Jump to content

Miura Shohei (Миура Шохей)


pamity

Recommended Posts

Miura Shohei

spacer.png

 

Име: 三浦翔平 (みうら しょうへい)/ Miura Shohei
Професия: актьор и модел
Дата на раждане: 3 юни 1988 г.
Място на раждане: Токио, о-в Хоншу, Япония spacer.png
Зодиакален знак: Близнаци
Кръвна група: А
Височина: 181 см
Агенция: Burning Productions
Хоби: Сърфинг, туризъм, различни видове спорт
Shohei Miura Official Site

Семейство: женен за актрисата Kiritani Mirei (2018), син (2020)

Филми:

Usogui (2022) като Ikki Sadakuni
Tengaramon (2020) като Ryoma Sakamoto

Daytime Shooting Star | Hirunaka no Ryuusei (2017) като Satsuki Shishio

Kanojo wa Uso o Aishisugiteru (2013) като Shun Sakaguchi
Umirazu 4: Brave Hearts (2012) като Takuya Hotori
Umirazu 3: The Lаst Message (2010) като Takuya Hotori
The Chasing World 2 (2010) като Hiroshi Sato
Gokusen: The Movie (2009) като Shunsuke Kamiya

Сериали:

Host Souzoku Shichaimashita | My Host Club Inheritance (2023) като Naoki

Yawao and Katako | Yawao to Katako (2023) като Rikuo Koyanagi
From Me to You: Kimi ni Todoke (2023) като Kazuichi Arai
New Nobunaga Chronicle: High School is a Battlefield | Shin Shinchokoki (2022) като Masamune Date
Police In A Pod | Hakozume: Tatakau! Koban Joshi (2021) като Seiji Minamoto

Ano Toki Kiss Shite Okeba (2021) като Haruto Takamizawa

Okane no Kireme ga Koi no Hajimari (2020) като Ken Saotome

M Ai Subeki Hito ga Ite (2020) като Masa

Wake Atte Kasei ni Sumimashita: Erabareshi 4nin (2020) като Ren Kisaragi (епизод 6)
Alive: Dr. Kokoro, The Medical Oncologist | Alive Gan Senmoni no Karute (2020) като Ryuichi Sekikawa
Legal V Ex-lawyer Shoko Takanashi | Rigaru V: Gen Bengoshi: Takanashi Shoko (2018) като Akira Kayano
Ms. Justice | Seigi no Se (2018) като Hitoshi Otsuka
MPD: Animal Unit | Keishicho Ikimono Gakari (2017) като Kazuo Ishimatsu
Fugitive Boys | Boku-tachi ga Yarimashita (2017) като Naruo Iimura
Winter, Grasping Love | Ubai Ai, Fuyu (2017) като Kota Okugawa

A Girl & Three Sweethearts | Sukina Hito ga Iru Koto (2016) като Chiaki Shibasaki

Please Love Me! | Dame na Watashi ni Koishite Kudasai (2016) като Daichi Mogami

Angel Heart | Enjeru Hato (2015) като Liu Xin-Hong

Hotel Concierge (2015) като Kazuma Honjo

Ghostwriter (2015) като Futo Oda

Gokuaku Ganbo (2014) като Kazuma Takemoto

Ashita, Mama ga Inai (2014) като Locker
Shomuni (2013) като Daisuke Samon
Saki (2013) като Hayato Nitta
Tokyo Zenryoku Shoujo (2012) като Daisuke Tamagawa
Beautiful Rain (2012) като Akio Katsuta
Cleopatra na Onnatachi (2012) като Shoji Tomisaka
Hungry! (2012) като Taku Hiratsuka
Hanazakari no Kimitachi e (2011) като Shuichi Nakatsu
Shima Shima (2011) като Gai Tamabuki
School!! (2011) като Motoki Yuichi
Tumbling (2010) като Ryosuke Tsukimori
Giragira (2008) като Shoji
Sky of Love | Koizora (2008) като Nozomi
Gokusen 3 (2008) като Shunsuke Kamiya

Тв филми:

The Fugitive | Tobosha (2020) като Wataru Kamoi
Kyojo (2020) като Jun Kusakabe

Toilet no Kamisama (2011) като Daisuke
Gokusen 3 SP (2009) като Shunsuke Kamiya

Театрална сцена:
Samurai 7 (2010) като Katsushirou

Шохей като вокалист на рок-групата Crude Play във филма The Liar and His Lover (2013)

 

 

Снимки:

 

 

cccd5bf228373c90.jpg

21d3e3009f8e3396.jpg

f090babacc4b7d65.jpeg

2ed4e32e559f0cb3.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година се снима в продължението на Real onigokko.

