Jump to content

Love And Honor (2006)


Recommended Posts

200901-17-105608-1.jpg

ЧЕСТТА НА ВОИНА

 

Aлтернативни заглавия: Love and honor / Bushi no ichibun
Година: 2006
Жанр: Драма
Държава: Япония
Режисьор: Йоджи Ямада
Сценаристи : Йоджи Ямада, Хирамацу Емико, Ямамото Ичиро, по романа на Шухей Фуджисава: "Слепият меч: ехото на отмъщението"
 

Участват: Кимура Такуя, Дан Рей, Сасано Такаши, Кобаяши Ненджи и др.
Времетраене: 122 мин.
IMDb

Награди:
Triple Winner of the Japanese Academy Awards
Official Selection Moscow International Film Festival
Opening Film Panorama Special Berlin International Film Festival
Official Selection Hawaii International Film Festival

Сюжет: Това е последният филм от трилогията на Йоджи Ямада: "Самурай на здрача" (2004) и "Скритото острие" (2005).

Поглед върху отношенията между млад, сляп самурай и неговата жена, която се жертва, за да защити честа на мъжа си...
 

ТРЕЙЛЪР

:essub:

 

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2
СВАЛИ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ И ОЗВУЧАВАНЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трилогията на Йоджи Ямада е наистина велика (за съжаление и трите филма по мое мнение им трябва по-хубав превод), но тази част като че ли беше най-скучна (слаба) от всичките, въпреки многото награди, които е обрала. Всъщност това е един от малкото самурайски филми, който по би допаднал на дамите, отколкото на мъжете,

 

И малка вметка относно резюмето- Шиноджо е дегустатор на местния владетел и бива отровен, докато проверява храната му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Благодаря за това, че беше прожектиран на кинолекторията! Един от малкото японски филми, които съм гледала, но е ненадминат. Думите са излишни...хареса ми темпото на филма, природните звуци смесени с флейта и цигулка на места, атмосферата, естетиката, всичко. Както и главния герой, за когото явно ще трябва да науча повече.

 

Много красив, съзирателен и откровен филм. Много ми допадна и това, че се разглеждаше гледната точка на един обикновен ( за японските стандарти) човек. Напомни ми за ' Пролет, Лято...' по символиката на смяната на сезоните и символиката на животните - птиците, светулките, жабите.

 

Дълбоко препоръчвам този филм за майки, деца, дядовци, готи, рапари, метъли, войници, лекари..всички. Всеки който има очи да гледа! Който има уши, да слуша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click-me.gif click-me.gif - вече с новия превод. Утре ще добавя още няколко линка за сваляне на филма.

 

Благодаря на parab за чудесния превод.

Преди време не дооцених подобаващо филма, сега, след като ми се наложи да го изгледам няколко пъти, открих колко любов и усет към всеки детайл е вложил Йоджи Ямада.

Просто "Честта на воина" е достоен завършек на самурайската трилогия на японския режисьор, всяка част от която е истински шедьовър.

 

А тук, можете да станете свидетели на подготовката на Кимура Таку за филма. Наистина е доста интересно, особено като тренира онзи изцъклен поглед. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм. Малко е протяжен в началото, но ако това не ви спре, удоволствието после е гарантирано. B)

 

Преводът също е много добър, но понеже сме на вълна "субтитри за феодалната епоха", бих препоръчал да се изпускат думи като "спаринг", "тренирам бойни изкуства", "кариера" и т.н. Отдавам го на бързането, тъй като се гонеше срок за Кинолекторията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бих ги заменил и не са оставени, защото сме бързали. ;)

Естествено, винаги има още какво да се желае от един превод, нашият не прави изключение, но и в този вид го намирам за съвсем приличен.

 

P.S. Голямо съм говедо, в цялата патаклама забравих да благодаря на desjer за консултацията, относно пунктуацията и оформлението на субтитрите. :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...