Jump to content

Recommended Posts

Cinderella's Sister

spacer.png

 

Алтернативни заглавия: Cinderella Unni / Cinderella's Sister / Cinderella's Like Fate
Епизоди: 20
Телевизия: KBS2
Период на излъчване: от 31.03.2010 до 03.06.2010, всеки сряда и четврътък
Режисьор: Kim Young Jo
Сценарист: Kim Kyu Wan

Участват:
Moon Geun Young - Eun Jo
Seo Woo - Goo Hyo Sun
Chun Jung Myung
Taecyeon (2PM) - Jung Woo

Сюжет:
Историята на Пепеляшка, но в съвременен вид.
След смъртта на баща ѝ, Го Хьо Сон остава да живее с мащехата си и доведената си сестра, които през цялото време се държат лошо с нея и я унижават. Години по-късно тя решава да отмъсти за причинените ѝ злини. Тук историята поема завой, разказвайки ни приказката от гледна точка на злата сестра - Ън Джо, изиграна от Мун Гън Йонг, и обяснява причините за нейното поведение.
 

Онлайн с :subs: :click:
С английски субтитри (с регистрация)
С руски субтитри (с регистрация)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главният герой хваща окото без съмнение, въпреки че не съм го гледала другаде, но на мен най-голямо впечатление ми направи актрисата. Някъде четох, че нея по принцип я спрягат като nation's little sister( което веднага ми навя спомени за една друга национална фея) и това е първата й роля на лошо момиче.

Не знам, видът й определено е интригуващ на фона на женствените и перфектни момичета от мелодрамите и ми е адски любопитно как ще се представи

ето какво имам предвид:

ec3935298639c3ee.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля и аз да видя за какво става въпрос..не само заради младока от 2PM..и другият господин съвсем скоро

излезе от казармата и това ще е първото му "докосване" с публика и рейтинг отново, та да видим.. Smile

А за Moon Geun Young какво да добавя, тя е доста интересна визулно - не е типичната красавица,

но е много чаровна и сериозна актриса, има присъствие пред камерата, четох нещо за Хепатит A и

малко отлагане на снимките, но явно всичко е наред с нея...за което се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата преса в Корея е разгорещена от днешните кадри и спортни умения на Taecyeon, тц,тц,...

То този сериал вече има рейтинг, преди да е започнал :green:

Гледам, че датата на първата серия съвпада с един друг, очакван и от нас сериал, та борбата ще е

безмилостно жестока.

Дано само оправдае очакванията ни....

Поне момчето е супер форма и си струва да се види ;)

2010031519594110011.jpg

2010031519594110012.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих искала да коментирам първоначалните си впечатления от драмата.

Много съм развълнувана от 4-и епизод. Може би защото видях и Таек, който съм убдена,

че ще повлияе на всички дами, които гледат сериала.

Бих казала, че това е една изключителна драма. Една от малкото, която залага на плавно начало

и постепенно развръзката в сюжета се разкрива за зрителя. Взаимоотношенията между двете сестри толкова

се напекоха, че видяхме един хубав двубой, в който победеният се оказа победител.

Както се очертават нещата скоро ни предстои и много любов на талази, омешана със много завист и яко надлъгване.

Но също така амбицията и стремежа на героините се пренася не само на лично, но и на професионално ниво.

В бъдеще ще видим битката между две преуспели всяка във своята сфера дами.

Бих посъветвала всички бъдещи зрители да изгледат сериала на един дъх когато излезе изцяло,

но се страхувам, че тогава няма да усетят изцяло атмосферата и напрежението, което със

всеки изминал епизод нараства главоломно. Така че мазохистите като мен няма какво повече да му мислят :hehe:

Ех, Taek, Taek, какво ще правя цяла седмица докато дойде време пак да те видя :scratch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Длъжна съм да кажа, че драмата не е за всеки, има нещо дръзко, специално и различно,

да не кажа шантаво на моменти (и в сценария, визията на героите и в самите роли), или поне

така ми влияе на мен до тук.

Но в никакъв случай не е безинтересна или загуба на време. Просто по-предвидимото от плота

и заглавието на сериала е супер засукано, а героите са непредвидими и те карат да се люшкаш в избора,

да ги харесваш или неодобряваш на моменти. Драмата има повече предимства, отколкото недостатъци,

най-вече в това, че тук образите на героите са "сродни" в това което преживяват - някак като страдащи души..

