Jump to content

Recommended Posts

Nodame Cantabile

dRwsTpt2XZnqIJbEPQGWioF1N6U.jpg

***************************************************
Епизоди: 11+SP1+SP2
Език: японски
Субтитри: английски, български
Жанр: романтична музикална комедия
Сайт: Dwiki
Рейтинг:18.79 (Kanto)
Излъчван по: Fuji TV
Период на излъчване: 16 октомври 2006 -25 декември 2006

Участват:
Ueno Juri as Noda Megumi aka Nodame
Tamaki Hiroshi as Chiaki Shinichi
Takenaka Naoto as Franz Strezemann

Endo Yuya

Osamu Mukai

Kichise Michiko

Iwasa Mayuko като Ishikawa Reina

Eita

Fukushi Seiji

Saeko

Koide Keisuke

Yu Yamada (спешъл)
----------------------------------------------------------------------

свали на руски + спешълите

Български субтитри - :essubs:

Свали с :subs: : :click: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:

Награди:
* Най-добра драма, за главна актриса, режисьор, музикално оформление на 51 Телевизионни награди
* Най-добър минисериал, режисьор и музика на Сеулските награди за драма

Резюме: Базирана (отново) на комикс, историята проследява възникването на романтичните отношения между два коренно противоположни персонажа.
Мегуми Нода или "Нодаме" е студент по пиано, която притежава изключителен талант, но мечтата й е да стане детска учителка. Тя е разхвърляна и неорганизирана, обича да преяжда и може да не се къпе цяла седмица...
Шиничи Чияки е най-добрият студент в колежа. Израснал в музикално семейство, той владее пиано и виолина до съвършенство, но има тайната мечта да стане диригент.
Двамата се срещат случайно и с течението на времето връзката помежду им носи развитие не само за уменията , но за сърцата им. Цялата история е подплътена с невероятни изпълнения на класическа музика!

Коментар: Реших, че покрай вирусът "Бетовен" ще се заинтересувате и от този прекрасен сериал. Мога откровенно да си призная, че точно този филм, заедно с " The secret" , ми показа невероятната красота, която се крие в класическите произведения. Вътрешното състояние на героите и личното им отношение към музиката са показани много ярко и на моменти дори преувеличено (типично за японските комедийни сериали smile.gif), но точно това ги прави изключително живи и колоритни и още повече засилва ефекта от чара на музиката. Тук преекспонирането на качествата отново е на първа линия, но тъй като не е сериозна драма, а комедия, това придава на историята още повече чар. За всички, които не мразят класическа музика - силно препоръчвам :sunny: !
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е хубав има забавни моменти Главната актриса определено я харесах когато я видях в Last Friends ...сравних с ролята и в този сериал и....мисля че е много добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, макар че вече се чудя защо продължават да разтягат историята... Не съм гледала продължението, бяха ми достатъчни епизодите.

Защото това е филмът, който би ни се искало никога да не свършва, или да продължава поне докато извъртят всичката класическа музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ако е такава идеята - разбирам. Наистина завиждам на японците, че по такъв начин усещат европейските класици и предават това чувство във филми... Визирам и Вирусът Бетовен. На наша почва не съм виждала подобно нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не поддържам продълженията, но когато става дума за комедия, ги приемам. А тук зрителят определено може да научи и допълнителни неща за музиката.

Да, японците имат възхитително чувство за интерпретация на западните класики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е прекрасно само дето отстъпва леко на анимето там нещата са направени доста по-добре и въпреки че историята е приблизително същата с изключение на някои детайли ми беше по-интересно да го гледам. Определено не се препоръчва за хора, които не харесват магията бликаща от класическата музика просто всичко тук се върти около нея. Лично на мен ми беше изключително приятно да слушам Брамс, Моцарт, Бетовен, Лист и особено изпълнението на Рахманинов, което е едно от най-запомнящите се в сериала. Все пак си мисля, че дори и да ви е неприятно да слушате класически произведения този сериал може и да ви накара да погледнете по друг начин на тях освен с презрение ако се отърсите от някой друг предразсъдък. За героите няма какво да се каже просто трябва да се видят и чуят най-запомнящият образ разбира се е Мегуми Нода актрисата Уено Юри дето я изигра беше перфектна и определено ми хареса като визия. Тея спешъли са явно периода в Париж дето всъщност двамата с Шиничи стават двойка не знам защо не са го направили като втори сезон, но така или иначе не мисля да ги гледам просто останах много доволен от анимето. Междо другото ми се стори, че единият образ от S оркестъра съм го виждал в Liar Game като „малката гъба” почти съм сигурен, че е той. :D

