Jump to content

Recommended Posts

Честно казано, бях се притеснила, че заради настоящата ситуация може да отложат втория сезон за известно време, но много се радвам, че съм сбъркала :) Като гледах трейлъра още повече се нахъсах да го гледам. Ако правилно съм разбрала, изминали са две години от първия сезон и явно сме стигнали до момента, в който идват Пери и "черните кораби". Освен това в трейлъра се казва (пише, по-точно), че "всички мистерии щели да се разкрият". Въобще новият сезон обещава да бъде много интересен! Да идва по-бързо седемнайсти! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаяку! Хаяку! :)

За притеснение си е, като видях, как съкратиха някои дорами от предходния сезон. Обаче това заглавие не е за изпускане. То събира жанрове, които по начало носят най-висока бонификация по отношение на рейтинга - исторически разказ+лекарски елементи.

Струва ми се, че комадор Пери трябва да е акустирал на японска земя (1853-4г.). Действието се развива през втората година от ерата Bunkyu (1861-1864), или 1862г. Но аз предполагам, че вече са изминали няколко години, откакто Джин живее в миналото (зависи как ще тече времето в различните периоди) и евентуално можем да станем свидетели на настъпването на ерата Мейджи. Ясно е, че искат да забързат хода на събитията, след като включват и шинсенгуми в историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, вярно. То даже в първи епизод Саки каза, че са пристигнали преди десетина години. Моя грешка :blush:

Тъй или иначе, явно западняците ще имат някаква роля, дори да е малка - зависи какво са решили сценаристите.

 

И ако в този сезон не изяснят мистерията около Формалин-кун просто няма да им го простя! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новините валят една след друга. 80 старни по света вече са купили правата за драмата и ще я излъчват! За Европа споменават Англия и Германия. Пилотният епизод на втория сезон ще бъде дълъг 2 часа.

Инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за екипа! Осемдесет страни са наистина голям успех! Не мога обаче да не отбележа, че ще го дават по телевизията в Ирак, но не и у нас... :(

 

Дано пилотният епизод на втория сезон не преповтаря прекалено много събитията от първия. Още само три дни! :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълна загуба на време едва изтраях първи сезон не мисля и да почвам втори. Толкова смотан замисъл че няма накъде повече операциите бяха толкова съмнителни и недостоверно направени, че чак се хванах за главата. Главният герой беше супер смотан и след 3-4-ти епизод ми стана антипатичен. Единственото хубаво нещо беше присъствието на тая Саки ама те така и наредиха персонажа че да ти се отще да гледаш как търчи след оня малоумник Джин. Главно го изгледах с надеждата малкото изродче в буркана или някой от нескопосаните самураи да го ръчне без да иска с меча (нарочно няма как да стане имайки в предвид бойните сцени) и да му видят сметката ама към края разбрах, че имало втори сезон - не благодаря! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под определението смотан замисъл и смотан главен герой? Замисълът се усеща още с прочитането на резюмето. Ако то не те е заинтригувало, какъв е бил смисълът да гледаш цялата история? Ако лицето на Такао Озава не ти е харесало, също.

Предполагам, че и тук е имало известна доза авторска волност, но що се отнася до историческите събития, там всичко е максимално точно. За оперативните сцени може да се изкаже лекар и да даде обективно мнение по въпроса. Кое е било правилно изпълнено и кое - не.

Обаче ако сериалът е бил толкова лош, защо ще чупи рекорди по гледаемост в Япония и ще бъде закупен от още 80 старни по света?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има за разбиране? След като съм казал, че сюжета е смотан значи не ми харесва цялата тази история за "универсалният доктор" в миналото и не си заслужава да гледам цели два сезона за да разбера единственото интересно - "мистерията" с господина омотан с бинтове(сетих се кой е още първи епизод понеже имам добра дедукция) и онова недоразумение в буркана. Щом съм казал че героят е смотан значи не ми харесва как е изиграл образа си и ме е издразнил, да беше само вида му как да е. А за гледаемоста мога да ти дам много примери за неудачни сериали следени от масите пред телевизора или както обичам да казвам - много хора ядат хляб доста по-малко черен хайвер, но това не означава че хлябът е по-вкусен от хайвера всичко е въпрос на стил и вкус. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересни първи три серии. Жалко, че не съм го мернала досега.

Щях да го преведа.

Да, фантастиката е много, ама е толкова хубаво.

"Доктор Куин, лечителката" пасти да яде.

Докато при доктор Куин, все пак се гони историческа истина,

тук е ясно, че такава няма. 

Не му намирам кусури, той си е в нишата на медицински сериали.

Огромен плюс, че действието е в епохата Едо.

Продължавам да се радвам и да потъвам в обстановката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо! Формалин-кун "омагьоса" още някой. 

Превод ли ще има тук? Мечтаех си за такъв, още откакто стартира дорамата. Ная, ако се захванеш, няма да е лесно. Можеш да използваш което ти се стори полезно от коментарите ми. 

По отношение на историческата точност, мисля че доста са се постарали. Проверявах всеки път дати, събития и личности и всичко си беше на място. Просто сценаристите са ги свързали с Джин, или по-скоро него са включили в историята на страната. Като изгледаш и втория сезон, ще си обясниш много неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид историческата, а медицинската част..., всъщност,  Укио :-)

Историческата си е на ниво.

Фантазията е важното. Кой, как нарича медицински инструменти, които не съществуват.