а в това за мен има доста болка, но и доза чар.

Най-накрая видях Таек и то по потник и мирясах...въпреки грозната оръфана прическа,

е очарователно момче и чакам действие, за да го похваля....а диалекта много му ходи,

както и отдаването на чест...

Не мисля, че са за спойлер..а за лека нощ! :green:

cs07_1.jpg

cs07_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наваксах с епизодите и трябва да кажа, че след третия еп. тотално се влюбих в сериала! Първо едно огромно БРАВО на актьорския състав, всички се представят отлично, силно съм впечатлена от Moon Geun Young свалям и шапка на това момиче, невероятна е! Героите са доста реалистини и трябва да им призная, добре са се справили сценаристите, монолозите са едно от нещата, които ми направиха голямо впечатление в сериала. Историята се развива добре даже на някои моменти е доста непредсказуема, само се надявам спойлерите, които четох да не са истина, опасявам се да не развалят хубавия сериал с излишни мелодрами ( не че досега е много позитивен) но допълнителни клишета не са нужни..

Таек ми харесва как се представя, но героят му ми мяза на изгубено зайче, голям е сладур и ми е жал, че няма да му излезе късмета и ще си остане в приятелската зона..

А колкото до горделивите влюбени - Eun Jo и Ki Hoon, ако скороо не се съберат имам чувството, че ще се избият, или самоубият...има време още 12 епизода Very Happy

И така и не разбрах защо сериала е с това име, но..а и имам чувството че Hyo Sun е абсолютно безхарактерна и изключително много ме дразни особено като реве през 5 мин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала беше много интересен и имаше доста драматични моменти. Сюжета ми хареса, каста също беше на ниво, но няма да се нареди сред любимите ми.

Винаги съм имала много противоречиво мнение за Moon Geun Young. От части, може би заради нея, отлагах сериала толкова време. На моменти ми харесва, на моменти не. Има странно излъчване и черти, които не ми допадат, но в същото време е адски различна и неусетно ме увлича в играта си. Играе наистина добре. След като изгледах сериала не мога да си представя някой друг в ролята на Ън Джу. Пресъздаде страхотно нейния образ. Много трогателна линия се заформи около нея още в началото. Винаги съм си падала по драматични и измъчени персонажи, тук също почти веднага симпатизирах на Ън Джу, макар че доста често ме изкарваше извън равновесие. Хьо Сон също ми беше симпатична. Не мисля, че е безхарактерна. Просто за разлика от Ън Джу не криеше чувствата си и се вкопчваше в нещата, в което няма нищо лошо. Все пак всеки избира начина, по който да се справя с проблемите си. Поставих се на мястото и на двете и разбрах, че всяка беше права сама за себе си. Ужасното поведение на Ън Джу беше щита и към света. Колкото повече време минаваше, стената, която изграждаше около себе си, ставаше все по-дебела и на хората им беше трудно да вникнат в средата и, в сърцето и, да я разберат. Хьо Сон също изграждаше своя защита. Макар да беше презадоволена, любовта на майка и и липсваше. Затова и толкова лесно се привърза към Канг Сук. Единствено Хонг Ки разбираше и двете, но вниманието му се спря на Ън Джу. Да, тя наистина беше интересен за тяхното обкръжение типаж, но според мен наистина беше малко нечестно почти цялото внимание към нея. И все пак тя продължаваше да се държи дръпнато с хората. Хьо Сон се опита да я приобщи, но нищо не се получи и при това положение обтегнатите отношения помежду им бяха съвсем нормални. Не оправдавам историята с писмото и постоянните ревове на Хьо Сон. Беше манипулаторка и се държеше така, защото според нея това беше единствения начин да привлече вниманието около себе си. Хонг Ки беше повратната им точка. Харесаха ми отношенията им с Ън Джу в началото. Една от любимите ми сцени беше, когато я гонеше и косата и се спусна, а после и в последните две сцени. С Хьо Сон също имаха хубави моменти. И той беше интересен образ. Един от любимите ми персонажи беше баща им. Страхотен актьор и страхотна роля. И Ми Сук и тук беше отрицателна героиня. Много и отиват такива роли. Канг Сук беше много противоречива. През целия сериал не можех да я понасям, но в последните епизоди с отношението към момиченцето на приятелката си, спечели уважението ми. Коментирах всички и нарочно оставих Таек на последно място. Оу, изпълваше ми душата всеки път, когато го видех. Игра много добре. Жалко, че не бяха наблегнали толкова на него. Героя му също ми беше много симпатичен с искреността си, добротата си и чистата си любов към Ън Джу.

