Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Gangster High / 폭력써클 (Pongryeok-sseokeul)
Страна: Южна Корея
Времетраене: 101 мин.
Жанр: екшън, криминален, драма
Година: 2006
Премиера: 19 октомври 2006
Режисьор: Park Ki Hyeong
Сценаристи: Park Ki Hyeong

IMDb

Участват:
Jeong Kyeong Ho като Sang Ho
Lee Tae Seong като Jae Gu
Jang Hee Jin като Su Hee
Yeon Je Wook като Jong Seok
Lee Haeng Seok като Chang Bae
Kim Hye Seong
Jo Jin Woong
Ko Gyoo Pil
и други

Сюжет: Санг Хо, Че Гу и Чанг Бе, както и още три момчета, с които имат една и съща страст - ритането на топка, сформират футболен клуб, наречен "Тигрите". Благодарение на Че Гу, Санг Хо се запознава със Су Хи. Двамата са пълна противоположност - той е примерен ученик и атлет, а тя - лоша ученичка и грубиянка. Но именно техните различия ги събират заедно. Проблемът е, че Су Хи "принадлежи" на Чонг Сук, лидер на тийнейджърска банда, наричаща себе си "Т&Т". Скоро между "Тигрите" и "Т&Т" започва битка, която с времето става все по-жестока. Един ден, по време на бой, един от приятелите на Санг Хо бива сериозно ранен и той решава да поеме по път, от който няма връщане назад...

Лично мнение: Въпреки че като сюжет не е много оригинален (войната между ученически банди не е нещо ново), бих казала, че доста добре е направен. А и актьорите се справиха много добре с ролите си. biggrin.gif
Режисьорът е наблегнал повече върху приятелството между момчетата и изборите, които правят. Изключително мрачен и на моменти тъжен филм, с доста бойни сцени и много кръв.

 

 

:essubs:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето е много добро! По- различно ми беше. Много силно е акцентирано върху темата за приятелството, това бе и смисъла . Има много бой и кръв(такива филми са ми слабост), но сцената в билярдната зала беше по- брутална от това което съм гледала в повечето гангстерски филми. Признавам не очаквах такъв край, хареса ми!. Чанг Кюнг Хо направи много добра роля. Накрая, сцената дето ритат ми хареса много, особено като пуснаха песента на Луи Прима biggrin.gifwink.gif
Като цяло 8/10, щото можеха по- добре със саундтрака, макар че една от песните( сцената в билярдната) беше много добра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, такъв брутален бой /и не само последния/ досега не бях гледала, давам му 10. В един момент не знам как се оказа, че съм изгледала повечето филми, не сериали /без да съм целяла точно това/, в които играе Чанг Кюнг Хо, и всичко ми е харесало, особено играта му - тя винаги е отлична, а ролите му интересни и различни. И ме хвана яд, когато разбрах, че и той отбива военната си служба.

Филмът наистина като сюжет не е нов, но е заснет много добре и всички се раздават максимално, като истински "Тигри". Препоръчвам го на всеки, който харесва този вид филми. Просто е задължителен! Не е от тези, които ще забравиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова се чудех дали да го гледам тоя филм.. сега се чудя, как може да съм толкова глупава, че не съм го гледала по-рано..

Много добър филм, страшни тупалки, историята е оста добра, а и актьорите се справят супер с ролите си.. Бе, въобще, заслужава си да се гледа тоя филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за забавянето, но така или иначе, българските субтитри са вече факт. Така че, който харесва играта на Чанг Кьонг Хо (аз - много), може да гледа. Силен филм. Началото е безгрижно, краят -

Off Topic

брутален и безнадежден.

Не го изпускайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръв, бой в стил стил Южна Корея ( без никакви огнестрелни оръжия) е точно по моя вкус. Темата за приятелсвото много ми хареса, не случайно щастлив човек е не този който има много приятели, а който има малко приятели, но знае, че са истински, а много малко хора биха направили това което тези момчета сториха в филма.Но от другата страна като отговаряш на огъня с огън накрая става един голям пожар в който може дори и ти да изгориш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...