Jump to content

Двудневен семинар по Кореистика


Recommended Posts

И двата дни семинарът ще се състои в зала 111 на Катедрата по Кореистика, 1 етаж. Прилагам програма на събитието:

 

9 декември

 

9.00-9.45 – Уводни думи от проф. дфн Александър Федотов и лекция на тема „Наслаждавайки се на миналото на Корея”

10.00-10.45 – Лекция на Ники Кирилова на тема „Предизвикателства на съвременната корейска история”

11.00-11.45 – Лекция на г-н Ангел Орбецов от МВнР на тема „За политическата роля на Р Корея в източна Азия”

12.00-13.00 – Обедна почивка (кафенето на Центъра за източни езици и култури, партера)

13.00-13.45 – Лекция на доц. дфн Нако Стефанов на тема „Корейският икономически модел – пример за световно лидерство”

14.00-14.45 – Лекция на гл. ас. д-р Яница Иванова на тема „Уникалността на корейската култура”

15.00-15.45 – Лекция на гл. ас. д-р Ирина Сотирова „Да се потопим в корейския фолклор”

 

10 декември

 

9.00-9.45 – Лекция на доц. д-р Светла Къртева-Данчева на тема „Миналото и настоящето на корейския шаманизъм”

10.00-10.45 – Лекция на ст. ас. Мирослава Забуртова на тема „За подрастващото поколение в Корея”

11.11.45 – Лекция на доц. д-р Ким Со Йънг на тема „Кимчи и корейци”

12.00-13.00 – Обедна почивка (кафенето на Центъра за източни езици и култури, партера)

13.00-13.45 – Лекция на г-н Бойко Павлов на тема „За корейската азбука хангъл”

14.00-14.45 – Лекция на гл. ас. д-р Яна Манчева на тема „Корейска музика – от традиции към новаторство”

15.00-15.45 – Заключителни думи на проф. дфн Александър Федотов (с участие на всички лектори)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как никой не обръща внимание на такова значимо събитие... ако ставаше дума за к-поп , красиво актьорче или нещо подобно веднага щяхте да се наредите на обашка и да подсмърквате, но на тези прояви никой не се появява. Това показва колко големи фенове на Корея сте ... Само няколко човека идват редовно и се знаем. Даже последния път бяхме само 2-ма , Аз и Руслана на политическия и културен форум Корея-България. А тези лекции и форуми са какво значи истинска привързаност към този народ, а не разсъблечен "секси" кореец.

Сега ще почнете с оправданието, че сте на работа и не можете, но не всички от вас са на работа по това време според мен.

Надявам се да почнете да идвате повече хора и повечето да не са от обичайната групичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как никой не обръща внимание на такова значимо събитие... ако ставаше дума за к-поп , красиво актьорче или нещо подобно веднага щяхте да се наредите на обашка и да подсмърквате, но на тези прояви никой не се появява. Това показва колко големи фенове на Корея сте ... Само няколко човека идват редовно и се знаем. Даже последния път бяхме само 2-ма , Аз и Руслана на политическия и културен форум Корея-България. А тези лекции и форуми са какво значи истинска привързаност към този народ, а не разсъблечен "секси" кореец.

Много добре казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно как някой съди другите по нещо, по което дори още не се е състояло, за да има обективна преценка.

Като искаш да има хора - наеми се с това да им съобщиш, че някои дори не влизат тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на тези отсъствия им казвам ЛИЧЕН ЖИВОТ. :28558:

Плюс това форума и сайта са предимно за забавление, а не за задължително организиране или посещаване на мероприятия, свързани с Корея или друга азиатска страна.

Поправете ме ако греша. ;)

Съгласна съм обаче, че трябва да се посещават подобни срещи, защото по този начин може да се осъзнаят истини и неистини, свързани с въпросната азиатска фенщина.

Тази седмица нямам възможност да посетя това събитие и не поради липса на време, а поради липса на средства.

Ако някой иска да ме спонсорира - аз съм на линия :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно как някой съди другите по нещо, по което дори още не се е състояло, за да има обективна преценка.

Като искаш да има хора - наеми се с това да им съобщиш, че някои дори не влизат тук.

Съденето се базира и на предишни мероприятия и по броя на отговори в темата до сега ( 0 ) се вижда какво ще бъде присъствието. И да направих колкото можах да разпространя, на всеки който видях от ЕС в поселдните 2 седмици по срещи съм казвал за тези 2 дни. Срещнах се с Федотоф рпеди 2 седмици и той каза, че сме поканени всички и да ви разкажа за това след като получим програмата и след като рпеди седмица с Руслана срешнахме федотоф и го помолихме за програмата за да я сложим във форума за да знаете точно как ще се проведе го направихме. Нещо друго още ? Не ти казвам нищо на теб, тъй като ти си си редовна и си се занимаваш с такива неща.

 

И се гледа в този раздел. Виж колко хора започнаха да хапят и да се оплакват само като някой ги закачи...

 

 

уффф като почнете с това то друг град съм ... добре разбрахме го... не виним за това никой. Значи ходенето на лекции е пречка на личен живот, но на рожденни дни на Корейски личности е по-различно ? или Шортрек състезания с корейци ? Или мачове където участват корейци ? не говора че някой ви задължава, но като гледам форума колко всички сте запалени ис е ядосвам че тези мероприятия получават най-малко подкрепа от съфорумци с присъствие. Нито някой ви кара да правите субтитри (което правите на собствено желание, не това е темата! ) или дават информация за новите снимки на някой си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на тези отсъствия им казвам ЛИЧЕН ЖИВОТ. :28558:

Плюс това форума и сайта са предимно за забавление, а не за задължително организиране или посещаване на мероприятия, свързани с Корея или друга азиатска страна.