Като цяло сериала заслужава да му се отдели време. Има какво да се види :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо го привърших. Какво да кажа , останах без думи за пореден път. Това е можеби един от най-завладяващите сюжети който съм гледал. Филма може да докосне всеки. Не знам заради музиката ли или кое но на моменти наистина се чувствах като в приказка , но не от онеси приказки за Пепеляшка , а приказка в която са вплетени много съдби , в която драматизма в съдбите на всеки от героите стоеше до самия му край , до онази последна прегръдка. Всеки може да намери за себе си различни истории в този сериал , както и различни поуки.

По-натам може да напиша още нещо , след като мине малко време.

Сериала определено си заслужава да се гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е просто ненормален. Невероятен е! Честно да си кажа, толкова ми хареса и въобще толкова много неща ми хареса във филма, че не знам от къде да започна и дали да започвам въобще. Актьорският състав беше невероятен, а характерите, които пресъздадоха бяха просто разтърсващи. Единственото, което до някъде не ми хареса бе, че по средата някъде много ми ги протакаха нещата с тая фабрика.
Имам един въпрос към тези, които са гледали филма. Гледам снимките, които сте постнали, даже и в спойлера при заглавието, но аз никъде не видях подобна сцена. Има ли шанс да е някаква по-различна версия. Още повече, че това, което пише в резюмето много много не се случи.Нямаше особени отмъщения, освен когато се разправяха с майката. А и снимката, на която тя е с бутилка в ръка и крещи нещо - при мен това го нямаше...та се чудех дали не е нещо друго, което аз съм гледала.
Много ще се радвам ако някой успее да ми отговори на въпроса unsure.gifsmile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези снимки са от промоционалното клипче, което беше пуснато преди началото на драмата. И аз очаквах да ги видя в действието, но ги нямаше.

Интересното тук беше това, че наистина е използвана идеята за Пепеляшка, само че историята е интерпретирана по много по-различен начин. Сцените, касаещи семейните отношения бяха най-въздействащи.

След Хензел и Гретел и Сестрата на Пепеляшка, каква ли роля очаква Cheon Jeong Myeong в бъдеще?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано започнах сериала заради ето това клипче. Не че съжалявам - напротив, бих го гледала още веднъж с огромно удоволствие. Обаче съм силно изненадана как тези сцени са съвсем различни и представят една съвсем различна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано започнах сериала заради ето това клипче. Не че съжалявам - напротив, бих го гледала още веднъж с огромно удоволствие. Обаче съм силно изненадана как тези сцени са съвсем различни и представят една съвсем различна история.

 

За мен пък това клипче показва същата история , само че разказана с по-силно изразени сцени. Всяка си има свое послание и показва доста голяма част от характера на всеки от главните герои. И аз бях много изненадат когато не видях нито една от сцените във филма, защото повечето трейлъри точно това показват, а тук са се постарали да разкажат историята в един по-различен трейлър и определено много добре са си свършили работата щом кара хората да почнат да гледат този невероятен сериал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moon Geun Young ми е любимата актриса.Супер мн ми хареса сериала,следях си го от самото начало.Още повече че Тек участваше.Драмата не е излишна и сериала е направен наистина много добре.Да кажа честно незнаех кого да съжелявам по напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък коментирам сериала чак месец,след като съм го изгледала....Когато всички емоции са позатихнали и мога да оценя трезво, какво ме е впечатило.Прекрасен сериал....помня толкова сцени.Дори мудната част се оказа,че ме е впечатлила.Точно как се прави виното,как сестрата на ''пепеляшка''си намери мястото и разбра къде й е силата,колко се опитваше да се прави на силна....Как ме дразнеше малката,която плачеше през 5 минути,просто търсейки внимание,а просто имаше нужда от любов и съчуствие.....С други думи,сега мога да го препоръчам на всички,с чиста съвест :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това е може би най-хубавия сериал, който съм гледал от тази година. Началото ми напомняше малко на първите 4-ри епизода на Tree Of Heaven, като атмосфера. Някакво супер тъжно и подтискащо, но в същото време, нещо което героите ще си спомнят с умиление в бъдеще.  Невероятно игра на двете главни актриси. Много реалистични персонажи пресъздадоха. Хубавите диалози и интересните реплики също присъстваха в изобилие. 

