Jump to content

Daito Shunsuke (Дайто Шунске)


pamity

Recommended Posts

spacer.png

Daito Shunsuke

Име: 大東俊介 (だいとう しゅんすけ) / Daito Shunsuke
Професия: актьор
Дата на раждане: 13 март 1986 г.
Място на раждане: Осака, Япония
Ръст: 182 см
Зодия: Риби
Кръвна група: A
Агенция: BLUE LABEL

Инстаграм

Сериали:

Alice in Wonderful Kitchen | Chuubou no Alice (NTV, 2024)

Kaso Girei (NHK BSP, 2023-2024)
Hyena (TV Tokyo, 2023) - епизоди 1-3

Ranman (NHK, 2023)
Stand Up Start (Fuji TV, 2023) - епизод 1

Cho Ningen Yosai: Hiroshi Senki (NHK, 2023)

Gilgamesh Fight (Paravi, 2022-2023)
Prior Convictions: Rookie Probation Officer, Kayo Agawa | Zenkamono (WOWOW, 2021)
Dive!! (TV Tokyo, 2021)

Swim Ring: More Than Friends, Less Than An Affair | Ukiwa: Tomodachi Ijo, Furin Miman (TV Tokyo, 2021)

Police and Prosecutor | Keiji to Kenji: Shokatsu to Chiken no 24ji (TV Asahi, 2020) - епизод 4
Yokai Housemate | Yokai Sharehouse (TV Asahi, 2020)
Ru: Taiwan Express (NHK, 2020)
Super Radical Gag Family | Urayasu Tekkin Kazoku (TV Tokyo, 2020)
The Legendary Mother | Densetsu no Okasan (NHK, 2020)

Ginza Kuroneko Monogatari | Ginza Black Cat Story (Kansai TV, 2020) - епизод 3

Woman of Kakuho 2 | Tokumei Keiji Kakuho no Onna 2 (TV Tokyo, 2019)
Zombies Come and I Reflect on My Life] | Zombie ga Kita kara Jinsei Mitsumenaoshita Ken (NHK, 2019)
Fringe Man | Furinji Man: Aijin no Tsukuri Kata Oshiemasu (TV Tokyo, 2017)
Aino Mating Agency Inc | Aino Kekkon Soudanjo (TV Asahi, 2017) - епизод 4
Gin to Kin (TV Tokyo, 2017) - епизоди 7, 8 и 9
Chushingura: A 48th Loyal Retainer in Love | Chuushingura no Koi - Shijuhachi Nin Me no Chushin (NHK, 2016-2017)

Age Harassment (TV Asahi, 2015)

Hotel Concierge (TBS, 2015)

Tatakau! Shoten Girl (Fuji TV, 2015)

Taikomochi no Tatsujin (TV Tokyo, 2015)

Take Me To Love & Meal (TBS-MBS, 2015)

Black President (Fuji TV-KTV, 2014)

Kagi no nai Yume wo Miru (WOWOW, 2013)

Meoto Zenzai (NHK, 2013)

Bitter Sweet Home Kyoto (Fuji TV, 2013)

Itsuka Hi no Ataru Basho de (NHK, 2013)

Dragon Seinendan (TBS-MBS, 2012)
Taira no Kiyomori (NHK, 2012)
Ouran High School Host Club (TBS, 2011)
LADY~Saigo no Hanzai Profile~ (TBS, 2011) - епизод 3
Ojiichan wa 25 Sai (おじいちゃんは25歳) (TBS, 2010)
Nagareboshi (Fuji TV, 2010) - епизод 1
Tumbling (TBS, 2010)
Shaken BABY! (Fuji TV, 2010)
Welcame (NHK, 2009)
Futatsu no Spica (NHK, 2009)
Love Shuffle (TBS, 2009) - епизод 4
RESCUE (TBS, 2009)
Shibatora (Fuji TV, 2008) - епизоди 1-4, 9 и 11
Ryokiteki na Kanojo (TBS, 2008) - епизоди 6-9
Koshonin (TV Asahi, 2008) - епизоди 6 и 7
First Kiss (Fuji TV, 2007) - епизод 5
Hanazakari no Kimitachi e (Fuji TV, 2007)
Himitsu no Hanazono (Fuji TV, 2007)
Anna-san no Omame (TV Asahi, 2006)
Oishi Proposal (TBS, 2006)
Punch Line (TBS, 2006)
Sukoshi wa, Ongaeshi ga Dekitakana (TBS, 2006)
Nobuta wo Produce (NTV, 2005)