A и тея линкове за сваляне и за чеп не стават .. може после да сложа линк към торента дето аз ги теглих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за темата, оттук научих и за продължението, специалните четири епизода. Честно казано те ми харесаха дори повече от официалните 11. Страхотен сериал, предполагам, че дори и за тези, които обикновено не слушат класика би било много приятно и полезно да го видят, но за мен беше върховно удоволствие - прекрасни творби в прекрасни изпълнения! И адмирации към японците, че се сътворили такъв филм-поклон към класиката! А на Tamaki Hiroshi тази роля му е паснала като лъжица в масло, макар да му липсва рутината на диригентските движения (то няма и как да стане ако човек не е истински диригент)... до степен, че вече не мога и да си го представя в друга роля. Същото се отнася и до Ueno Juri, беше страхотна! Малко в повечко ми дойде анимацията и хаоса, който неизбежно цареше около Нодаме, но не е болка за умиране. Много ми беше смешна идеята да кръщават инструменталните конкурси на имена на футбулисти - конкурс за пианисти "Марадона", за диригенти "Платини" и за цигулари май беше "Кантона" :lol:

 

Не знам дали е според правилата, поне не видях да е против, но ето линк за теглене, а специалните серии ги има в YouTube на англ. Силно ги препоръчвам. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е хубав има забавни моменти Главната актриса определено я харесах когато я видях в Last Friends ...сравних с ролята и в този сериал и....мисля че е много добра

И аз гледах с нея първо Last Friends, за да видя как би се справила с друга роля дръпнах първата серия на този филм. Не очаквах, че ще ми стане интересно, че ще го харесам и обикна, но така се случи. А Уено Джури е най-пластичната актриса, която съм гледала изобщо. Изгледах всичко преведено с нея, тя ми е любимката от всички японци и японки. Вярно късно открих това чудовище( защото играта й е чудовищно добра), но я открих :28558: . А филмчето е много хубаво и приятно, не бива да се изпуска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал и много благодаря за субтитрите!!

Тази вечер бях на един концерт. На пианото бяха едно уникално дете и един страшно талантлив младеж от Пловдив. Като слушах детето се сетих за изпълненията точно от този сериал. Музиката е наистина впечатляваща, а детето, от което останах истински очарована се изказва за японка, взела I-ва награда в конкурс в Милано, в който той е взел специалната наградата на журито.

Детето е наистина уникално. Радвам се, че има българчета, които да си съперничат с японците точно на този фронт.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не се размина идеята за Корейски римейк на сериала  :mellow: , вече е обявен ще излезне до края на годината в главната мъжка роля ще бъде 

Чу Уон, поне са избрали готин актьор за другите още не се знае... :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и IU я спрягат за ролята на Нодаме, ама дали ще си пасне и тя...?

Чу Уон леко ми младее, но пък го има точно чара на Чияки... За Нодаме ми е болката. Не знам дали има друга актриса, която да успее да изиграе лудостта и жизнеността на Уено Юри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В страхотна атмосфера ме хвърли тази японска дорама! :) Май от Beethoven virus не съм попадала на нещо подобно. Спомени изплуваха, накрая започнах и да си дирижирам от опиянение :D. Някои смятат азиатците за роботчета, които не могат да дадат душа на музикалните произведения. Аз естествено не смятам така.Някои не могат да бъдат просто толкова прецизни като тях, но предполагам че за тва си има цена, както винаги.Много добра игра на всички. Благодаря за превода, само една забележка, няма такъв инструмент като кларнет :D кларинет е ;) И още благодаря на тези които от корейския вариант ме препратиха тук, заслужаваше си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...