Jump to content

Jun Ji Hyun (Чон Джи Хьон)


Recommended Posts

Jun Ji Hyun earns a huge profit after selling a building she owned for 14  years | allkpop

Jun Ji Hyun

Име: Jun Ji Hyun (Jeon Ji Hyeon)
Истинско име: Wang Ji Hyun (Wang Ji Hyeon)
Английско име: Gianna Jun

Професия: Актриса и модел

Агенция: Leeum Hashtag
Дата на раждане: 30 октомври 1981 г.
Родно място: Сеул, Южна Корея
Височина: 172 см
Тегло: 48 кг

Кръвна група: B
Зодия: Скорпион
Образование: Dongguk University
Религия: Християнка

Сайт

 

Биография: Започва кариерата си като модел през 1997, след което се появява в няколко тв сериала. Дебюта си на големия екран прави с филма White Valetine, следван от успешния Il Mare. Най-големия успех постига с хита My Sassy Girl, който ѝ донася награда за най-добра актриса през 2002. Следват Windstruck и Daisy, които също са успешни. Като модел тя работи за много модни компании, както и за реклами на мобилни телефони и козметика. 


Филми

Europe Raiders (2018)

Assassination (2015)

The Berlin File (2013)

The Thieves (2012)

Snow Flower and the Secret Fan (2011)
The Last Vampire (2009)

A Man Once A Superman (2008)

Daisy (2006)

Windstruck (2004)

The Uninvited (2003)

My Sassy Girl (2001)

Il Mare (2000)

White Valentine (1999)

 

Сериали

Jirisan (tvN, 2021)

Kingdom: Ashin of the North (Netflix, 2021)

Kingdom: Season 2 (Netflix, 2020) - епизод 6

The Legend of the Blue Sea (SBS, 2016)

Man From the Stars (SBS, 2013)

Happy Together (SBS, 1999)
Fascinate My Heart (SBS, 1998)
The Season of Puberty (MBC, 1997)

 

Коментар от 2008:

Тя ми е първата любима корейска актриса. Гледах ѝ всички филми, без сериалите. Покрай работата си като модел има доста готини снимки в нета. Като я видиш обаче в някой филм, веднага те грабва. Всички са гледали My Sassy Girl, но препоръчвам да се обърне внимание и на другите ѝ филми. White Valentine не си го спомням добре, значи е средна работа, а и Windstruck не ми хареса кой знае колко. Il Mare, Daisy и The Uninvited обаче си струват smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е любима актриса. Гледала съм 5-6 филма в които тя участва, но най-много ме впечатлиха ролите и във филмите Daisy и Windstruck. Страхотен чар и сексапил лъха от нея :)

 

Ето и още няколко снимки

 

 

jeon-ji-hyun.jpg

 

Jeon-Ji-Hyun-Hot-Pictures.jpg

 

JeonJiHyun1566.jpg

 

jun-ji-hyun.jpg

 

Jeon%20Ji-hyun%20Elle.jpg

 

junjihyun-0913-3.jpg

 

junjihyun-0913-13.jpg

 

 

... и едно изключително "горещо" видео

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тя ми е любимата корейска актриса още от 2008г., първата, която ми направи впечатление сред многото "еднакви образи" :D . Интересното е, че само My Sassy Girl ми харесва истински от филмите с нейно участие, но това е любимият ми филм :), пък и корейските филми не са ми силната страна ... изключително рядко е да ми хареса някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и любимки да си имам не мога да отрека, че това е една от най-красивите корейски актриси. Невероятно впечатление ми направи в Daisy. Много нежна и ефирна и един прекрасен модел..

С нетърпение очаквам да я видя в екранизираната версия на "Снежно цвете и тайното ветрило", но първо мисля да купя и да прочета книгата.

Ето трейлъра..

 

http://www.youtube.com/watch?v=6wlk7TsdhsY&feature=player_embedded

 

Snow-Flower-Still-2011.png

 

Очакваме филма от месец юли по кината.

Мацката ще участва и в The Thieves (корейската версия на "Бандата на Оушън").

 

Чон Джи Хьон e наистина прелестна!!!

За мъжката част и най-вече за Демона..

20090511gjec02.jpg

20090718jjh4.jpg

cosmo-jun-2010-pic1.jpg

 

cosmo-jun-2010-pic4.jpg

cosmo-jun-2010-pic3.jpg

cosmo-jun-2010-pic5.jpg

cosmo-jun-2010-pic6.jpg

 

 

И последната й фото-сесия за GUESS..

 

 

20110321junjihyun2.jpg

20110218_jeon_jihyun_guess_4.jpg

20110218_jeon_jihyun_guess_5.jpg

20110218_jeon_jihyun_guess_6.jpg

20110218_jeon_jihyun_guess_1.jpg

20110218_jeon_jihyun_guess_2.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чон Джи Хьон ще се омъжи за приятелят си Choi Joon Hyuk на 13 април в хотел Шила (Сеул). Първоначалната дата е била насрочена за 02 юни, но поради ангажиментa на известната актриса по новия й филм “Berlin”, който ще се снима извън Южна Корея, датата е сменена.

Годеникът известен освен с това, че работи във финасовия отдел на корейски клон на американска банка, е внук на известната южнокорейска дизайнерка на ханбоци и традиционни корейски облекла Lee Young-hee. Честито!