Кой как нарича операции, които не са правени... даже няма дума за "операция" или е толкова рядка...

Добре че главният ги нарича, донякъде инструментите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преведох сериала го качих във vbox-a Jin (Japan) / Джин Приятно гледане! 

 

За тези, които не са запознати с него:

 

Лекар-хирург от нашето съвремие попада в края на периода Едо. Уменията му не остават скрити и с действията си започва да влияе на събитията до такава степен, че в един момент започва да се пита дали това няма да промени бъдещето, което той познава.

Действието протича на фона на последните години на шогуната. Истински исторически личности са вплетени в сюжета.  

Редактирано от mrnkaloto
Линкът е добавен в първи пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aurora, страшна  си. Много благодаря, почти никой не се заема със стари филми и сериали, еле па японски такива . Аз със сигурност ще го изгледам, най-малкото да не отиде труда ти на вятъра  :D .

А иначе след първа серия, мога да кажа, че при наличието на двама от най-антипатичните ми японски актьори, дължина на серията почти колкото филм , а бе хареса  ми . Ако запазят това темпо  ще е един изненадващо  приятно. Подобно на Tempest- леко , увличащо и достатъчно позитивно :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал - интригуващ, мистериозен и поучителен :).

Обаче тая работа с ембриона още в първа серия ме втрещи, и така до кроя на сериала не ни дадоха никакви жокери откъде се появява това нещо и защо.

 

Актрисата в ролята на Мики и на Нокадзе е очарователна, изключително красива и играе влеколепно.

Прекрасно са пресъздали историческия период.. само не съм сигурна за частта с медицината до колко е била развита в този период в Япония, но със сигурност е имало наченки на операции. Друг е въпросът с каква сложност са били те и с каква лекота са се приемали от ортодоксалните лекари. Интересно, лекарите които се учат да оперират никак не им изглежда сложно и много леко приемат новостите въведени от нашия съвременник :).

Другото странно нещо ми беше как нашият доктор Джин тесен специалист в бъдещето се оказа широк специалист в миналото :), та дори с невероятни подробности си спомни

 

как се прави пеницилин.

 

 

Тази част свърши с много въпросителни, дано втората част да даде повече отговори.

Огромно благодаря за превода :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отзивите. Този филм ми стана много интересен преди всичко с пресъздаването на историческото време, освен че темата за пътуване във времето ми е любима. 

 

Вторият сезон е с още по-застъпена историческа част. На етап редакция е и се боря технически с файловете  :wacko: , иначе отдавна да съм го качила. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отзивите. Този филм ми стана много интересен преди всичко с пресъздаването на историческото време, освен че темата за пътуване във времето ми е любима. 

 

Вторият сезон е с още по-застъпена историческа част. На етап редакция е и се боря технически с файловете  :wacko: , иначе отдавна да съм го качила. 

 

Aurora, благодаря ти :bow: ,ти си върхът! Мислех да почвам втория сезон с руски субтитри, но ще изчакам прекрасният ти превод :yes: .

Интересно ми е какво се случва с нашите герои в съвремието, но ако мангата е 15 сезона, както някой беше споменал, сигурно това скоро няма да ни огрее :)

Абонирала съм се за темата, така че ще очаквам с нетърпение втори сезон.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях го на 8ма понеже прочетох финала на втори сезон в темата му... Мерси, за което, щях да си го причиня иначе, макар и с превъртане.

 

Всъщност сериалът е хубав: от историческа гледна точка и въобще като специфична атмосфера на съзидание, и прословутия японския дух на влагане всеки ден и малко по-малко. Това, което му липсва е развитие, здравословен егоизъм и чувство за хумор. Но може да се гледа от току що зарибени в японско... те няма да усещат повторенията. Но честно, концепцията за пътешествие във времето неограничено в продължителност и ресурс, по желание на боговете и с цел...адекватна на това цел бла-бла...  ами не, не е за мен.. в трети вариант я гледам тази фабула, и все не е задоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях го на 8ма понеже прочетох финала на втори сезон в темата му... 

 

Ммммне,  това не е краят му. Краят му е начинът, по който е поднесен. ;) Освен това има ред други развръзки.

Но можеш да направиш като мен. Аз, когато гледам корейско, първо гледам само завършени филми. Обикновено след първите 4-5 серии гледам последната и след това си гледам спокойно целия сериал :D

 

 Това, което му липсва е развитие, здравословен егоизъм и чувство за хумор.

 

Като погледна клиповете, които качвам, заставката им е все с някакви умиращи или гърчещи се хора :D Даже си виках - това кой ли ще го гледа :D

 

Мен малко ме дразни неуместната усмивка придружаваща критичните ситуации, но това пък е много японско и се примирих с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид истинско чувство за хумор :). Т.е., че на мен това истинско чувство ми липсва в сериала. Иначе съгласна, идиотската концепция, че лошия герой трябва да се хили налудничаво, или, че лошото се посреща със смутено-засрамена усмяна гримаса, е наистина много японска и неизбежна.

 

Във филма всеки от героите беше безкрайно положителен и сериозен и самозавършен, искрено вярващ, че единствен смисъл на съществуването му е да спаси света и да жертва себе си за целта... И тук именно им липсваше чувство за хумор и поглед отгоре... Така ме измориха безкрайно - затова прочетох финала, дори не го изгледах.

 

Но това е лично мнение, и както вече казах, има и много хубави неща в сериала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...