Jump to content

ukio

Recommended Posts

spacer.png

 

Kakurenbo: Hide & Seek

カクレンボ

Година: 2004 (Япония); 2005 (САЩ)

Жанр: фантазия, хорър, мистерия

Времетраене: 25 мин.

Субтитри: Български, руски и английски

Режисьор: Shuuhei Morita

IMDB

 

Резюме

"I never play hide-and-seek at night, even in the bustling streets of Tokyo. If you do, you will be taken away by demons."

Yanagida Kunio, "Yama no Jinsei" (Life in the Mountains)

 

Това кратко аниме е базирано на детската игра отокойо (криеница). Според поверието, когато малки деца играят отокойо край руините на изоставен град, едно по едно, те започватт да изчезват безследно. Смята се, че за тези мистериозни отвличания са виновни демоните или духовете.

Една нощ момче на име Хикора решава да играе какуренбо и влиза в забранената територия на отокойо, с надеждата да открие изчезналата си сестра. Към неговото търсене се присъединяват още герои, всеки с различни подбуди.

Веднъж преминали през вратите на изоставения град, децата са последвани от 4 демона, а накрая, от още един, наречен "то" .

Какво ги очаква в другия свят, където всеки носи маска, за да крие истинската си същност?

Тук ще видите неподражаеми образи и перфектна графика, удивителна CG анимация и възхитителна цветова феерия.

 

Свали с български субтитри: :click:

 

 

Герои:

Всеки от участниците в какуренбо има различни мотиви, за да започне играта

* Хикора - момчето, което търси изчезналата си сестра

* Яймао - най-добрият приятел на Хикора, играещ, за да помогне в издирването

* Ношига - лидер на малка банда. Той твърди, че не се страхува от демони. В неговия отбор са още Тачиджи и Суку

* Инму и Янку - близнаци, които участват заради мистерията

* Соринча - най-тихият член в групата.

 

Демони:

* Кимотори, Читори, Абуратори, Котори

* Они (То) - Демонът, взел лицето на търсеното момиче, носещ маска на лисица.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бачка, ама не знам защо изобщо ползвате този сайт. Направо се вбесявам като ме карат някъде да пускам смс-и или да чакам като гламав, за да ми позволи после да тегля нещо с бавна скорост. Да не говорим за тъпата с-ма на шарето.

Пуснах си анимето, но нещо не може да ме впечатли особено (на средата съм). Плоско и изтъркано като история, анимацията имаше своите силни моменти на няколко места, арт-а не ми грабна окото,а музика така и не чух до момента.

 

Свали и оттук

 

Не е по темата, но днес изгледах това и даже май ще го преведа.

Оценката в IMDB ми се струва напълно реална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса филмчето. :) Беше злокобно с тези демони и герои на които не им виждаш лицата, заради маските. 3D анимацията и арта му пасваха чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...