 

Изобщо много съм доволен. Но колкото и да съм доволен, също толкова ме е яд и за пропиляния потенциал. :)  До 11-12-ти епизод, беше невероятно. Напомни ми на първите месеци, когато се запалих по корейските сериали. Тогава когато си лягах изтощен при изгрева на слънцето, след 5-6 часов нощен маратон. Създава се едно невероятно напрежение и любопитство, в очакване какво точно ще се случи. След 12 епизод обаче ясно се вижда, че сценаристите не са знаели накъде отиват. Темпото се забавя, сякаш в опит да се намали очакването на зрителя и в крайна сметка не се случва кой знае какво.  Сякаш сценаристите са се карали с най-различни хора, как да продължат сюжета. Били са притискани от различни фактори, като цензора, аудитория, рейтинг и накрая се е стигнало до това, на което ставаме свидетели. Разбира се това не мога да го считам за минус, след като го има във всеки един сериал напоследък, но пак ме е яд. :) Представях си разни сцени от "лъжливия" трейлър. Искаше ми се да видя как малката нуна откача и тръгва да си отмъщава.  Уви, всичко се разви по доста нормален начин. Точно като в реалния живот, а не като в корейски филм или приказка (както ми се искаше).    :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сериалчето беше хубаво, да беше различно от стандартните, да имаше нещо ново, да двете главни бяха супер и играха на ниво, да отношенията бяха трудни, сложни и заплетени,................................,но на мен лично нещо ми липсваше.

В началото всичко тръгна доста добре, но някъде по средата нещо не им се получи. За мен, не бяха развили достатъчно всички линии, по които тръгнаха. Определено нещо липсваше и накрая не стана.

И колкото и да е тъпо - все още ми седят последните епизоди в лаптопа и все не мога да им се наканя.

 

Но, ако някой иска нещо различно, то това си заслужава.

 

p.s. тук определено повече се получават нещата, отколкото в Кайн и Авел (въпреки идеалният Со Джи :))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво сериалче, добре се справиха всички с ролите, имаше доста силни и драматични моменти, Moon Geun Youn много ми хареса в това си амплоа, гледайте го, няма да съжалявате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтдавна не ми беше харесвал корейски сериал толкова. Напоследък всичките ми се бяха сляли в една хомогенна маса боза, но тази разчупи еднообразието още от първи епизод. Очаквах, че щом заглавието й е толкова захаросано и играе Мун Гън Йонг (която бях гледала само в Мери-то), то това е залог за лековата комедия, но бях сгрешила сериозно.

 

Драмата е силна сплав между прекрасен сюжет, изключителна актьорска игра, добра режисура, изпипани образи и плавно развитие на историята.

Свалям шапка на актьорите - макар че не мога да кажа, че някой от тях ми е бил твърде симпатичен, влязоха в образите 100-процентово. Особено впечатление ми направи Мун Гън Йонг - такива микроемоции, такова разбиране на образа, който играе, че просто беше перфектна.

Другите актьори също бяха много истински.

Интересното е, че името е толкова приказно, а за първи път виждам толкова емоционално издържани образи - хора, които са от плът и кръв, които са егоисти, но могат да обичат, хора, наплашени от живота, изградили стена около себе си, която бавно-бавно разрушават. Истината е, че ми се искаше емоционално да растат по-бързо или да се променят по-рязко, но в крайна сметка точно това прави тази драма реалистична.

 

Може би само последните 2-3 епизода нивото поспадна 1 идея, но пак ми харесаха.

 

Определено съм много доволна и ако трябва да я оценявам тази драма, давам й 10-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...