Филми:

My Home Hero (2024) - Yakushiji
Sin and Evil | Tsumi to Aku (2024) - Akira
G-Men (2023) - Ryo Sakurai

Violence Action (2022) - Ayabe
Hakai (2022) - Takayanagi
The Sound of Grass | Kusa no Hibiki (2021) - Kenji Sakuma
Tomorrow's Dinner Table | Ashita no Shokutaku (2021) - Taichi Ishibashi

108: Revenge and Adventure of Goro Kaiba | 108: Kaiba Goro no Fukushu to Boken (2019) - Seiya
You tachi Happy Eigaban Himawari (2018) - Natsuki Oomi

Laughing Under the Clouds (2017)

Good Morning Show (2016)

Omote to Ura The Final (2016)

125 Years Memory (2015)

Girls Step (2015)

Omote to Ura 2 (2015)

Omote to Ura (2015)

Tokyo Tribe (2014)

Jossy's (2014)

The Snow White Murder Case (2014)

Tangerines on Cat (2014)

HK: Forbidden Super Hero (2013)

Ace Attorney (2012)

Ouran High School Host Club (2012)

Your Story (2009)

My Geeky Girlfriend (2009)
Crows ZERO II (2009)
Tabidachi: Ashoro Yori (2008)
Real Onigokko (2007)
Crows ZERO (2007)

 

ТВ филми:

Rising Jakuchuu SP (NHK, 2021)

An Artist of the Floating World | Ukiyo no Gaka (NHK, 2019)
Gakko e Ikenakatta Watashi ga (Ano Hana) (Koko Sake) wo Kaku made (NHK, 2018)
Jiken Kyumeii 2 - IMAT no Kiseki (TV Asahi, 2014)
Someday at a Place in the Sun Special | Itsuka Hi no Ataru Basho de Supesharu (NHK, 2014)
High School Kagekidan - Otokogumi | Haisukuru Kagekidan ☆ Otokogumi (CBC-TBS, 2012)
Suspicion | Giwaku (TV Asahi, 2009)
Returning the Favor | Sukoshi wa, Ongaeshi ga Dekitakana (TBS, 2006)

spacer.png

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо онзи ден си мислех, че е невъзможно да нямаме тема за него :lol:

На пръв поглед изобщо ми се губеше в по-ранните му неща.

В "Тъмблинг" взех по-сериозно да го наблюдавам и той се оказа бижу.

Изобщо талнтливо момчето, обаче филмъ за приятелката-отаку хич не ми хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайто е ми е голяма надежда. До сега съм го гледала само в поддържащи роли, и пак се откроява. Най-напред го видях в Гарваните. От тогава още ме грабна. Не е типичен красавец, но е страшно чаровен. Мъжествен е, за разлика от повечето си връстничета по екрана. Има нещо в това момче, което определено привлича. То направо си беше грехота да си няма тема и Дайто :) Дано по-често да го виждаме вече на екрана и не само във второстепенни роли. Дано повече хора открият потенциала, който аз виждам в него, защото има хляб в Дайто. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Нобута имаше малка роля, но там му беше дебюта.

Хубаво е, че му дават различни образи.

Героите, които направи във филми като Real Onigokko и Гаргите + Шибатора, много му подхождат. Но успоредно тях, той показа съвсем различно лице във Futatsu no Spica, както и в Tumbling.

 

Освен като актьор, Дайто се изявява и като модел.