1573fcf775ba71a141c1082e1ac8e34b_large.jpg

 

Първоначалният лист с поканените VIP гости е: Lee Young Ae, Kim Hye Soo, Lee Jung Jae, Han Seok Kyu, Ha Jung Woo, Jang Hyuk, и Cha Tae Hyun.

За самата царемония, очарователната Джи Хьон ще смени 2 тоалета. Освен традиционната булченска рокля, тя ще облече ханбок, специално ушит за нея от бабата на младоженеца.

 

За другият известен и наситен със звезно участие проект на актрисата „ The Thieves” очакваме дата през лятото.

thieves_1.jpg

Десетте професионалисти в бандата, водена от Lee Jung-jae с прякор Popeye, са Kim Yun-Seok - Macau Park, Kim Hye-Soo – Pepsi, Gianna Jun – Anycall, Kim Hae-Suk - Ssipdun gum (chewed gum), Oh Dal-Su – Andrew, Kim Soo-Hyun – Zampano, Simon Yam – Chen, Angelica Lee – Julie, Kwok Cheung Tsang - Johnny.

thieves_2.jpg

 

via: My Daily

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да съживим и нейната тема май.

Нейни фенове казват, че има множество прилики от текущия й сериал с предишни нейни изяви или реклами. Явно е, че актрисата си прави шега със самата себе си и с това, каква е била преди, както и с целия шоубизнес.

Давам за пример нещо по-конкретно - твърдят, че с танца от 7-ми епизод в края пародира нейна реклама за домакински съдове.

Случайно попаднах на нея и... не мога да повярвам на ушите си, затова питам дали и вие чувате същото, което ми се струва, че разбирам от текста на песента...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На песен, в която се пее на френски и български, на японски композитор корейка танцува, за да рекламира немска посуда! ;)

Повече от особена комбинация... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година е направила една страхотна фотосесия за Vogue.

cef021d4832dab47.jpgc7c36c0055af6408.jpg

 

bd835b075ca87054.jpg

9edcc9a99a8d8c92.jpg

f91e3b0079ede75b.jpgb9e9b8c5fa62b8bd.jpg

f722714cd767cf76.jpgdd659d3049cbce87.jpg

60eabe056328f4ad.jpg

 

А преди това пък за Marie Clair

 

0b529b6ad1135b5f.jpgdbfcec7361f984e6.jpg

855fa12bd721e0d3.jpg

 

 

А на тази за In Style на места прилича и на Сонг Хе Гьо

055bc95a1dd81718.jpg

 

8d6d76edd4b74cda.jpg50f45d9a8c39e15e.jpg

0efb0cff85b38777.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много ми прилича на Сонг Хе Гьо, чак ми е плашещо. Сега я гледам в Man From the Stars и се обърках доста стабилно различих я само по бенката. Клипът за тенджерите е просто жесток. В Man from the stars малко ми преиграва на момети, но тя и ролята и е странна. Със сигурност ще изгледам някой от препоръчаните в темата филми преди да направя окончателно извод за актьорските и възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина сега им гледам снимки на двете, доста са различни, но левият и профил на Джи Хьон, погледнат под един определен ъгъл в първата серия на Men from...... много ме обърка  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не споделя за следващия проект на Чон Джи Хьон.  Всички фенове да са пред телевизорите (хм, пред компютрите май е по-точно казано ;) ) на 16 ноември по SBS. Новата й драма ще се казва "Legend of the Blue Sea" и ще й партнира още един доста популярен и любим форумен актьор - И Мин Хо.

Явно авторката на "Мъжът от звездите" Пак Джи Ън и актрисата са станали първи приятелки, след като отново двете са в общ проект. Сценаристката този път се е вдъхновила от корейската версия на легендата за Ариел на чосонския автор Ю Монг Ин. Режисьорът пък е правил с И Мин Хо екшънчето "City Hunter". Всички са си дружки ;)

Джи Хьон ще бъде естествено в ролята на... русалка!? , която ще трябва да се адаптира към градския живот в Сеул, където ще срещне И Мин Хо в ролята на закоравял измамник. Авторката пак ще преплете минало и настояще, както обичаше да прави с живота на Звездолинчо. 

Снимките ще бъдат предимно извън Корея в места като филипинския о. Палао и Испания - все пак имаме русалка, която трябва да плава из лазурносини води :))))) .

 

Скептична съм към русалките, все пак са си част от детския свят, но пък ако авторката повтори добрият разказ от предишния път, може и да се получи нещо за възрастни. Стискам палци Джи Хьон да не попадне в шаблона от предишната си роля, а да видим някоя друга нейна страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 13.01.2014 г. at 6:20 AM, parab said:

Време е да съживим и нейната тема май.

Нейни фенове казват, че има множество прилики от текущия й сериал с предишни нейни изяви или реклами. Явно е, че актрисата си прави шега със самата себе си и с това, каква е била преди, както и с целия шоубизнес.

Давам за пример нещо по-конкретно - твърдят, че с танца от 7-ми епизод в края пародира нейна реклама за домакински съдове.

Случайно попаднах на нея и... не мога да повярвам на ушите си, затова питам дали и вие чувате същото, което ми се струва, че разбирам от текста на песента...?

 

 

Чувам българска реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...