Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Majo Saiban (2009)
Страна: Япония
Период на излъчване: 25 април 2009 - 11 юли 2009
Жанр: съспенс, юридически
Епизоди: 10
Режисьор: Kato Hiromasa, Ohara Ichiryu
Субтитри: Aнглийски, Руски

Участват:
Ikuta Toma като Yoshioka Toru
Kato Ai като Watabe Izumi
Higa Manami като Motomiya Kaori
Suzuki Ryohei като Kurokawa Ryuichi
Kutsuna Shiori като Kashiwagi Haruka
Suenaga Haruka като Okudera Rika
Nakamura Yasuhi като Tatokoro Hideo
Yamaya Hatsuo като Izutsu Hajime
Hirakata Genki като Soma Suguru
Nakamura Kaori като Nedzu Yoshiko
Matsumoto Jun като Utsumi Nobue
Watanabe Kohei като Shindo Ryosuke
Shishido Miwako като Osawa Yoko
Ishida Yuriko като Kashiwagi Kyoko
Takizawa Saori като Mizushima Makiko

Резюме: Toru е млад човек, който няма интерес към социалните проблеми. Той получава призовка да бъде съдебен заседател в процес на жена, обвинена за "вещица" и в убийство заради огромно наследство. Въпреки че изглежда тя е виновна, един по един съдебните заседатели дават своя глас за "невинна". В сянка стои тайнствена организация, която купува журито. В същото време, странни събития се случват около Toru. Когато друг съдебен заседател е застрашен, Toru е твърдо решен да я спаси. Въпреки това, приятелката на Toru, която е репортер във вестник, изглежда подозрителна към връзката им. И така Toru започва сам да се бори за истината.

Изтегли с български субтитри: :subs: :click:

 

С руски субтитри: :click:

 

С вградени английски субтитри: :click:

:essub:

Личен коментар: Сериалът хич не е лош, само трябва да го разбереш и да изгледаш 1 епизод. За мен оттам нататък ми стана интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3 епизод съм и мога да кажа само Страхотен замисъл и добре заплетена история, а в бонус страхотно операторство - не съм гледала до сега така добре заснет японкси сериал от този жанр. Добре, че Икута Тома не играе някой сериозен персонаж, защото просто нямаше да се получи филма. Интересно и напрегнато действие. Отдавна му се канех и ако не бях попаднала на изключително положителните отзиви за него в два коренно различни форума, още дълго щеше да седи в дъното на списъка ми "За гледане", а сега просто се чудя, как не съм го почнала по-рано?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изглежда интересен сериала по резюмето,а щом и участва Икута Тома и е главен най-вероято ще е...Благодаря,че започнахте да го превеждате :bow: ::аригато:: Очакваме и други серии с превод :) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!!! Многоооо ми хареса, това си беше един типичен съдебен трилър, все едно Джон Гришъм беше писал сценария, наистин ме изненада много приятно и си признавам, че на финала и мен ме изиграха :blink: Дано да направят втори сезон защото според мен свърши така, че да очакваме още! А иначе Икута Тома тук е много на ниво, даже в началото с тази прическа ми заприлича малко на Ямапито в Бъзера B) И така на кратко, който е любител на жанра да тегли смело, няма да съжелява - японците отново са на ниво :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне да се намери японски сериал, който така да ме изненадва от първата минута до самия край. Хареса ми, че нямаше преиграване(освен с едно леко изключение), играта бе сериозна и що годе реалистична. Естествено имаше един момент, който не ми се стори никак естествен ли реалистичен, но то е типично за драмите, вече мисля, че им свикнах и на японските. Обаче аз нали не съм свикнала с подобен край и този тук сериозно ме остави с ококорени очи да си гриза ноктите.. Даже ако щете вярвайте не можех да повярвам, че това е края и претърсих щателно целия нет за някакъв спешъл или продължение, което да покаже още нещо...че ми се стори твърде отворено, но после осъзнах, че е най-вероятно, заради самия жанр на драмата(май това ми е първия азиатски трилър сериал, който гледам) и все пак сега мисля, че тази драма ще ми е сред челната десятка на японските(стига да изгледам десет), тъй като бе доста различна и сега, в пълен контраст с реакцията ми от преди малко, мога да кажа, че искрено се кефя как всички бяха тотално прецакани/изиграни, като в това число слагам и самата мен. :lol:

 

 

А сега да се изкажа по-подробно за персонажите и т.н. Значи любимци си ми бяха г-н Синьо, който освен, че бе с моя любим цвят, просто ми беше сладък, а и бе единствения неподкупен(освен Оранжево) в цялата история...и Тору, естествено ми бе другия любимец, тъй като се справи адски добре с ролята си, да не говоря колко ме кефеше самия му персонаж. Как и за миг не се поддаде на шантажа тоя човек, бе? Шапка му свалям, а първоначално как си мислеха, че е най-лесната мишена - хихих! Само че е наистина ме хвана яд, че все пак излезе от всичко толкова прецакан. Опитваше се така отчаяно да отсъди правилно, да разплете проклетия шибан случай, а в край на краищата пусна на свобода истинския виновник. Заслужаваше поне един триумф момчето, задето му се бе насъбрало толкова много, ама.. накрая се пак остана закован на място с ококорени очи(може би точно крайната му физиономия описваше и моята).