Направи и дебют на голямата сцена със Самурай 7. Кацуширо беше героят му. Дано да го е изиграл токлова добре, колкото Хиджири преди него.

 

d3ea10497c597a0c.jpg

b867802f10b8ed63.jpg

e7ee437abe0361ab.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото не можех да го гледам, а сега се усмихвам само като чуя името му. Грабна ме в Tumbling - тотално промених мнението си точно с тази негова роля. С Кенто бяха голям тандем. В Giragira много ми допадна неговия герой - добрия, мил и забавен Шоджи, който винаги е готов да помогне на всеки. Hana Kimi 2011 се оказа голямо разочарование за мен, изгледах го само заради него и Рен. Shima Shima - нищо против нямам и на мен така да ми "лекуват" безсънието. Gokusen 3, Koizora, Toilet no Kamisama са част от другите заглавия, в които съм го гледала.

Имам слабост към прическите му, но не винаги към цветовете, които си избира (или му избират).

 

Какво предстои с Шохей? Дорамата Hungry! (2012), която ще стартира по Fuji TV на 10-ти януари. Той в ролята на вокалист на рок бандата на Мукай Осаму, който ще се изявява и като готвач в семейния френски ресторант на лидера си.

Японският рок се среща челно с френската кухня.

 

Сетих се днес да се разпиша в темата на Шохей, защото наскоро изгледах с него Umizaru 3: The Last Message. За ролята тук той е получил и наградата "Rookie of the Year" на Japan Academy Prize. Филмът не ми хареса, доста слабо издържан да не кажа и по-силна дума. Интересно ми беше да видя обаче този завод за добив на природен газ, построен в Японско море. Шохей, Шохей и защо е бил отличен с наградата? Ами и на мен ми стана странно... Ролята му не беше голяма, вярно имаше два-три силни момента, особено в сцените, в които неговият герой трябваше да покаже хладнокръвие и да действа бързо, защото е спасител - добре ги изигра, но като цяло ме остави в недоумение защо е бил награден в началото на тази година, точно за тази роля.

Млад е и тепърва се учи, дано и да случи на добри роли в киното. Следя с интерес кариерата му, следя и изявите му като модел. Ще видим с какво още ще ни изненада през 2012 г. Ganbarimasu!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rie, защо не ти хареса в римейка на Хана Кими?

Според мен той направи много добра роля там. Естествено, че Томата е незаменим като Накацу, но пък Шохей го изигра отново доста оригинално, но по свой начин. Всъщност аз само заради него и още няколко хлапета се насилвам да догледам римейка. А и това бе първата му по-главна роля. Всички останали са доста второстепенни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прочела внимателно. ;) Никъде не съм написала, че Шохей не ми е харесал, дори напротив - той ми бе един от стимулите, за да изгледам до край сериите. От него останах приятно изненадана.

Не ми хареса като цяло самата версия. Може би и прекалено сравнявах с Hana Kimi (2007), знам ли, но останах разочарована.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно са ми симпатични The Bawdies и аз много се зарадвах като видях новината. Японските Бийтълс.

Изобщо това ново сериалче с Шохей и Осаму се очертава като много интересно заглавие.

 

Снимки на Шохей:

 

 

 

tumblr_luapvnPbUN1qizh5so1_500.jpgtumblr_luapuwui2r1qizh5so1_500.jpg

 

35akc2b.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да гледам SCHOOL!! (2011) - последното ми заглавие с Шохей и вече напълно затварям кръга с негови дорами и филми. Изгледах всичко и сега вече очаквам новите заглавия през 2012 г., като естествено започвам с Hungry! на 10-ти януари.

Дорамата е интересна за мен, а Шохей е в ролята на учител... Много добре му стоят и очилата. Свикнала съм да го гледам все като немирен ученик, а тук в коренно различна роля, по подобие на Харума в Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta. Интересно е също и какво се случва в прогимназиалните класове.

 

Преди няколко дни завършиха снимките на Brave Hearts: Umizaru, който ще излезе през юли 2012 г. Филмът е продължение на Umizaru: The Last Message (2010), а Шохей отново в ролята на спасителя от бреговата охрана Такуя Хотори.

