Jump to content

Двудневен семинар по Кореистика


Recommended Posts

На 13 декември ще има състезание по ораторско майсторство на корейски език. Двете събития ще са в аулата на Софийския университет "Св. Климент Охридски".

 

Другото събитие ще е няколко дни преди това, но не помня кога точно (снимките от апарата на плакатите са ми се затрили... <_< )

Може би сайта на Корейското посолство има инфо, но не успях да го намеря, мисля че те са организаторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семинарът днес премина с успешно участие от страна на лекторите. Зрителите обаче не бяха много. Жалко.

Присъстващите чуха неща, които няма къде другаде да научат.

Темите се оказаха още по-интересни, което позволи публиката също да се включи в мероприятието, за да се получи оживен и полезен дебат.

Впечатли ни икономическата тема, която разглеждаше бъдещото развитие на света и ролята на държавите в него. Оказва се, че Корея се изправя смело пред новите предизвикателства, което й гарантира водеща роля занапред. Тази лекция трябва да бъде чута от повече хора и най-вече от такива, от които зависи управлението на България, тъй като грозната прогноза показва, че след 20 години нашата страна може да не присъства на световната карта.

Утре ни очакват не по-малко любопитни изненади. Семинарът продължава на същото място и по същото време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз ще изкажа задоволството си от втория ден на семинара, на който присъствах. От корейския шаманизъм през храната до музиката-темите варираха и лекциите бяха поднесени в непринудена обстановка и на високо професионално ниво. Немалко и се забавлявахме по време на дискусиите. Горещо препоръчвам на всеки от вас да дойде и да чуе и види всичко по време на този чуден форум догодина :) Наистина си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...