Jump to content
lubo0

Книги на български език

Recommended Posts

На любителите на забавни, леки и увлекателни криминални четива бих препоръчала горещо "Японски загадки", поредица от 11 романа за самурая-детектив Сано Ичиро от американската писателка Лора Джо Роуланд. Авторката е внучка на китайски и корейски имигранти.

Цялата поредица може да се намери в електронен формат в "Моята библиотека" - http://chitanka.info/serie/japonski-zagadki.

Напълно съм съгласна с теб относно поредицата на Лора Джо Роуланд. Изключително увлекателни четива... само че не са ли 18 вече на брой?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с теб относно поредицата на Лора Джо Роуланд. Изключително увлекателни четива... само че не са ли 18 вече на брой?

Много е възможно да са станали 18. Аз съм чела само тези.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^_^ 18 са. Преди не повече от месец излезе последната, и до колкото ми е известно това е наистина последната, от поредицата - Айрис. Ще ми липсват, но пък с удоволствие ще си ги препрочитам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От края на април на българския пазар може да се намери новата книга на авторката Лиан Хърн - "Императорът на осемте острова",

която е част от поредицата "Сага за Шиканоко".

Повече информация за заглавието и откъс от него може да намерите на сайта на издателство "Труд" - Тук

d1ff4e7bb847d251.jpg

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 21 юли, благодарение на издателство Колибри, може да намерите на български

"Любимата формула на Професора" от Йоко Огава. Книгата е екранизирана през 2006 г.

Линк към темата на филма - Тук, а откъс от книгата може да прочетете - Тук.

837237e5fbc1cf57.JPG

• Upvote 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали е публикувана тук, но за хората, които искат да прочетат нещо по-различно и шантаво, горещо препоръчвам тази книга с разкази на У Цин - съвременен китайски писател:

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за Ñ Ñин един ден

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

207824_b.jpg

Много изчерпателна. Прекалено, за някои. Още от въведенеито научаваш доста неща. 512 страници е, не съм я довършила, но е вложен много труд в написването й, струва си да й се обърне внимание.

Бтв аз влязох в книжарницата да си търся някакъв трилър относно обитавана кола, препоръчаха ми я (не Кристин на Стивън кинг), и си излязох с тази :D

• Хаха 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване