Jump to content

The Flower Shop Without Roses (2008)


Recommended Posts

Права си, Ямашита, но така е понякога - не можеш да промениш мнението на хората.

Ейджи е безумен 'светец", да. Едва ли има някъде такива прощаващи и себераздаващи се хора.... Точно днес е Прошки.

 

Ами като цяло:

Много хубав! Изгледах го.

Все едно четеш манга за момичета с цветя на всяка страница. Роних сълзи, преживявах ги...

Прекрасно магазинче, което може да ти внесе приятно ухание в дните...

 

Обаче истината е, че и Ейджи и главната са пасивни безпомощни смотаняци за едно - толкова серии им трябваха, за да си признаят, че се харесват. :slap: Все едно чакаха някой да ги спаси отстрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна за "светец". Ейджи имаше своите съмнения и лоши черти, за които обаче само загатнаха. Аз почнах да разбирам и оценявам обективно образа му едва след третото гледане, може би. 

 

 

 

Намекнаха за минало, в което е ползвал сила, затова и впоследствие категорично отказваше да се защитава. Имаше в началото своите колебания за детето, а огромната обич и привързаност се бяха развили с времето, но също не се основаваха само на алтруизъм.

 

Колкото до главната, при нея го имаше и момента, че тя сама не успяваше да си прости, колкото и основателни причини да имаше за поведението си. Имаше още огромна доза несигурност - нали всички ѝ казваха колко е дървена и стегната. Трябваше време за преодоляване на доста неща.

 

 

 

Направо ми иде да го изгледам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до финала.

Да, така е Speedy86, Мио си имаше своите страхове, но кой в този сериал ги нямаше, едва в средата тя се осъзна и започна поне малко да усеща хората, които я обкръжават и да се държи, както и те се отнасят с нея т.е да държи повече на тях.

До този момент цялото внимание беше насочено точно към нея, а тя всъщност не беше толкова крехка, не беше и сляпа /малко се възползваше от това си положение, вместо прикритие, това и беше извинение, не знам как да го обясня, естествено тя не е сляпа, но и някак си искаше всички да я чувстват толкова специална и безпомощна, ако да не беше такава/.

Може би нейното смущение от лъжата се прояви твърде, твърде късно и това ме подразни много в нея, имаше как да покаже и преди това, че вече се чувства като част от семейството на Ейджи. Ще кажете, че тя е  правила всичко по нейния си начин, но на мен, нейния начин не ми хареса. С какво баща и беше по-ценен от Ейджи, защо единия да беше пожертван вместо другия...

А относно саможертвите на Ейджи, почти няма какво да кажа. Той напълно осъзнаваше, че избора е бил направен от майката на Шизуко и въпреки всичко и това реши да поеме като вина, така обърна нещата в разговора със Шун, Да аз я харесвах, да не и казах за раздялата, отгледах детето, но всъщност записите говореха нещо съвсем различно Рури чан е била готова да стане майка и да отстоява любовта си, за това и е помогнал косвено Ейджи, но нищо повече, нейния избор е бил направен от самата нея. 

Много красиви постъпки видях в този сериал, не съжалявам, че избрах да го гледам. Малко съжалявам, че в края не разказаха какво се случва със Шун, но едва ли неговия живот е останал непроменен.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От инфото на файла разбрах, че съм свалила този сериал през февруари 2013г. Датата не помня, но си спомням как след изгледан първи епизод реших че ще го гледам с половинката. Така и стана, макар и през 2017. :)

Сериалът ни достави страхотно удоволствие, през целия уикенд бх сякаш в друго измерение. Не знам как да опиша емоциите, които извика в нас, то пък и не е нужно. Просто сериал от тези, заради които ще продължавам да гледам азиатски продукции. 

Благодаря на целия екип за чудесния превод! 

И за прекрасния текст на завършващата песен. Страхотни! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но наскоро се сетих за този сериал. Не го помня много добре, но беше един от първите азиатски, които изгледах. :wub: Предполагам, че ми беше допаднал, щом го гледах до никое време, без да спирам да зяпам :lol: 

И понеже може да има и други като мен, които са на вълна "по-стари филми и сериали", ето два линка за сваляне от БГ тракерите :click: и :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникално красива история!! Затрогваща, мила, ефирна, с чудесен каст и музика, и картини, и истории. Дори back up актьорите бяха качествени!! Роматичен, гледаем, любим!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...