И сега бързам бързам, ама..няма как да не споделя ужасното си впечатление от едно смешно преиграване(това на Курокава), което ме изкарваше извън нерви. Тоз човек...Еми кристално ясно разбрах колко бели зъбки има...колко добре са му ги направили и колко пари очевидно е пръснал по тях, ама то...Просто всеки пък щом му показваха мутрата се ухилен, като някой избягал от психиатрична клиника(даже имаше моменти, когато тотално ме заразяваше и почвах да му се хиля от яд, вместо да чупя ценния си монитор). Та като цяло Курокава ме остави с много противоречиви чувства, макар че накрая се радвах супер много как оная самодоволна (а на моменти да подчертая адски изкуствена) усмивка изцяло изчезна от лицето му. То просто...не се държеше никак нормално или естествено тоя индивид, бих го взела за господина ми по литература, ако изглеждаше, като него(тъй като преиграването е еднакво присъщо и на двамата). Абе изобщо....се питах някога ще имам ли късмета да видя Курокава със затворена уста, без някаква самонадеяна физиономия, но персонажът му никак не го позволи. (накрая беше, сякаш някой му е захапал задника с извинение, но пък много ме зарадва, поне не бе изкуствено ухилен). Та противоречиви чувства казвам, тъй като имаше все пак нещо, което ме кефеше, може би това, че усмивчицата му така успя да ме раздразни бе същото това нещо, но не знам просто какво да кажа..Сама не мога да преценя. И също и сама си противоречах, не само по негово отношение, а и изобщо през цялото време за всичко...но това е заради развоя на събитията в самата драма, мисля. Иначе.. какво да кажа още? Гаджето на Тору ми харесваше, актрисата бе доста сладка и не дразнеше окото(което се случва рядко), но въпреки че харесвах и характера й, някои действия доста ми лазеха по нервичките, защото освен това отделно ми се насъбираше това протакване на процеса(то всъщност зелия сериал бе само прословутия процес де, но ти се насъбира, с всичките тия заплетени истории). Уж много просто, пък... сложно. Това хем ми хареса, хем не(заради това, че се почувствах доста глупава, постоянно разигравана, макар че тва беше целта). Иначе от самото начало нещо им подсказваше, че оная проклетница е наистина виновна. Все пак си мислех "То ще ме извиняват, ама реално невинен човек не би прибягнал до подобни манипулации, а би постъпил честно и по честен път би потърсил истината и отстоявал правата си(както впрочем направи самия Тору, така постъпват невинните)" . Признавам обаче, че в дадени моменти съм пропускала в мислите си възможността вещицата да е невинна. Но въпреки това не съм си мислела, че е невинна, щоот за мен така или иначе(дори да не бе извършила убийството на дъртака), си оставаше виновна, заради това, че опитва да докаже своята "невинност" по подобен начин, пък се изкарва света вода ненапита. А и тоя поглед(не обичам такива погледи), на дъщеря й Харука също...бяха повече от съмнителни и до последно и в майката се съмнявах и в дъщерята. Пък те така или иначе се оказаха екип, то се знаеше, как да не са, като са една кръв - един дол дренки... Колкото до момента, който не ми беше особено реален и правдоподобен..Бе удрянето с тухлата по главата на Тору и светкавично бързото му свестяване и реагиране, когато се притече на помощ на Идзуми..това с падането на Каори също не ми се понрави, не знам защо...Ако реално всяка девойка, която падне пред прозореца на вила оцелява, то тогава как така в реалния живот се самоубиват толкова лесно, дори от първия етаж? но всичко това се преодолява лесно, не е като в някои други драми, където нещата стигат до там, че да се смея с цяло гърла на огромните им нелепости. не знам защо, но японците все не мога да ги призная по ниво на реализъм, вероятно още нямам достатъчно натрупан опит и все пак...в това сериалче определено се справиха по-добре, отколкото в другите, които съм изгледала. Иначе за филмите(които според мен са силната страна на японците), нищо им няма, реализмът е до дупка и се чудя, защо и в драмите им не е така.

Нещото, с което ще запомня този сериал, освен изтощителния за всички съдебен процес...това е "Тунк туайс" - любимата ми марка тениски(всъщност, досега си нямах такава, но вече имам хД).

 

Това е от мен, реших да спра със скромното ми мнение до тук...без друго кой ли ще седне да го чете, освен мен? Дори самата аз нямам нерви да с го изчета пак...Е, добре.. Последно ще кажа, че както е ръгнало в скоро време пак ще искам нещо от типа на.."Процесът на вещицата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде добро :)
Старо, но златно бижу, поне първите серии :).
Иначе мога да отбележа разни минуси на монтажа и режисьора - предупредени сте... Ама живи и здрави....

 

Врътката с Курокава ме изненада в седма ... (До седма съм).
Но иначе още трета мисля, че знам кой е убиеца..

 

Щерката


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...