Jump to content

Yamada Taro Monagatari (2007)


Recommended Posts

spacer.png

 

Yamada Taro Monogatari / The Story of Yamada Taro
Историята на Ямада Таро

Заглавие:山田太郎ものがたり
Жанр: комедия
Епизоди: 10+SP
Година: 2007


В ролите:

Ninomiya Kazunari

 Sakurai Sho

 Kikuchi Momoko

Matsuoka Mitsuru

Yamada Shintaro

Oshinari Shugo

 

Ямада Таро (Ниномия Казунари) е ученик в специалния клас на гимназия Ичиномия. Всички девойки припадат по него и го мислят за умен, талантлив, атлетичен, красив и най-вече много богат, но те не подозират, че той всъщност е от крайно бедно семейство и има 6 по-малки братя и сестри, за които се грижи сам. За разлика от него, другият красавец, Мимура Такуя (Сакурай Шо) е от богато семейство и не му се налага да работи. Още през първия учебен ден той проявява любопитство кой е Ямада Таро и за какво се бори. Към тях се залепя Икегами Такако (Табе Микако), която се влюбва в Таро с надеждата, че той е принца на мечтите й и ще я вози в каретата на Пепеляшка, но уви остава леко излъгана. Какви ще ги забъркат тези тримата подпомогнати от майки, бащи, учители и съученици ще разберете, ако гледате сериала smile.gif


Лично мнение: Нино ми е малко трудно да го приема за красавец, но пък добре се справя с ролята си. Семейството му е повече от странно, като почнем от инфантилната майка и вечно скитащия по света баща, но пък шесте братя и сестри са просто разкошни. Девойката. Какво да кажем за нея? Като всяка кифла и тя си търси богат батко, но тук удря на камък, лека полека се променят вижданията за материалното ... но до края си ми остана дразнещ образ. Сакурай Шо като че ли беше един от малкото нормални образи във филма, като изключим директора на училището (познат ни като дядо мафиот от Гокусен).
Всички останали си бяха луди за връзване, но то пък нямаше да стане комедия, ако всички си бяха пили хапчетата навреме.

 

Руски субтитри ТУК и Торент
Английски субтитри ТУК

 

Свали с бг субтитри :subs:  :click: и :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно филмче. Тръгва в типичния сценариий - специален клас за богаташчета, където има поглезен на пръв поглед милионер и прикриващ се бедняк, първи по успех. Заплитат се и мацки с амбицията да си хванат богат принц и да се возят в каретата на Пепеляшка.

За пари беднякът е готов да върши всякаква работа, дори да се преоблече като момиче и да прислужва в дома на богатия...

Интересен образ е дядото, който разкрива тайните на икебаната.

Майката обаче, дето харчи последните пари за ненужни глупости, държи се инфантилно и сякаш е 8-мото дете в семейството, за което Ямада трябва да се грижи, в доста моменти дразни, но и някак трогва.

 

Преводът е изцяло готов, благодарение отново на e_katya :yes::thanks:

Както приключа с редакцията на епизод, преглеждаме пак и качвам. Засега вече първа тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за възможността да гледаме драмата на български! И аз ще се изкажа негативно за драмата. Единственият персонаж, който ми хареса, беше този на Сакурай Шо, пък и момчето игра супер. Ямада - също беше що-годе добре.

Разбирам смисъла защо искаше да си блъска главата и т.н. Обаче ми се стори прекалено, когато идоха на хубаво място - пак да искат да се върнат в беднотията. Ясен ми е смисъла отново, но... просто е малко прекалено, твърде нереално. А момичето - беше твърде глуповато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че и в Япония се бият по супермаркетите за намалени стоки :lol: Напомниха ми на нашите бабички при отваряне на Лидъл :ph34r: Иначе имаше моменти, в който сериалчето успя да ме трогне, особено когато става дума за гладуващи деца!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заразително настроение има в това филмче, поне за мен. Не бива да се взима насериозно, а просто да му се повярва... 

Аз лично много се забавлявах с представите за "бедност", "богатство" и семейство :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...