 

Снимки

 

 

 

2w24dp1.jpg

 

tumblr_lwi98tkgj01qb5rymo1_500.jpg

 

tumblr_lwi909loWz1qb5rymo1_500.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изгледах и трети епизод на Hungry! вече с английски субтитри и останах изключително доволна от огромната порция "Шохей Миура", която получих, за сметка на двата първи епизода, в които той се появяваше за кратко.

Стана ясно и какъв точно ще го играе той в ресторанта. Естествено героят, който ще се усмихва най-много (той това го умее перфектно), който ще внася настроение и ще привлича клиентите (най-вече жени) с чара си (напомня ми и за ролята му в Giragira). Усетих, че ще има закачка между него и Миори, но ще видим какво ще се случи по-натам в сериите.

Определено стана много интересно и с неговото включване в ресторанта.

 

Шохей в Hungry!

 

314864bc6ae9c3a2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95bb2b3b7f42282c.jpg

Очаквам с нетърпение включването му в Hungry!

Преди няколко дни изгледах втория стейдж на Самурай 7. Шохей играеше ролята на Кацуширо. Попадали ми бяха кадри от първата продукция, в която същата роля се е изпълнявала от Хиджири Шинотани. Хиджири има по-дълъг опит в сценичните представления от Шохей и според мен повече пасва на образа. Шохей беше и малко по-висок от необходимото, но въпреки леките несъответствия, си личеше че дава всичко от себе си на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни излезе новината, че през април по NTV ще стартира нова дорама с участието на Миура-сан - Cleopatra na Onnatachi. Шохей ще си партнира с Рюта Сато, Кии Китано и Го Аяно. Дорамата е определена в жанр - човешка драма, а действието ще се развива в клиника за естетична хирургия.

Шохей и клиника за естетична хирургия... Интересно. От ресторанта направо в клиниката. Пляс.

 

Продължава да снима усилено и това много ме радва. Hungry! ще свърши в средата на март, а само няколко дни по-късно отново ще го гледамe на малък екран.

Много се забавлявам с неговия герой Таку Хирацука в Hungry!. Порцията смях е гарантирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Огледалце, огледалце, я кажи. Огледалце, огледалце, не лъжи..."

 

Cleopatra na Onnatachi - новата дорама с Шохей стартира на 18 април (сряда) от 22:00 ч. по NTV.

 

0209c26296a29c8d.png

 

Сериалът е издържан в жанр, който е любим за мен при японците - човешка драма. Гледала съм много стойностни заглавия. Не зная обаче какво да очаквам тук, какво точно ще се случва в тази клиника за естетична хирургия. Шохей е в ролята на млад лекар... И него го облякоха в бяла престилка.

В Hungry! участието му е едно от малкото неща, с които ще запомня цялата продукцията. Винаги усмихнат и забавен. Радваше ме.

 

Преди броени дни се проведе благотворително шоу на Non-no. Много познати лица участваха в него - освен Шохей се появиха и Тори Мацузака, Коджи Сето, Юске Ямамото, Шунджи Игараши и др.

 

6d50d82d2c5b6643.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шохей ще го видим на малкия екран и през юли месец, когато започва новата

дорама на Fuji TV - Beautiful Rain.

В нея ще участва още: Toyokawa Etsushi, Ashida Mana, Denden, Kanie Keizo, Yasuda Ken и др.

Повече информация може да получите от официалния сайт на дорамата - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi Omedetou, Miura Shohei!

 

Да е жив и здрав! Все така усилено да продължава да снима. Beautiful Rain го очаквам с интерес, а освен Шохей участие ще има и Асая Кимиджима. Дано си струва с тези двамата тази нова японска продукция...

Cleopatra na Onnаtachi го зарязах на 3-ти епизод, но може би ще го приключа, когато излязат всички епизоди. Жалко, че участието на Шохей в тази дорама не е голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d70f6361ffeae6a1.jpg

Асаяяяяяя! Наистина ли?

Изпревари ме! Да се разпиша и аз в темата на днешните рожденици, които не са никак малко.

Otanjoubi omedetou!

Ето ги с Томо, родени на една дата и участвали заедно в Хана кими.

b34a3e6c13737feb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beautiful Rain (2012), новия сериал с участието на Шохей стартира на 1 юли по Fuji TV от 21:00 ч. Имам много големи очаквания за този сериал и дано не ме разочароват японците.

