Jump to content

Какви азиатски продукции обичате повече да гледате - Филми или Сериали?


  

183 гласа

  1. 1. Какво от азиатското кино гледате предимно?

    • Само филми
      4
    • Само сериали
      8
    • Предимно сериали и рядко филми
      110
    • Предимно филми и рядко сериали
      10
    • 50 на 50
      51


Recommended Posts

Предпочитам сериалите. Не знам защо така се случи, но филмите нещо не са за мен. Обикновено стойностните имат много драма и не ми понася, а комедиите .... там пък има много преиграване /то не че в сериалите го няма де/. Та накратко аз съм за сериалите и чат пак някой филм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен 50 50... и сериалите и филмите ги харесвам еднакво, вече от свободното ми време зависи дали ще подхвана сериал или ще си свалям филмчета.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50/50

Има случаи, когато гледам по два-три филма на ден. Сериалите са ми нещо редовно, гледам по два наведнъж и като ги свърша започвам други два. А филмите разглеждат по-други аспекти и така всичките ми нужди като зрител се задоволяват. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно сериали и много рядко филми.Нещо не ме привличат филмите.Il Mare например се каня да го гледам почти една година.Прочетох някъде че The Lake House със Сандра Бълок и Киану Рийвс е правен по него-а филмът много ми хареса.Най-вероятно оригиналът ще се окаже много по-хубав.За това време изгледах куп сериали,определени серии от тях по няколко пъти и ако не ме лъже паметта само 2 филма- Daddy-Long-Legs и Seducing Mr. Perfect.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отказвам от филмите, но гледам предимно сериали. За мен е важна атмосферата и усещането от дадена продукция. Ако ми хареса, както казва Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. Наистина рядко се постига пълното доволство, но пък не ни пречи да опитваме непрекъснато да го открием. Всичко си зависи от потребността която има всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 на 50, но си падам по сериали, макар че корейските съм ги поизчерпала вече, поне преведениете и за това търся филми. И то стигнах до крими и екшъни филми, романтичните и драмите също съм изгледала. Мисля да се поориентирам към японкото и тайванското кино :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено гледам повече сериали.. Ако някой особено много ми хареса, даже го гледам на един дъх за 2 или 3 дни :lol: :lol: Имат много красиви истории, които доста умело разказват в 16 серии. Само 1 филм съм гледала и даже не го изгледах целия. Даже и за име не мога да се сетя :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех малееее, като видех резултатите и получих уплах - какви са тези сериалки бре божеЙ

 

п.п.гласувам само за филми и се измъквам от темата със тихи кози стъпки p046.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах 50:50 защото:

1. Избирам сериали и се наслаждавам на играта на любимците си мнооого по-дълго отколкото във филм.

2. В един сериал има в пъти повече обрати отколкото във филмите.

Но....

3. Когато искам да си направя подарък избирам филм.

И двата вида продукции си имат своя чар и много зависи от нагласата на гледащия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:asian: Предимно сериали и рядко филми :i love this: PS: Като ми се отвориха резултатите си знаех, че повече от половината от вас повече гледате сериали - 83 гласове 57.64%
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците преобърнаха представите ми за собствените ми критерии и предпочитания. Преди единствените сериали в който се зазяпвах, бяха комедините и от време на време някой криминален или психарийка - и то тях по скоро ги слушах докато вършех нещо друго. А сега почти не е останал преведен японски сериал, който да не съм гледала :) . Повечето обаче ми е трудно да определя като сериали, защото са малко серии със стегнато действие изобщо не се разтягат локуми и нещата се случват бързо, а да и за по малко от ден ( стига да има всички налични серии) отиват под ножа. Затова сериали само в петък вечер след работа :D . Кризата с преведеното японско, от която започнах хронично да страдам ме препрати към Тайван и Китай и там се отчетох със цели 7 Тайвански и един Китайски сериал. Обаче все още предпочитам филми. При японците ми е все тая дали ще е филм или сериал, но що се отнася до друго кино определено филми. От невръстно дете съм си киноман и киноман ще си остана честно казано сериалите в повечето случай ми лазят по нервите :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло наблягам повече на сериалите, поради една единствена причина - ровенето в търсене на нещо свястно. Ако за един филм от час и половина удоволствие губя час-два в търсене и четене на синопсиси и коментари, то един приличен сериал ми дава около 8 часа кеф за същото търсене.

 

Друг е въпросът, че напоследък все по-малко намирам пълнометражни картини, в които създателите да са изразили качествено някаква интересна идея. Пък всичките схеми с влюбване-перипетии-хепи енд и конфликт-преследване-маризене-трагедия вече сме ги виждали хиляди пъти. От пълнометражките очаквам нещо повече от губивреме занимавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де са аниметата е?! :dunno:-_- Пак пренебрегнахте най доброто от азиатските продукции! Откъде ви е дошло BOF-то и разните други рипнати от японски манги? Феновете на тайванското (пу пу пу) дето най крадат от там (с неуспех разбира се) най трябва да знаят де е истината! :896767: То и там филми и сериали има ама къде къде от игралните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз определено не мога да кажа!Винаги имам качени по 2-3 сериала и почти същото количество филми.Така е защото,когато  ,шарейки по каталозите-хареса ли ми нещо си го качвам и ако в момента нямам време или пък гледам нещо друго ,го оставям за по-късно.Но напоследък се улавям,че все по-често съм в каталога за японски филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...