Ето фотосесия с него:

Линк

 

 

32e028f35fc6d43f.jpg

5639bf749a6247b3.png

3246fd5f1ca890da.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага го забелязах в Crows Zero. Просто ми се наби в очите и го запомних. В "Hana Kimi" веднага го разпознах, но в "Nobuta wo Produce" ми е убегнал :blush:. Доста участия е навъртял за късния си старт през 2005-та, ще го гледам където може да се намери. Притежава онова нещо, което търся в актьорите. Добре де... и в мъжете по принцип :rolleyes: .

 

 

58ce948cace842e8.png5a0544107731c117.jpgad691aa2f30fabc2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайто обяви преди няколко часа, че напуска TopCoat. Решението е наистина изненадващо, но не е необмислено.

Какво ще прави сега Тори без своя Big Bro в TopCoat? Със сигурност много ще му липсва.

 

Ganbatte ne, Shunsuke-kun!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тори си има Айба. Тази новина наистина ме хвана неподготвена, въпреки че си представям, колко други агенции ще се избият да вземат Дайто пре себе си. Всеки край е ново начало. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко прочетох, че ще подпише с Atlantis Cast - малка агенция, от която е част и Асами Мицукава. Все още обаче го няма качен на сайта им, значи още нищо не е официално.

 

Много странно за мен се оказа напускането му на TopCoat. Появиха се вчера новини (слухове), че причината да напусне е - изтекъл договор, който не е бил подновен. Хмм... Каквато и да е причината - стискам му палци да продължи с успешната си кариера и по-често да го гледаме на екран.

 

rvkfmo.jpg15ovw93.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не е ясна новата му агенция, но за това пък Шунске си има вече официален сайт - цък, както и нов блог - цък.

 

С Хироки Наримия за първия брой от новата 2012 г. на списание Men's Non-no.

 

15fhtsk.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шунске вече и официално е част от агенция ATL Atlantis.

 

Taira no Kiyomori стартира в началото на тази година. До тук излязоха 2 епизода, но все още нямат превод на английски. Очаквам ги, за да започна да следя тази нова тайга-дра

 

Дайто-сан в кадър от Taira no Kiyomori

 

15827d54e4c5be7e.jpg

 

На 11 февруари излиза и новият филм на Такаши Миике - Gyakuten Saiban (Ace Attorney). В него Шунске ще си партнира с Хироки Наримия и Такуми Сайто.

 

и в Gyakuten Saiban (Ace Attorney)

 

d5bf98ddf9bc6a55.jpg

 

Трейлър на филма

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой знае какви новини около Шунске, но да "побутна" малко темата му. Позабравено е това момче тук...

 

Taira no Kiyomori се излъчва, но с критики и нисък рейтинг. Започна да се превежда на английски тази тайга-драма, но на мен нещо ми се изпари ентусиазма да я гледам.

 

65323c1cf0ec29dc.jpg

 

и още малко снимки...

 

 

8774c3865e3956be.jpg

 

bbef100e3bdd3e8c.jpg

 

17475294543cbe53.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi omedetou!

Тази година очекваме Дайто във филмовата версия на Оуран и в Gyakuten Saiban

f4fa3c6d184b1a7c.jpg

 

Тайга драмата с негово участие ще продължи цяла година

16c5e3b742b16c4b.jpg

 

http://vbox7.com/play:46ecd93e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да раздвижим темата :) Днес ми попадна част от DVD- то към фото-книгата му Gekkan Men и

реших да го споделя, ако някой още не го е гледал.

 

 

 

Това са още две клипчета с него(имат английски субтитри), но не знам от къде са -

и

 

8fdc5eaf4fd8042c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е, че си ги пуснала!

 

Това е от Турция, бил е там. Виждала съм снимки и съм чела за това пътуване, но не са ми попадали клипчета. Сега благодарение на теб ги видях. Забавен Шунске. Горе-долу се справя и с английския. Чудно е, че не каза и така характерното за японците "Санкю", когато благодари на джапинглиш. Добре, че си намери и билета за автобуса. :D

Дано да са го гостили с някой вкус кебап комшиите и с баклава.

