Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Going By The Book/ Jungdoman
Година: 2007
Държава: Южна Корея
Жанр: Криминална комедия, без романтика
Времетраене: 01:43:05
Режисьор: Ra Hee Chan

 

Участват:

Jeong Jae Young
Son Byung Ho
Lee Young Eun
Min Ji Hwan
Go Chang Seok
Lee Cheol Min
Ju Jin Mo
Lee Han Wi


Описание: Детектив Чонг До Ман е понижен до пътен полицай заради своя свадлив характер. Пристигането на нов началник на полицията му дава шанс да се покаже в най-добра светлина. За да противодейства на зачестилите банкови обири в града, новото началство решава да организира учения, максимално приближени към реалността. Обаче нито организаторите, нито участниците предполагат как може да свърши всичко това.

:essub:

 

Изтегли филма с български субтитри: :click:  :click:
С руски субтитри: :click:

С английски субтитри: :click:

От мен:

Може да ви се стори леко муден, но всъщност не е така. Ще се насладите на прекрасна актьорска игра, оригинален сценарий, отличен хумор, неочаквани положения, които ще ви държат в напрежение, защото никога не може да разберете къде свършва смешното и започва сериозното. Изводът: внимавайте какво и на кого го възлагате laugh.gif И... краят е съвсем по корейски, по-скоро единият wink.gif. Jeong Jae Young е познат на някои от Castaway on the moon, Moss и Welcome to Dongmakgol. За представянето си в Going By The Book получава наградата за най-добра мъжка роля за 2008 година.
Препоръчва се за хора с чувство за хумор laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуден филм! Не спират да ме изненадват приятно тези корейци. /защо ли пък още се изненадвам?/

За по-малко от два часа много неща показаха и много въпроси поставиха.

Много интелигентно преливане на комедийното в сериозното, без лигавщини.

Изобщо не ми беше муден. Толкова забавни моменти имаше, че съм се смяла с глас от сърце. А когато

 

"изнасили" служителката,

 

и със сълзи. И не само там. Изобщо - много забавно!

Чонг Дже Йонг си е заслужил наградата. Досега съм го гледала само в Castaway on the moon, трябва да понаваксам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филмът :yes:

Беше доста оригинално забавен, действието беше динамично и едно от нещата, които най-много ме зарадваха - до последно се чудех точно как ще завършат нещата и какъв ще е краят :lol: :lol: :lol:

 

Мерси за субтитрите :kiss2: . Филмчето определено си заслужава гледането и със сигурност може да подобри настроението на всеки :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах комедия, а то не беше точно това. Смях се на има няма 2-3 местенца и толкова.

За сметка на това много ми хареса и замисълът на филма, и играта на актьорите.

 

Т.е. гледам вече втори филм на темата "на системата нещо й куца".

Само че

тук за щастие всичко свършва добре.

В даден момент си мислех, че До-ман ще "победи", но краят на учението завърши страхотно. Във филма правдата възтържествува, но по начин, който се подсказва едва в края на филма.

 

 

Какво ми хареса най-много. Най-накрая видях корейци, които да ги болят колената и да не искат да седят на пода. Че и да мрънкат от студен под. :lol: :lol: :lol:

 

 

Филмът си заслужава гледането. Не се колебайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mackova браво, чудесен избор. Не е типичната комедия, но си заслужава.

До края си мислех, че на главния герой ще му прищрака и наистина ще вземе да духне с истински пари.

 

 

Благодаря за субтитрите. :)

Редактирано от k1227
Използвай опцията SPOILER за развитието на филма.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви е харесал на всички. Аз приемам филма като Ентелигентна :lol: комедия. Наистина е бижу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е филмчето . :rolleyes: Насладих се на страхотната игра на актьорите ,а и има смешни моменти от време на време.

Най-много ми хареса края на филма :lol::asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комедия, от любимия ми тип.. с изтънчено чувство за хумор.Смях се около 5 минути на един момент

,когат"изнасили" един от заложниците ;D

 

иначе имаше много култови реплики, и моменти.Много добре беше измислено това с табелите...

А в момента, в който

"Ама ,ти си умрял!"

"Носех бронежилетка"

"Да, ама беше уцелен в главата" xDDD

 

И

 

"аа ,, не мога да легна на пода, имам болни колена"

 

И

 

"Синко, къде остави печата"

А финалного му решение просто ме остави с пръст в уста... уникално :lol:

Въобще този филм определено се нарежда сред любимите ми...

Благодаря за страхотния филм <33

 

За любители на жанра препоръчвам горещо Master Kims ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален филм! Адски ми хареса - и кроткия хумор, и актьорската игр,а и сценаристките хрумвания. На моменти откривах в логиката на постъпките на главния герой моята собствена. Винаги съм казвала, че най-добрия начин да докажеш, че някое правило не действа е... да го спазваш стриктно и буквално!

Браво!

 

Благодаря на mackova за превода!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладък филм. И супер за разтоварване!!!

И на мен ми хареса идеята за това учение:)

Актьора страшно си го харесвам още от "Остров на луната", а тук не падаше по-назад.

Много симпатичен ми стана и другият актьор - в ролята на шефа на полицията.

 

Най-готин беше момента, когато заложниците се появиха с босите крачета и чадърчетата..

И изобщо целият инсцениран т.нар. банков обир, ми напомни наскорошния екшън в Сливенския клон на "Инвест Банк".

Имам професионален стаж в банка и напълно съчувствам на хората, на които се случват подобни неща..

Да гледаш отстрани е едно, а да си там "вътре" сигурно е съвсем различно и травмиращо. Когато е наистина, естествено..

Табелките бяха замислени доста оригинално;). А "изнасилването" и преди това "побоя" над същата служителка много забавно представени:).

 

Де да имаше такива полицаи и у нас (като главния)?!

Наистина една много поучителна и интелигентна комедия!

mackova, пак благодарности!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно се чудех защо съм изтеглил този филм преди повече от година и тръгвах да го изтривам, когато реших все пак да му дам шанс след като видях написаните мнения. Не съжалявам, че го изгледах, забавно филмче. Благодаря за субтитрите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е чудесен. Много приятна изненада се оказа сценария. Пускайки го, изобщо не помислих за такава завръзка - учение, ама не съвсем...

Най-забавно ми беше с табелките, смяла съм се с глас. С две ръце препоръчвам филма на всички, които няма да харесат постера (като мен) - не се подвеждайте, изобщо не е някакъв екшън с тичащи без дъх индивиди. Филма наистина е едно голямо бижу.

Много се забавлявах с "грабителя", намирам определението за забавно и свежо.

Благодаря за филма, mackova.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, знаех си аз, че трябва като вярно куче да те следвам. :lol:

Велика комедия. Тънък хумор, без да е просташки. Яко осмиване на полицейската система. Великолепна игра на всички. Пуснах го в 5 сутринта, с идеята да ме приспи. Къде ти? Не спрях да се смея с пълно гърло. Така и не усетих колко бързо се изниза. То не са един или два любимите моменти, а финалът просто си беше БУМ. :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко филмче. Оригинален сценарий, страхотни хрумвания в детайлите и готин хумор. Много ми допадна B)

 

ПП Сега видях подописанието: "криминална комедия, без романтика" :lol: Готино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледах този филм. Страхотен е. Много свеж.

 

Разбира се със задължителната дупка в сюжета:

 

Защо заложниците на края подкараха сами автобуса и водиха полицаите за носа до пристанището, не се разбра. Че и "убития" шофираше.  :ph34r: 

 

 

Гледайте го. Ще се забавлявате! :) Аз го гледах онлайн във vbox-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...