Понеже само ти имаш личен живот........... B)

Забележката беше във връзка с доказаната тенденция, че тези мероприятия редовно остават на заден план за сметка на безплатните концерти, поп-партита и пр., на които още 5 минути след обявяването им има поне 15 човека на първа писта за посещение. А и не виждам защо трябва да има оправдания. Просто отидете или си замълчете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съденето се базира и на предишни мероприятия и по броя на отговори в темата до сега ( 0 ) се вижда какво ще бъде присъствието.

 

Бре, не знаех, че отговарянето на някоя тема е задължително... Скоро ще поискаш и под строй да се явяват хората? Това, че хората не са отговорили, не значи, че няма да дойдат... А и никой не е длъжен да го прави. Не всеки се интересува от Корея по начина, по който ти го правиш. Има хора, които ги интересува само музика и кино, има такива, които се интересуват от история и т.н. Нека всеки сам избира къде да ходи и къде не... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как никой не обръща внимание на такова значимо събитие... ако ставаше дума за к-поп , красиво актьорче или нещо подобно веднага щяхте да се наредите на обашка и да подсмърквате, но на тези прояви никой не се появява. Това показва колко големи фенове на Корея сте ... Само няколко човека идват редовно и се знаем. Даже последния път бяхме само 2-ма , Аз и Руслана на политическия и културен форум Корея-България. А тези лекции и форуми са какво значи истинска привързаност към този народ, а не разсъблечен "секси" кореец.

И какво толкова не му харесваш на "разсъблечения секси кореец" <_< /забележи секси не е в кавички/.

А по повод подобни мероприятия - жалко наистина, че повечето са в София, би ми било интересно да присъствам на някоя от лекциите /забележи -вторият ден ми изглежда по-интересен и по-разбираем за моята запълнена от сериали глава/

И най-добре, след като сте имали и имате възможност да посетите подобно мероприятие, да споделите с останалите, за да ни обогатите "културно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са нужни покани, всекие добре дошъл. Намира се на стаболийски близо. До Mall of Sofiа една висока жълта сграда точно където е спирката на метрото - "Опълченска"

 

@Мацкова - как да споделим ? Да правим видеота ? Да седнем да преразказваме 6 лекции по 30-45 минути (:. Руслана прави много снимки по тези събития, може да потърсиш някъде нейни снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че тона на Емил е неуместен, факт, ама нещо много лично го приехте и много докачливи се оказахте.

 

За мен не е уместно, правилно и възможно да си мерим любовта към Корея, Япония, Китай, Якутск и компания. Измеренията са различни, но има нужда от рабиране помежду ни. Нас ни обединява имено любовтта, а не размера й.

Обожавам секси корейци, ама наистина много, но не щото са корейци, а щото са секси. Виж, секси корейците като част от корейското общество, бит и култура са нешо друго. Щото аз поне не ги гледам само като парче месо. Коментираме сакатоста на корейските драми, безумните изпъленения на фенове, странното поведение на някои хора...тези на пръв поглед смешни неща са в резултат от историческото и културното развитие на Корея, политическото и икономическото й положение, социалната йерархия и още куп други неща. На мен ми е интересно да науча тези неща, вълнуват ме. Намирам популярната култура за много добър пример и показалец за ситуацията в корейското общество и народопсихологията на таз нация. Това обаче не ме прави по-голям корейолюбец, от който и да е фен на Ким някой си. Това е моята сфера на интерес, моето забавление. Всеки има право да избира какво да посещава и какво не, както и да съобщава бъдещите си планове. Живеем в свободна демократична държава все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че омаловажавам подобен род мероприятия, но лично аз сто пъти предпочитам веселата пред сериозната част :rofl: Заслужавам си порицанието :lol2:

Иначе добрата новина е, че успях да се класирам и този път (въпреки желанието на семейството ми да ме убие, задето ги пренебрегвам)

и ще дойда и 2-та дни. Понеже ще пътувам утре, ще дойда на обяд. Така че, който иска - може да се срещнем на Мола и да ходим заедно към ЦИЕК :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да отида, но не мога. Мислех, че е излишно да го съобщавам на всеослушание, но явно трябва да се оправдая защо не отивам.

И аз не виждам необходимост да демонстрирам афилиация към Корея във всяко едно отношение. Каквото ми е интересно от културата, на него обръщам внимание. Да не говорим, че форумът е не само за корейска, ами за азиатска култура - това означава, че трябва да ходя на всяко мероприятие на корейското, японското, тайландското, тайванското и каквото се сетите друго посолство ли?

Звучи ми така все едно трябва да празнувам със знамена и фойерверки всички национални празници, 'щото съм българка.

 

И, да, такива неща като работа са от значение, като почнеш да работиш, ще видиш за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост точно тези два дни няма как да си взема отпуск. Иначе съм твърд фен на всичко корейско и на всичко относно Корея, а също на проф. Федотов и книгите му. Чак се ядосвам, че няма да мога да присъствам.

Ако знаех поне 2-3 седмици по-рано щях да уредя нещо задължително. Наистина работата си е от значение. Останалото (лично мен) не ме е спирало никога.

Много МОЛЯ давайте гласност на подобни инициативи по-раничко, за да можем да си планираме ние, работещите.. и да не ни е тъжно(;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...