 

Шунске има много интересни клипчета в тубата (не ми се търсят сега), в които е показан и как прави книжки за деца. Гостувал е и в Америка също, спомням си, че бе много възхитен от видяното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми попадна една хубава новина за Шунске. :)

 

Той ще участва в дорамата на телевизия NHK - Itsuka Hi no Ataru Basho de.

Не намирам информация за какво точно ще е тази дорама, но предполагам, че това е защото

ще започне да се излъчва от 8 януари 2013 г. и има още време до тогава.

Знае се обаче част от каста и той включва: Ueto Aya, Iijima Naoko, Saito Takumi, Fukutoku Shusuke,

Fujita Tomoko, Matsukane Yoneko, Ryu Raita и Asano Atsuko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес случайно ми попадна името на Шунске в една от дорамите, която се излъчва в момента, и реших да споделя.

Става въпрос за Dragon Seinendan на телевизя TBS, която се излъчва всеки вторник.

Кастът включва още: Yasuda Shota, Renbutsu Misako, Endo Kaname, Honda Chikara, Araki Yuko и Santamaria Yusuke.

Официален сайт - Тук

 

 

f048e4528a6a7f01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах първи епизод, когато стартира (винаги преглеждам всичко ново от японците и след това преценявам кое е за мен и кое отпада), но го свалих, заради любимата ми Рен-чан (Мисако Ренбуцу), а и сериалчето ми попадна покрай блоговете на Джонитата, които чета, защото в главната роля е Шота Ясуда от Kanjani8, но нямаше информация в описанието, че и Дайто-сан участва, а и изобщо не се загледах в постера. Много се изненадах, когато го видях. Веднага сърцето ми започна да прави doki doki. Шунске в първи епизод се появи за кратко, но спретнат в костюм, с онази негова усмивка. Не е за говорене... Страхотен. Доколкото зная излъчиха и втори епизод в края на юли, но аз така и не съм го гледала още, а и защото спряха от TBS излъчването му заради Олимпиадата. Добре ме подсещаш сега да сваля и втори епизод. Дано в него вече участието на Шунске е по-голямо.

Епизодите са кратки, по 24 минути, не е лошо сериалчето, тип приказка, ще гоним дракони, поне с такова впечатление останах след като изгледах първи епизод. Рен-чан е страхотна. Много ми е симпатична.

 

Ace Attorney излиза на DVD на 22 август. Очаквам го...

 

Мога ли да помоля някой модератор да промени името на Шунске в първи пост. Винаги когато вляза тук и ми боде очите грешната транскрипция на името му. То е Шунске, а не ШунсУке, както е написано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dark_Angel, подсети ме за Шунске тези дни и снощи успях да изгледам втори епизод на Dragon Seinendan (2012), само че е прекалено малко участието му в тази продукция, да не кажа и никакво. Но като реших, че ми се гледа нещо с него снощи и... се сетих отново за пътуването му в Турция, от което и ти преди време пусна един откъс тук.

Това DVD го търсих (след като го споменахме тук пролетта), то е от 2009 г., казва се 7 days backpacker (има и версия с Кенто Хаяши), но единственото, което открих бяха неработещи вече линкове в mediafire.

Попаднах обаче тогава на още един клип в youtube (от името на DVD-то), откъс от това пътуване, което страшно много ме учуди. По време на престоя си в Турция Шунске попада и на турци, които говорят японски. Изумителен бе за мен първият човек, който го заговори. Или в Турция има много хора, които говорят японски, или Шунске е имал голям късмет. Невероятно е и, че го разпознаха като японец, т.е започнаха да му говорят, а той естествено веднага реагира с широка усмивка. Японската песен, която изпълни мъжът с мотора ме изненада. Дайто-сан е имал невероятен късмет, такъв какъвто в момента Кита Мицу няма при своето пътуване в Индия - да срещне дори един, който говори японски.

Отново ще потърся DVD-то от пътуването в Турция, но се замислям, ако не го открия и да го поръчам.

 

Публикувам клипа, голям смях е и често си го припомням, както направих и вчера.

 

 

П.П. Благодаря на модератора, че откликна на молбата ми за името.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...