Jump to content

Yasashii Jikan / Affectionate Time (2005)


Recommended Posts

1440098991_8309359e.jpg

Yasashii Jikan (2005) 

Известен още като: Affectionate Time
Страна: Япония
Година на излъчване: 2005- Януари-13 до 2005 –Март-24
Жанр: Човешка драма
Канал: Fuji TV
Епизоди: 11
Режисьор: Wakamatsu Hiroki, Asano Sum
Заглавна песен: Ashita by Hirahara Ayaka
Субтитри:Английски
Ост: Yasashii Jikan

Участват:
Terao Akira като Wakui Yukichi
Ninomiya Kazunari като Wakui Takuro
Nagasawa Masami като Minagawa Azusa
Yo Kimiko като Kujo Tomoko
Otake Shinobu като Wakui Megumi
Maro Akaji като Amano Rokusuke
Asaka Mayumi като Amano Yoko
Yamaya Hatsuo като Takamatsu
Nashimoto Kenjiro като Aiba
Masana Bokuzo като Tamura
Tanaka Kei като Anzai Mitsuo

Награди: 44th Television Drama Academy Awards: Best Musical Arrangement

Резюме: Това е история за един малък кафе магазин, разположен на северния остров Хокайдо. Yukichi Wakui е успешен бизнесмен работещ в престижна фирма за търговия, работейки не само в Япония но в Ню Йорк, както и други градове по света. Когато съпругата му Megumi умира в автомобилна катастрофа преди три години, той решава да напусне компанията въпреки, че е само на 57 години. Когато тя загива зад волана е 18-годишният им син Takuro, заради това Yukichi никога не му проговаря пак, винейки го за нейната смърт.
Отказвайки оферта за преминаване към друга дъщерна фирма след пенсионирането си, той решава да се премести в родния град на Megumi Furano. Там отваря малък магазин за кафе на име "The Forest Clock."Без знанието на Yukichi, Takuro работи във фабрика намираща се на 50км от Furano. Един ден Takuro среща Azusa служителка в магазина на баща му и двамата се влюбват . Дали някога стената от лед между баща и син ще се стопи...
:essub:

 

Свали с  :subs: :  :click:  :click:

 

Онлайн с  :subs: :  :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях очарована от този сериал. Наскоро го изгледах пак

и реших да му поизтупам праха. Ниномия Казунари прави много силна роля.

За Терао Акира изобщо да не говоря. Изпълни ме.

То, целият актьорски състав е на ниво.

А героите си ги бива. Всички са силни. Като започнеш от клиентите на кафето,

пред случайните минаващи/образи безподобни/, до главните герои.

Сериалът си има всичко. Любови, обич, тъга, грешки, прошки, разкаяние,

щипка драма /на моменти е с черпака/, искрици хумор.

 Като добавим и чудната красота на зимен Хокайдо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че този филм има тема тук. Гледах го преди години, но все още го помня ясно. Великолепна актьорска игра. Още си спомням снегът, който почти затрупа кафенето. Гледайте го, чудесен е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, sonihrisi, направо не вярвах, че някой го е гледал, и дали някой ще го направи

Всеки ден излизат нови неща, с нови нашумели звезди.... не смогваме да гледаме.

Насищането е огромно... и още на средата на първа серия, присъдата за даден сериал е готова, без да се даде шанс на каквото и да е било, нататък.

 Сценаристите го разбраха, правят зарибяващи първи епизоди и издъхват в средата, нищо че накрая става добро. Ама като цяло....

Е, те този сериал не е такъв. Има си история във всеки епизод, главното действие е плавно. Интригуващ финал на всеки епизод, е, да.

Лежерно начало на следващият, докато стигнем до историята. Няма ефекти или грандиозни прозрения.И далече не е нещо гениално и разтърсващо.

Гледа се леко и  с усмивка/ е, и тъга на моменти/, без да е напудрено или типично по японски жестоко /донякъде/, е красиво и тъжно, и прекрасно.

И като добавим приказната картина на зимен Хокайдо..И цялата топла, хубава история на "Горският часовник, който времето отмерва нежно..."

./Природата прилича на Боровец  и Родопите едновременно/, поне като визия. И в тази природа, 2/3 е любов, 1/3 е красота.

Препоръчвам, дори и само като охлаждаща система, гледайки този прекрасен студ и смях, пардон сняг.

.  Няма да кажа за края. По-горе в текста има достатъчно позитиви, но дали...

След то-о-олкова обяснения, просто гледайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал Ная! Отдавна го бях свалил но чак сега му дойде ред да го гледам. Не знам дали ще ме разбереш но по нещо ми прилича много на "Звездопад". Изобщо изглежда аз съм един от малкото фенове на Японското кино (повечето са "корейци" или "китайци"). Много стойностен филм-поне за мен. Затова съм много благодарен и за превода и за това че го споделихте с нас феновете на японското. Ти Ная изглежда умееш чудесно да си подбираш преводите за което едно огромно "Благодаря" от мен!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми го препоръчаха, когато питах за "красив, бавен, спокоен сериал.... сред природата в задушевна обстановка " :D

 

Доста ми хареса и бих го препоръчал също.  Много красиво беше като наваля сняг, а и като цяло са избрали невероятно място за снимане.  Не съм много запознат с географията на Япония, но предполагам че действието се развива на север, в планински район.   През цялото време се чудех как това кафе е направено в пущинака, а не в града.... Кой ще ти ходи на кафе с колата, някъде в гората и то всеки ден? :lol: Малко приличаше и на бар в някоя хижа , където сервират топли напитки.  Героите ми бяха леко странни, както повечето японци по драмите (никога няма да им свикна на японците и сигурно затова ги харесвам :) )  Клиентелата на кафето беше от редовни забавни персонажи и като цяло се усещаше силната задушевна атмосфера. Във всеки епизод идваше по някой нов/случаен минувач и вкарваше някаква мини история, което разнообразяваше главната слюжетна линия между бащата и сина. Бързо минаха тия десетина епизода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи по подобие на филма Shiawase no pan. Японците обичат такива сюжети.

Добре си се върнал на японска вълна. Продължавай! И аз наскоро изгледах няколко стари хубави дорами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...