Jump to content
lubo0

Книги на български език

Recommended Posts

На любителите на забавни, леки и увлекателни криминални четива бих препоръчала горещо "Японски загадки", поредица от 11 романа за самурая-детектив Сано Ичиро от американската писателка Лора Джо Роуланд. Авторката е внучка на китайски и корейски имигранти.

Цялата поредица може да се намери в електронен формат в "Моята библиотека" - http://chitanka.info/serie/japonski-zagadki.

Напълно съм съгласна с теб относно поредицата на Лора Джо Роуланд. Изключително увлекателни четива... само че не са ли 18 вече на брой?

Напълно съм съгласна с теб относно поредицата на Лора Джо Роуланд. Изключително увлекателни четива... само че не са ли 18 вече на брой?

Много е възможно да са станали 18. Аз съм чела само тези.

^_^ 18 са. Преди не повече от месец излезе последната, и до колкото ми е известно това е наистина последната, от поредицата - Айрис. Ще ми липсват, но пък с удоволствие ще си ги препрочитам :)

От края на април на българския пазар може да се намери новата книга на авторката Лиан Хърн - "Императорът на осемте острова",

която е част от поредицата "Сага за Шиканоко".

Повече информация за заглавието и откъс от него може да намерите на сайта на издателство "Труд" - Тук

d1ff4e7bb847d251.jpg

• Upvote 1

От 21 юли, благодарение на издателство Колибри, може да намерите на български

"Любимата формула на Професора" от Йоко Огава. Книгата е екранизирана през 2006 г.

Линк към темата на филма - Тук, а откъс от книгата може да прочетете - Тук.

837237e5fbc1cf57.JPG

• Upvote 3

Нямам представа дали е публикувана тук, но за хората, които искат да прочетат нещо по-различно и шантаво, горещо препоръчвам тази книга с разкази на У Цин - съвременен китайски писател:

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за Ñ Ñин един ден

• Like 2
  • Upvote 1

207824_b.jpg

Много изчерпателна. Прекалено, за някои. Още от въведенеито научаваш доста неща. 512 страници е, не съм я довършила, но е вложен много труд в написването й, струва си да й се обърне внимание.

Бтв аз влязох в книжарницата да си търся някакъв трилър относно обитавана кола, препоръчаха ми я (не Кристин на Стивън кинг), и си излязох с тази :D

• Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

За хората, интересуващи се от Тибет, препоръчвам творбата Изплези си езика на Ма Дзиен:

SAM_0719.JPG

Лично мнение: Очарователно искрена, много професионално написана, защото е черпено от личния опит на автора. Дава една на вид сурова и магическа атмосфера на това отдалечено и мистериозно кътче, Тибет. Говори се за неща, които надали ще прочетете някъде другаде, или ще гледате в документален филм. Струва си, а авторът дори е написал една страничка специално за българите, които ще прочетат книгата му. 

• Like 3
  • Upvote 1