Jump to content

Sennen Joyuu (2001)


thedemon1238

Recommended Posts

spacer.png

 

Millennium Actress

Актриса на хилядолетието

 

Истинско име: 千年女優 Sennen joyû

Година: 2001

Режисьор: Сатоши Кон

Студио: Madhouse

Жанр: Драма, Романтичен

Времетраене: 87 минути

IMDB

 

 

 

 

Сюжет:

Актриса на хилядолетието е филм, в който режисьорът Тачибана и неговият асистент, снимат документален филм за легендарна актриса. Популярна в миналото, тя се е оттеглила от публичния живот и изживява старините си далече от хората. По време на интервюто, се разкриват мистериите на нейният живот и тайната на големият й успех. За нея филмите са истинската реалност. Тя живее в тях, търсейки човека оставил й ключ, който отключва тайна, струваща си цял един живот.

:)

 

Личен Коментар:

 

 

Oт 2005-та до ден днешен, това ми е любимият филм. Както повечето филми на Сатоши Кон, тук се губи представа за реалност и истина. Може да се каже че е филм, в който се снима документален филм за актриса, в който се показват другите й стари филми . (Филм във филма във филма :lol:) За техническите качества няма да говоря - филма е съвършен и от към визия и от към музика и от към начин на представяне. Лека му пръст на Сатоши Кон, човека работеше много здраво и изпипваше най-малките детайли. Сигурно за това си отиде рано от тоя свят... Всъщност, за мен този филм е нещо много специално. Той е символ на това, което бях преди време, на това което харесвах. Винаги съм казвал, че този филм е правен точно за мен. Сега вече ми е много по-трудно да повярвам в тази идеалистична любов и това ме натъжава най-много. :( Филмът съм го гледал точно 1 път и половина. Вторият път превъртах, не можах да се наканя да го изгледам, много силно ми действа. За разлика от Perfect Blue (друг филм на този режисьор), който съм го гледал над 7 пъти. Сега като се замисля, си задавам толкова много въпроси. Как се е чувствала тя, докато го търси. Дали наистина е била щастлива и ако не, колко нещастна е била? Този тип любов, където просто се влюбваш в някой, без да се интересуваш какъв е, колко изкарва и т.н.. Да повярваш в невинноста му и в него, просто по интуиция и да го спасиш от полицията. Тя стана актриса, единствено за да го намери и да бъде с него. Навремето искрено вярвах в тези неща и че има такива хора. В живота обаче, понякога нещата стоят малко по различно. Не знам но мисля, че дойде момента да си припомня тези неща. Изведнъж ми се прииска да съм както преди и да вярвам, както тази актриса вярваше. И ако има филм, който да ме излекува, това е Millenium Actress.

 

 

 

:subs: Свали с български субтитри: :click: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно творение на Сатоши Кон! Изключително красив филм!

Една прекрасна история, брилянтна музика и фантастична анимация!

Много динамично се развиваше действието от филм във филм. В един момент нишката на реалността започва да се изплъзва.

Всеки филм, който беше заснела и всяко едно действие в нейния живот беше с единствената цел да го намери.

Вечното търсене и вечната надеждата, че ще го открие...

 

Както тя каза : Важно беше самото търсене. Човек цял живот търси...любим човек, чувство, път, мечта....всички ние сме търсачи...до самия край.... И това търсене, тази мотивация,този стремеж ни тласка напред..... да продължим все напред с надеждата, че ще го достигнем.

И моментът, в който изгуби ключа и изпадна в паника ... бяха й отнели основната цел в живота и тя спря да го търси. Често спираме да търсим, защото или губим надежда или "помъдряваме" и разбираме, че е безмислено това търсене...

 

 

Репортерите, които взимаха интервю от нея вкарваха комични моменти.

Филмите, в които се беше снимала бяха много силни и динамични. Историята е много вълнуваща, истинска и тъжна.

Едно невероятно аниме!

 

Големи благодарности на Демона за препоръката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към позитивните коментари по-горе. Една от най-стилните анимации, които изобщо съм гледал, много мрачна, с динамичен и многопластов сюжет, просто няма и секунда, в която да му е скучно на човек. Палци горе и за чудесните субтитри, защото филмът ги заслужава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

air, наистина си е пропуск. :blush: Веднага ще бъде поправен. Почвам да им правя темички, ако никой няма нищо против. :)

 

А това е Сатоши Кон...просто великолепен! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото и двете имат превод. Кръстници от Токио е на O.DOGG а на Паприка е професионален. Като гледам в биография е включено и Paranoia Agent което има превод от Скитник.

Надявам се информацията да е полезна. Темичките ти са много хубави продължавай в същия дух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал филма веднъж по препоръка. Сега го гледах два пъти :) Ох как ми се иска да напиша един хубав,дълъг коментар,но в момента просто чувствата и емоциите не ми позволяват да го направя. Със сигурност ще го направя скоро,само малко да си подредя мислите. Много въздействащ филм наистина.

Демона и Луната са написали страхотни коментари и за момента ще се задоволя с техните разсъждения върху филма.

Ох,защо няма повече такива филми.

Все още вярвам ,че любовта съществува в най-чистата си и красива форма.

 

...следва продължение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфекционизъм от класа!

Поклон пред таланта на режисьора! Показа на екрана динамика, взривяване сетивата.

Струва си да гледаме този филм днес, когато сме изгубили човешките идеали и ценности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, newage написа:

Здравейте!

Откъде мога да сваля само субтитрите, защото нито един от линковете горе за сваляне не работи.

Подновила съм линковете в описанието. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...