 

Историята: Мана Ашида е в ролята на дъщеря, която подкрепя своя баща (в ролята Ецуши Тойокава) диагностициран с Алцхаймер.

 

Самата история е издържана в любимия ми жанр при японците - семейна драма, но не мелодрама, предполага за мен едно удоволствие като зрител. Познавайки продукциите на японците, не мисля, че ще наблегнат на драмата, по скоро очаквам да ни покажат колко важно е семейството, подкрепата въпреки всичко, което се случва и трудностите пред, които сме изправени.

Интересно е, че Шохей ще е третото главно действащо лице в продукцията. Колкото повече Шохей на екран - толкова по-добре. Допълнително удоволствие за мен като зрител ще е освен участието на Асая Кимиджима, но и на мъничкия Серай Такаги (познат от Zenkai Girl (2011) като син на героя на Рьо Нишикидо). Тези две малки усмихнати фъстъчета - Такаги-сан и Мана Ашида, заедно с невероятния актьор Ецуши Тойокава, а в допълнение Шохей и Асая. Дано, дано, даноооо, не ме разочароват, защото ми станаха много фаловете от японците тази година, от все хвалени и обещаващи заглавия.

Beautiful Rain заема мястото на Hayami-san to Yobareru Hi (2012) в неделната вечер по Fuji TV.

 

Преди броени дни (бел.ред 19 юни) в Япония се състоя и официалната пресконференция на Umizaru 4: Brave Hearts (2012), който излиза в Япония на 13 юли. Шохей естествено като част от екипа на този филм присъства на събитието.

 

Снимки от събитието

 

Постер в сайта на Beautiful Rain (2012) и тъй като не открих снимка на Шохей, ще публикувам снимка с мъниците - Серай и Мана. Невероятни са тези хлапета, а Шохей ще си партнира с тях на екран.

 

210d47b6da1de3d2.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, само да не прекалят с драматизма, че тази част от резюмето хич не ми харесва! Искам нещо повече! Повече да дават хлапетата и Асая, че само заради тях ще чакам това заглавие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма все още тема този сериал във форума, за това ще се отчета в темата на Шохей, като един от главните герои в продукцията.

 

Beautiful Rain започна много добре. Току-що приключи излъчването на първи епизод по Fuji TV. Историята е точно по мой вкус, а Ецуши Тойокава с много силно изпълнение.

Много, много Шохей Миура на екран, казвам това за почитателките му. Радостно е. Шохей и в ролята на Акио, колега и приятел на героя на Ецуши Тойокова. Заразителната усмивка не слиза от лицето му. Добра и чиста душа. Точно такъв е за мен и самия Шохей.

Малките фъстъци - Мана Ашида и Серай Такаги до тук правят отличен дует. Такаги-сан е и в ролята на бейзболист, всъщност Тойокава-сан е треньор и по бейзбол в свободното си време. И не мога да те отбележа полицай Асая Кимиджима. На финал, когато изчезна Мио (героинята на Мана Ашида) - той като представител на реда и закона в този квартал, се включи в нейното издирване. Полицай на колело. Образ голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес по Fuji TV стартира дорамата Saki (2013), в която за първи път главната мъжка роля е поверена на Шохей (това означава за първи път толкова много, много Шохей на екран).

Може да се каже, че е и един вид продължение на дорамата Utsukushii Rinjin, която се излъчи през 2011 г., защото героинята на Юкие Накама е същата - Саки. Ацуро Уатабе имаше големи главоболия с нея, а сега е ред на Шохей. Интересно започна, мистериозно, много съм доволна от видяното, а Саки отново ще причинява много болка на околните й...

Кента Камакари (Кен Кен си е същия щурак, голяма радост е да го видя отново) е в ролята на нейн колега в педиатричната болница, в която работи Саки, а Шохей е в ролята на журналист, а героинята на Юки Учида е негова колежка. Няколко мъже ще оплете в мрежите си Саки, Шохей ще е един от тях (вече започна и да си навлича неприятности заради нея). Жена, която изглежда като ангел, но всъщност е същински дявол. Горкият герой на Шохей, винаги е бил в ролята на добро и мило момче (и тук е точно такъв), колко ли мъка ще му причини Саки?

Основната песен към дорамата отново е на Тохошинки - "Catch Me -If you wanna-", както и преди две години с "Keep Your Head Down", която бе към Utsukushii Rinjin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...