източна Азия и в частност на "хорошая страна" Корея!

Нов съм тук, но бързам да споделя своя опит със соджу. И аз като повечето от вас се зарибих по тази напитка от филмите - колко пъти любимите ми герои са се напивали с нея в наелоновите закусвални на Сеул! :D

Ще се присъединя към форумците, които определиха вкуса на соджуто като близък до водката - същия вкус, същия аромат, само дето е мноооого разредено за нашия балкански вкус. Братовчеда не на шега че жегна, че съм пиел шльокавица. И прав беше човекът. Соджуто първоначално определено не ми хареса - заприлича ми на водка (а аз не съм водкаджия) и много слабичко, мааму стара!

След това обаче му открих цаката. Соджуто трябва да го пиеш като корейците - на 40-50-грамки и на екс! Соджуто става, като го пиеш бързо (пале, пале) така ти врътва приятно главата, без да имаш тежък алкохолен дъх в устата. Определено ще се ходи до Карфур за още бутилчици!

Колеги, споделете, ако знаете, къде в България и в частност в София могат да се намерят и други корейски напитки? Освен в известния ресторант на ул. "Елемаг" в София, който скоро ще посетя, разбира се.

Хай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз си взех соджу-то от "Карфур" :) поразгледах и бая интересни неща имаше от източнаха кухня в този сектор :) хммм, какво да кажа - пробвах го и не ми хареса чак толкова много... бях чела какво ли не, наистина напомня на слаба водка :D но съм съгласна с теб Zvonko, за да се науча да го пия трябва да е на шотове !!! За да нямаш време да му усещаш вкуса ! За жалост не съм била в Корея (все още!!!), но в Китай алкохолите са също толкова лекички.... бирите им са направо... но пък са вкусни :)

За "Корейската къща" предииии да кажем 2 месеца решихме с една приятелка да го търсим това местенце за да видим има ли то почва у нас все още - резултата беше, че едва го намерихме... хахах в полеви условия и много сняг, ТА пристигнахме весели, че ще ядем корейско и каката ни каза, че готвачката я няма и ако искаме да ядем.... това ще стане след час :D е, останах леко разочарована, но се надявам, че сега вече е чудесно за разходки + това местоположението на ресторанта е на доста хубаво местенце - точно срещу гората :) би било изключително приятно като се позатопли още малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...